Wyjazd z pdp do rodziny

26 września 2015 18:25 / 4 osobom podoba się ten post
marcelinab

właśnie zapomniałam dodać pies oczywiście obecny również :)

Marcelina, ja w takiej sytuacji, natychmiast powiadomiłabym firmę i koordynatora. Następnie porozmawiała z córką PDP, jak ona widzi opiekę nad nim w swoim domu. Zapytałabym czy jest dla mnie przewidziany osobny pokój, bo tak pewnie masz w kontrakcie i od razu jej powiedz, że Ty będziesz swoje obowiązki wykonywać tylko w stosunku do dziadka. Szczerze mówiąc to ja to czarno widzę. Tak czy tak, koniecznie poinformuj o tym firmę. Delegację masz na konkretny adres, to nie moze byc tak, że teraz zmieniasz z dziadkiem miejsce pobytu o 300 km od poprzedniego i w dodatku na dłuższy czas. Co innego jest wycieczka na weekend czy odwiedziny u dzieci, a co innego całkowita zmiana warunków i miejsca pracy. Ja bym odmówiła czegoś takiego.
26 września 2015 18:35
Agencji wsiorawno gdzie przebywa byle kasa spływała.
26 września 2015 18:41 / 4 osobom podoba się ten post
Michalinka

Agencji wsiorawno gdzie przebywa :-) byle kasa spływała.

Gdybym zdecydowała sie na taki wyjazd i dalsza prace żądałabym aneksu do umowy w właściwym na dany czas adresem wykonywania pracy.Załózmy,ze opiekunka podczas takiego wyjazdulegnie jakiemus wypadkowi/złamie rekę np./ -ubezpieczyciel moze dopatrzec się ,ze wykonywała swoje obowiązki poza uzgodniomym adresem/300km/ i po odszkodowaniu.Wiem ,ze to taki czarny scenariusz ,ale pracujac w innym kraju trzeba i takie miec na uwadze.... 
26 września 2015 18:44 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Gdybym zdecydowała sie na taki wyjazd i dalsza prace żądałabym aneksu do umowy w właściwym na dany czas adresem wykonywania pracy.Załózmy,ze opiekunka podczas takiego wyjazdulegnie jakiemus wypadkowi/złamie rekę np./ -ubezpieczyciel moze dopatrzec się ,ze wykonywała swoje obowiązki poza uzgodniomym adresem/300km/ i po odszkodowaniu.Wiem ,ze to taki czarny scenariusz ,ale pracujac w innym kraju trzeba i takie miec na uwadze.... 

W mojej agencji wyjazd za granicę musiałam meldować, bo ubezpieczenie ale to prywatne było tylko na De, EKUZ też jest ograniczony ale do kraju, nie wpisujemy adresu. Jak na tydzień to bym nie robiła dramatu. Ja trochę tak już De pozwiedzałam towarzysząc pdp. I rodzina i hotel.
26 września 2015 18:50 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

W mojej agencji wyjazd za granicę musiałam meldować, bo ubezpieczenie ale to prywatne było tylko na De, EKUZ też jest ograniczony ale do kraju, nie wpisujemy adresu. Jak na tydzień to bym nie robiła dramatu. Ja trochę tak już De pozwiedzałam towarzysząc pdp. I rodzina i hotel.

Nie mówie,że dramat ale pytam ,po cholere w chałupie pełne familii jeszcze opiekunka?Mam wrażenie ,że  córce PDP opiekunka jawi sie jako własność ,którą może dysponować jak chce.Skoro miała taki pomysł to po co w ogóle zatrudniała opiekunkę?No nie wiem,mnie sie to nie podoba i ja bym odpalała wrotki:):):)Równie dobrze na ten czas opiekunka może na urlop do domu zjechac a potem wrócić.
26 września 2015 18:50 / 2 osobom podoba się ten post
Do EKUZ adresu nie wpisujemy, ale do A1 już tak. A EKUZ dostaje się na podstawie A1. Co innego jeśli to jest EKUZ turystyczna, wtedy niepotrzebny ani A1 ani adres, ani nic.Przecież jak coś się wydarzy i trzeba będzie skorzystać z pomocy lekarskiej, to lekarz wyśle rachunek do NFZ, a NFZ ma adres pobytu pracownika w Niemczech, bo on widnieje na A1 i co wówczas, jesli coś się zadzieje 300 km od miejsca w któym był deklarowany pobyt?
26 września 2015 18:53 / 1 osobie podoba się ten post
A może córka chce jej zrobić dobrze i zafundować wczasy
26 września 2015 18:54
doda1961

Do EKUZ adresu nie wpisujemy, ale do A1 już tak. A EKUZ dostaje się na podstawie A1. Co innego jeśli to jest EKUZ turystyczna, wtedy niepotrzebny ani A1 ani adres, ani nic.Przecież jak coś się wydarzy i trzeba będzie skorzystać z pomocy lekarskiej, to lekarz wyśle rachunek do NFZ, a NFZ ma adres pobytu pracownika w Niemczech, bo on widnieje na A1 i co wówczas, jesli coś się zadzieje 300 km od miejsca w któym był deklarowany pobyt?

