Na wyjeździe #28

11 września 2015 18:11 / 7 osobom podoba się ten post
Dostałam dzisiaj umowe droga tradycyjną-przed wyjazdem dostałam na maila i podobaja mi się dwa rozwiazania.
Pierwsze-umowa taka sama jaką dostają rodziny niemieckie-po polsku i po niemiecku
Drugie-dołączono coś w rodzaju tabelki powstałej z róznych pytań-trzeba to dać rodzinie(w moim przypadku) przed koncem pracy.Oni ''tabelkę''wypełniają,podpisują się pod tym,co dla nas jest równoznaczne z referencjami
A że druk ''urzedowy''to nie trzeba się prosić:)
11 września 2015 19:00 / 1 osobie podoba się ten post
agama

Dostałam dzisiaj umowe droga tradycyjną-przed wyjazdem dostałam na maila i podobaja mi się dwa rozwiazania.
Pierwsze-umowa taka sama jaką dostają rodziny niemieckie-po polsku i po niemiecku
Drugie-dołączono coś w rodzaju tabelki powstałej z róznych pytań-trzeba to dać rodzinie(w moim przypadku) przed koncem pracy.Oni ''tabelkę''wypełniają,podpisują się pod tym,co dla nas jest równoznaczne z referencjami :-)
A że druk ''urzedowy''to nie trzeba się prosić:)

Agama, czyli trafiłaś na Agencję przez duże A.
11 września 2015 19:09 / 4 osobom podoba się ten post
Co za dobrą wiadomość przekazał mi wnusio babci,na ten weekend nie przywiezie dzieci, dopiero na następny, ufff będę miała święty spokój, porządek i zero stresu!
11 września 2015 19:37 / 3 osobom podoba się ten post
Moi drodzy, jeszcze nie przeczytałam wszystkich dzisiejszych wpisów, ale widzę, że temat uchodzców rozgrzewa dzisiejsze forum. Chciałam Was poinformować, że wyczaiłam w niemieckim programie TV, że o 20.15 na 3sat będzie ciekawy program o systemie opieki nad starszymi i chorymi w Niemczech. Wprawdzie będzie tam pokazywane przede wszystkim praca w Altesheimie, ale chcą tam pokazać jak bardzo źle funkcjonuje cały system Pflege oraz, że jest zbyt mało osób wykonujących ten zawód. Kto chce i może oraz rozumie na tyle niemiecki, że może śledzić program, to polecam. Myślę, że warto oderwć się od tematu Uchodźców.
Tytuł: Pfleger - Opfer des Systems
 
 
11 września 2015 19:53 / 1 osobie podoba się ten post
ewa14

Agama, czyli trafiłaś na Agencję przez duże A.:-)

Wręcz Anielską
11 września 2015 20:27 / 4 osobom podoba się ten post
Wieczorem przyjechał mój Chłop, przyciął damie chaszcze, o które już się zahaczało przy wejściu na posesję.
Dama oczywiście nic nie zauważyła, musielismy wyjść i pokazać palcem ;]
Dobrze, że ta kwestia już odfajkowana, bo codziennie słuchałam o tym...
Gorsze jest, że znów nie ma klucza, przezorna córka przywiozła chyba swój, ale jak ten przepadnie, to się załamię
11 września 2015 21:34
Zofija

Moi drodzy, jeszcze nie przeczytałam wszystkich dzisiejszych wpisów, ale widzę, że temat uchodzców rozgrzewa dzisiejsze forum. Chciałam Was poinformować, że wyczaiłam w niemieckim programie TV, że o 20.15 na 3sat będzie ciekawy program o systemie opieki nad starszymi i chorymi w Niemczech. Wprawdzie będzie tam pokazywane przede wszystkim praca w Altesheimie, ale chcą tam pokazać jak bardzo źle funkcjonuje cały system Pflege oraz, że jest zbyt mało osób wykonujących ten zawód. Kto chce i może oraz rozumie na tyle niemiecki, że może śledzić program, to polecam. Myślę, że warto oderwć się od tematu Uchodźców.
Tytuł: Pfleger - Opfer des Systems
 
 

Zofija, trochę udało mi się obejrzeć, pieniądze, zyski , koszty minimalizować;( a że chorzy na demencję na tym cierpią?
11 września 2015 21:41 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Zofija, trochę udało mi się obejrzeć, pieniądze, zyski , koszty minimalizować;( a że chorzy na demencję na tym cierpią?

