Na wyjeździe #28

15 października 2015 09:48 / 1 osobie podoba się ten post
Też tak myslę ale wolalam się upewnić.Tym bardziej ze ja jeszcze 20 lat musze pracować
15 października 2015 10:01 / 1 osobie podoba się ten post
agama

Też tak myslę ale wolalam się upewnić.Tym bardziej ze ja jeszcze 20 lat musze pracować :-(

Dowiedz sie o podatek,bo jak przekroczysz 8.500 e placisz podatek ,( sama).Jak zarobisz duza sume to wyskoczysz z butow ,slyszalam,ze mozna robic przedplaty na podatek.Ale wszystko powiedza Ci w firmie 
15 października 2015 10:16 / 2 osobom podoba się ten post
agama

Dzień dobry.
Ostatnio miałam kontakt z dwoma agencjami które za plus podawały fakt zarejestrowanej działalności w De,co za tym idzie płacenie podatku i składek w tym kraju.Dotyczy to też zatrudnionej opiekunki.Podobno to bardzo dobra opcja.
Macie jakieś osobiste doświadczenia?
Ta ''wypracowana''niemiecka emerytura to chyba niewielka-wiadomosci z forum.Warto czy nie?

Nie znam się na Gewerbe, ale.....ja na Twoim miejscu zapytałabym w firmie o dość istotną rzecz, a mianowicie, czy będą za Ciebie płacic składki emerytalno rentowe, bo te coś mi świta są w Niemczech nieobowiązkowe, a jest to dość spory koszt, chyba coś około 400 euro miesięcznie. Jesli składki te nie będą płacone, to pewnie i emerytury nie będzie. Poszukaj moze w necie jakis informacji na ten temat, gdzieś mi mignęły na tym forum równiez, ale ja niezainteresowana, to nie wiem gdzie. Logika wskazuje, że zeby dostac emeryture do trzeba składki płacic wczesniej. Jeśli firma będzie płąciła za Ciebie tak wysokie składki, to jakie będzie wtedy Twoje wynagrodzenie miesięczne? Opiekunki otwierają Gewerbe na adres biura czy firmy i mają płacone tylko ubezpieczenie zdrowotne, bo to jest obowiązkowe. Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, ale dowiedz się dokładnie jak to działa. A fakt, że płacąc w Niemczech składki , nabywa się  praw do niemieckiej emerytury, to bardzo atrakcyjna perspektywa dla opiekunek.
15 października 2015 10:26 / 1 osobie podoba się ten post
tutaj masz kilka linków  Agamo, może troszkę coś sie rozjaśni w sensie opłacania składek emerytalnych. http://www.euro-tax.pl/gewerbe/gewerbe/http://ubezpieczenia-zdrowie.blogspot.de/2013/09/emerytura-gewerbe-obowiazkowe-skadki.html   http://www.arbeitlandia.eu/prawo/307,gewerbe-w-niemczech-polprawdy-i-nieprawdy.html 
 
 
 
 
 
 
15 października 2015 11:25 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Nie znam się na Gewerbe, ale.....ja na Twoim miejscu zapytałabym w firmie o dość istotną rzecz, a mianowicie, czy będą za Ciebie płacic składki emerytalno rentowe, bo te coś mi świta są w Niemczech nieobowiązkowe, a jest to dość spory koszt, chyba coś około 400 euro miesięcznie. Jesli składki te nie będą płacone, to pewnie i emerytury nie będzie. Poszukaj moze w necie jakis informacji na ten temat, gdzieś mi mignęły na tym forum równiez, ale ja niezainteresowana, to nie wiem gdzie. Logika wskazuje, że zeby dostac emeryture do trzeba składki płacic wczesniej. Jeśli firma będzie płąciła za Ciebie tak wysokie składki, to jakie będzie wtedy Twoje wynagrodzenie miesięczne? Opiekunki otwierają Gewerbe na adres biura czy firmy i mają płacone tylko ubezpieczenie zdrowotne, bo to jest obowiązkowe. Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, ale dowiedz się dokładnie jak to działa. A fakt, że płacąc w Niemczech składki , nabywa się  praw do niemieckiej emerytury, to bardzo atrakcyjna perspektywa dla opiekunek.

Przy Gewerbe - posiada się ubezpieczenie zdrowotne z PL lub zawiera sie prywatne ubezpieczenie zdrowotne tak samo istnieją prywatne polisy emerytalne. Obydwa typy polis są dostosowywane do potrzeb i możliwości. Mówię o osobach nie posiadających zameldowania wDE.
15 października 2015 11:49 / 2 osobom podoba się ten post
emilia

Przy Gewerbe - posiada się ubezpieczenie zdrowotne z PL lub zawiera sie prywatne ubezpieczenie zdrowotne tak samo istnieją prywatne polisy emerytalne. Obydwa typy polis są dostosowywane do potrzeb i możliwości. Mówię o osobach nie posiadających zameldowania wDE.