Doda zadzwonię w poniedziałek do NFZ, bo wychodzi ,że ja bardzo lekkomyslna jestem, w Pl też mamy adres i podróżujemy po kraju? Przecież EKUZ nie może nas wiązać do miejsca? Pojadę na zakupy do Bremen ok 40 km i co już nie jestem ubezpieczona?
26 września 2015 18:56
kasia63

Nie mówie,że dramat ale pytam ,po cholere w chałupie pełne familii jeszcze opiekunka?Mam wrażenie ,że  córce PDP opiekunka jawi sie jako własność ,którą może dysponować jak chce.Skoro miała taki pomysł to po co w ogóle zatrudniała opiekunkę?No nie wiem,mnie sie to nie podoba i ja bym odpalała wrotki:):):)Równie dobrze na ten czas opiekunka może na urlop do domu zjechac a potem wrócić.

Michalinka już odpowiedziała w dzisiejszych czasach raczej nikt nie sypia z pdp bądż jego rodziną w jednym pokoju. Kasiu trochę zaufania do ludzi trzeba jedna k mieć, agencja musi byc powiadomiona to oczywiste.
Na tydzień po 1400 km w tę i z powrotem
26 września 2015 18:58 / 6 osobom podoba się ten post
Michalinka

A może córka chce jej zrobić dobrze i zafundować wczasy :-)

Też mi wczasy,  ze zniedołęzniałym PDP i wielopokoleniową rodzinką na karku plus pies w pakiecie. Ja bym nie dała rady. Zresztą, ja się nie zaprzyjażniam z moimi pracodawcami, z dziubków sobie nie spijamy. Szanuję ich i oni mają szanować mnie. Zawiedli mnie juz raz, więc teraz to juz w ogole są na cenzurowanym. Jak jest dobrze to jest dobrze, a jak zacznie się robic źle to odpalam Izunię i nie ma mnie. Już piąty rok jestem u nich i zostane tak długo, jak długo będę miała miło , lekko i przyjemnie :)
26 września 2015 18:59 / 1 osobie podoba się ten post
Michalinka

A może córka chce jej zrobić dobrze i zafundować wczasy :-)

No proszę nie tylko ja taka optymistka niepoprawna
26 września 2015 19:00 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Michalinka już odpowiedziała:-) w dzisiejszych czasach raczej nikt nie sypia z pdp bądż jego rodziną w jednym pokoju. Kasiu trochę zaufania do ludzi trzeba jedna k mieć, agencja musi byc powiadomiona to oczywiste.
Na tydzień po 1400 km w tę i z powrotem:placz3:

Nic takiego nie napisałam:)Chociaz była ostatnio taka oferta-spanie z PDP w jednym pokoju ,nawet zadzwoniłam do te fimy,moze pamietasz bo opisywałam na forum:)
Zaufanie to jedno a ostrożnośc to drugie.Zadzwoni kolezanka w poniedziałek do agencji to nam cos więcej napisze:)
26 września 2015 19:02
kasia63

Nic takiego nie napisałam:)Chociaz była ostatnio taka oferta-spanie z PDP w jednym pokoju ,nawet zadzwoniłam do te fimy,moze pamietasz bo opisywałam na forum:)
Zaufanie to jedno a ostrożnośc to drugie.Zadzwoni kolezanka w poniedziałek do agencji to nam cos więcej napisze:)

Pamiętam, ale to rzadki , ekstremalny przypadek.
26 września 2015 19:02 / 2 osobom podoba się ten post
dorotee

Doda zadzwonię w poniedziałek do NFZ, bo wychodzi ,że ja bardzo lekkomyslna jestem, w Pl też mamy adres i podróżujemy po kraju? Przecież EKUZ nie może nas wiązać do miejsca? Pojadę na zakupy do Bremen ok 40 km i co już nie jestem ubezpieczona?

Oczywiście ze jestes ubezpieczona, no nie porównuj odległości 40 km do 300km. Poza tym  ja to napisałam tylo w dobrze pojętym interesie opiekunki,  bo nie chciałabym się dowiedzieć, że któraś musiała zapłacic rachunek za pobyt w szpitalu czy zabieg, dlatego ze nie spełniła warunków ubezpieczenia. Tutaj się oczywiscie troszkę rozpędziłam i przerysowałam problem, ale pamiętajmy, że sporo kolezanek opiekunek ma ubezpieczenie prywatne, a w interesie ubezpieczyciela jest znależć haka zeby okroić lub zablokowac wypłąte świadczenia.
26 września 2015 19:07
no to argumenty mam , w poniedziałek dam znać dziękuję wszystkim za pomoc