Tak jakby oglądało się program o naszej polskiej służbie zdrowia. Ja do końca nie mogłam obejrzeć, bo moja PDP zażyczyła sobie 20.40 ułożenia do łóżeczka.
12 września 2015 07:19 / 12 osobom podoba się ten post
Wczoraj poznałam nareszcie pierwszą forumową koleżankę naszą Kasię63."Zarombista" kobitka,pełna energii i humoru Co prawda miałyśmy nie za dużo czasu ale myślę,że kiedyś jeszcze będzie okazja do spędzenia ze sobą więcej niż te parę godzin Bo chciało by się pogadać a tu czasu ni ma.Aha,zupa,którą Kasia ugotowała to naprawdę poezjaJadłam aż mi się uszy trzęsły.Odwiozłam Kasiulę do portu,bilet na prom kupiłyśmy no i niestety musiałam ją tam zostawić a sama jechać do babci.Jeszcze troszkę i Kasia wpadnie w ramiona stęsknionego mężusia
12 września 2015 10:15 / 6 osobom podoba się ten post
Powiem Wam szczerze, że ocipieję tutaj z tymi kluczami ;/ Dzisiaj ponownie "cudownie" się klucz znalazł, nie kumam, bo smycz psa to odwiesza ZAWSZE tam gdzie ma wisieć, ale klucza nie może w drzwi wsadzić, żeby sobie wisiał, tylko łazi z nim po całej chałupie,
zła jestem i niewyspana, klucze mi się śnią po nocach.
Echhhhhh, byle do jutra - Luby przyjedzie na pół dnia to i humor będzie lepszy.
12 września 2015 12:13 / 7 osobom podoba się ten post
Kochani witam Was po drugiej stronie Odry urlop z rodzinka i przyjaciolmi zlwecial jak z bicza sytrzelil zaliczylam tez lapiduchow i rehabilitacje,wrocilam wczoraj na stare smieci PDP przywitala mnie milymi slowami i usmiechem a to bezcenne po ostatnim turnusie,wiec uwazam turnus otwarty w Nider-Erlenbach.;-)
12 września 2015 13:36 / 4 osobom podoba się ten post
No!Po dłuuuuugiej przerwie zaliczyłam nareszcie spacer z kijkami.Powiem szczerze,że chciałam znaleźć jakiś pretekst aby nigdzie się nie ruszać no ale jak pomyślałam o tych swoich tłusytch zwałach skóry i moja wyobraźnia podsuwała mi okropne obrazybez gadania poszłam.I co?Czuję się świetnie chociaż trochę zmęczona ale widok morza u moich stóp wynagrodził mi to
12 września 2015 13:56 / 1 osobie podoba się ten post
balutka

No!Po dłuuuuugiej przerwie zaliczyłam nareszcie spacer z kijkami.Powiem szczerze,że chciałam znaleźć jakiś pretekst aby nigdzie się nie ruszać no ale jak pomyślałam o tych swoich tłusytch :blee:zwałach skóry :placz3:i moja wyobraźnia podsuwała mi okropne obrazy:brak wiary:bez gadania poszłam.I co?Czuję się świetnie chociaż trochę zmęczona ale widok morza u moich stóp wynagrodził mi to :tanczy:

Brawo !!!
To jednak i ja idę na rower.
12 września 2015 18:09 / 1 osobie podoba się ten post
Super,że masz taką możliwośc:) Myśle,że Wam obojgu wyjdzie to na dobre. Powodzenia i wszystkiego dobrego.
12 września 2015 19:50 / 1 osobie podoba się ten post
Fajnie masz. Rozumiem,że nie chciałabyś tam mieszkac na stałe, ale odwiedziny syna, meża... jest to bardzo pozytywny aspekt Twojej tam pracy. Nie wszedzie sie tak da..., niestety. Miło jest takie newsy czytac...:)