O własnie Emilio, ty najlepiej wiesz jak to działa. Dobrze, żeby Agama wiedziała o tym wszystkim, bo ja na jej miejscu specjalnie nie wierzyłabym firmie, że będzie cacy, składeczki odprowadzane, a potem za iles tam lat ojro spłynie na jej konto w postaci niemieckiej emerytury. To nie jest jak widać ani proste, ani oczywiste. Trzeba spełnic określone warunki i takie tam inne. Pierwsze co powinna zrobic Agama, to dokładnie wypytać w firmach o których wspomniała, jak to będzie wyglądać w praktyce. Czy składki będą płacone, na jaki fundusz emerytalny itd..... no i kto ma je płacic, ona czy firma.
Doświadczenie i rozum mówi mi, że jak dobre składki są płacone za opiekunki, to przekłada się to na niższe wynagrodzenie za pracę. Więc teraz nalezy rozwazyć, co się lepiej komu opłaca. Nie można iść na zywioł i bezkrytycznie ufać firmie. Lepiej byc mądrym przed szkodą niż po.
15 października 2015 12:09 / 10 osobom podoba się ten post
Chcem i muszem bo mi pochodzenie nie da usnać
Cytat :
Witam! Czy wiedzialyscie ,ze wszystkie polskie opiekunki sa ZA DROGIE I ZA LENIWE? Nie? Wlasnie dostalam taka wiadomosc i szlag mnie trafi albo niemre.Znalazlam oferte: pani do opieki,nie trzeba przy niej duzo robic,gotowanie,sprzytanie domu,zakupy.Opiekunka musi byc nie palaca,najlepiej nie majaca rodziny!!!! Min.3 miesiace pobytu,zadnego zwrotu za podroz.Uwaga: obrabianie ogrodka!!!! Cena:900eu.Wiec grzecznie odpisuje,podaje cene i warunki.Oto odpowiedz: "Nehme auch niemand aus Polen, die sind zu teuer und faul. Klar alle Monat wechsel und wir bezahlen die Fahrkosten. Träumen sie weiter!! Ein Rentner hat 675 Euro Rente,es nimmt niemand mehr aus Polen, und zu Recht so unverschämt die sind.Habe eine Frau aus Rumänien, die sind eh fleissiger!!

Gesendet: Donnerstag, 15. Oktober 2015 um 09:52 Uhr

Nie wytrzymalam i odpisalam: "Ich lebe in Deutschland und ich kenne die Deutschen.Die Deutschen sind aber Faul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Faul und Blöd !!!!

Dann halten sie weiter die Frau aus Rumänien,für mich ist das kein Problem.Für das Geld kann ich in Polen arebeiten,und muss ich nicht die deutsche Arsch sehen und waschen!!!"
15 października 2015 12:09 / 2 osobom podoba się ten post
Pierdzielę, nie ruszam tyłka po południu ;/
to co się dzieje za oknem zniechęca do czegokolwiek...
zgniję w chałupie, przynajmniej ciepło i sucho
15 października 2015 12:12
agama

Chcem i muszem bo mi pochodzenie nie da usnać
Cytat :
Witam! Czy wiedzialyscie ,ze wszystkie polskie opiekunki sa ZA DROGIE I ZA LENIWE? Nie? Wlasnie dostalam taka wiadomosc i szlag mnie trafi albo niemre.Znalazlam oferte: pani do opieki,nie trzeba przy niej duzo robic,gotowanie,sprzytanie domu,zakupy.Opiekunka musi byc nie palaca,najlepiej nie majaca rodziny!!!! Min.3 miesiace pobytu,zadnego zwrotu za podroz.Uwaga: obrabianie ogrodka!!!! Cena:900eu.Wiec grzecznie odpisuje,podaje cene i warunki.Oto odpowiedz: "Nehme auch niemand aus Polen, die sind zu teuer und faul. Klar alle Monat wechsel und wir bezahlen die Fahrkosten. Träumen sie weiter!! Ein Rentner hat 675 Euro Rente,es nimmt niemand mehr aus Polen, und zu Recht so unverschämt die sind.Habe eine Frau aus Rumänien, die sind eh fleissiger!!

Gesendet: Donnerstag, 15. Oktober 2015 um 09:52 Uhr

Nie wytrzymalam i odpisalam: "Ich lebe in Deutschland und ich kenne die Deutschen.Die Deutschen sind aber Faul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Faul und Blöd !!!!

Dann halten sie weiter die Frau aus Rumänien,für mich ist das kein Problem.Für das Geld kann ich in Polen arebeiten,und muss ich nicht die deutsche Arsch sehen und waschen!!!"

a gdzie taka propagandę sieją???
15 października 2015 12:14 / 1 osobie podoba się ten post
agama

Chcem i muszem bo mi pochodzenie nie da usnać
Cytat :
Witam! Czy wiedzialyscie ,ze wszystkie polskie opiekunki sa ZA DROGIE I ZA LENIWE? Nie? Wlasnie dostalam taka wiadomosc i szlag mnie trafi albo niemre.Znalazlam oferte: pani do opieki,nie trzeba przy niej duzo robic,gotowanie,sprzytanie domu,zakupy.Opiekunka musi byc nie palaca,najlepiej nie majaca rodziny!!!! Min.3 miesiace pobytu,zadnego zwrotu za podroz.Uwaga: obrabianie ogrodka!!!! Cena:900eu.Wiec grzecznie odpisuje,podaje cene i warunki.Oto odpowiedz: "Nehme auch niemand aus Polen, die sind zu teuer und faul. Klar alle Monat wechsel und wir bezahlen die Fahrkosten. Träumen sie weiter!! Ein Rentner hat 675 Euro Rente,es nimmt niemand mehr aus Polen, und zu Recht so unverschämt die sind.Habe eine Frau aus Rumänien, die sind eh fleissiger!!

Gesendet: Donnerstag, 15. Oktober 2015 um 09:52 Uhr

Nie wytrzymalam i odpisalam: "Ich lebe in Deutschland und ich kenne die Deutschen.Die Deutschen sind aber Faul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Faul und Blöd !!!!

Dann halten sie weiter die Frau aus Rumänien,für mich ist das kein Problem.Für das Geld kann ich in Polen arebeiten,und muss ich nicht die deutsche Arsch sehen und waschen!!!"

Łaaa, Agama, no to pocisnęłaś, ale należało im się .
15 października 2015 12:26
mzap88

a gdzie taka propagandę sieją???

Na innym portalu.
Mnie to osobiście nie dotyczyło ale RR wzrosło!
15 października 2015 12:30 / 4 osobom podoba się ten post
mzap88

Pierdzielę, nie ruszam tyłka po południu ;/
to co się dzieje za oknem zniechęca do czegokolwiek...
zgniję w chałupie, przynajmniej ciepło i sucho

To nie zgnijesz)))
15 października 2015 12:32 / 3 osobom podoba się ten post
agama

Na innym portalu.
Mnie to osobiście nie dotyczyło ale RR wzrosło!

Aaa, teraz zauważyłam,  ze cytowałaś, ale i tak się należało autorowi tego meila :)
15 października 2015 12:56 / 2 osobom podoba się ten post
agama

Dzień dobry.
Ostatnio miałam kontakt z dwoma agencjami które za plus podawały fakt zarejestrowanej działalności w De,co za tym idzie płacenie podatku i składek w tym kraju.Dotyczy to też zatrudnionej opiekunki.Podobno to bardzo dobra opcja.
Macie jakieś osobiste doświadczenia?
Ta ''wypracowana''niemiecka emerytura to chyba niewielka-wiadomosci z forum.Warto czy nie?

Agama, ja moge to wszystko Ci podac, co jak i dlaczego, ale nie na forum, bo podpadne Moderatorowi za reklame siebie i innych. Ogo;nie - jesli jakas firma typu Hausenegel otwiera w imieniu opiekunki Gewerbe, to:
1/ Trzeba wypytac dokladnie jak z zameldowaniem, jakie typy skladek, kto placi
2/ Te firmy zarabiaja tez na obsludze Gewerbe i rozliczeniach.
3/ Bardzo wazne - mozesz wspolpracowac tylko i wylacznie z ta firma, nie jestes wolna.
15 października 2015 13:10 / 1 osobie podoba się ten post
agama

Chcem i muszem bo mi pochodzenie nie da usnać
Cytat :
Witam! Czy wiedzialyscie ,ze wszystkie polskie opiekunki sa ZA DROGIE I ZA LENIWE? Nie? Wlasnie dostalam taka wiadomosc i szlag mnie trafi albo niemre.Znalazlam oferte: pani do opieki,nie trzeba przy niej duzo robic,gotowanie,sprzytanie domu,zakupy.Opiekunka musi byc nie palaca,najlepiej nie majaca rodziny!!!! Min.3 miesiace pobytu,zadnego zwrotu za podroz.Uwaga: obrabianie ogrodka!!!! Cena:900eu.Wiec grzecznie odpisuje,podaje cene i warunki.Oto odpowiedz: "Nehme auch niemand aus Polen, die sind zu teuer und faul. Klar alle Monat wechsel und wir bezahlen die Fahrkosten. Träumen sie weiter!! Ein Rentner hat 675 Euro Rente,es nimmt niemand mehr aus Polen, und zu Recht so unverschämt die sind.Habe eine Frau aus Rumänien, die sind eh fleissiger!!

Gesendet: Donnerstag, 15. Oktober 2015 um 09:52 Uhr

Nie wytrzymalam i odpisalam: "Ich lebe in Deutschland und ich kenne die Deutschen.Die Deutschen sind aber Faul !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Faul und Blöd !!!!

Dann halten sie weiter die Frau aus Rumänien,für mich ist das kein Problem.Für das Geld kann ich in Polen arebeiten,und muss ich nicht die deutsche Arsch sehen und waschen!!!"

Brawo Agamo, brawo, brawo, brawo. Masz charakter dziewczyno, jeszcze raz brawo.