Oto jak moga nas rozbawic nasi podopieczni

12 września 2014 13:04
Tak jestem-to doMarshalla
12 września 2014 13:08 / 5 osobom podoba się ten post
Czytam dużo mało piszę,własnie dlatego,aby omijać takie złośliwosci,docinki,ale jest tu duże grono normalnych pomocnych osób,zawsze jak miałam problem to poradziły,i nie wyśmiewały pozdrawiam -t- doMarshalla,a dziewczynom ogromne dzieki
12 września 2014 13:13
wichurra

Mnie wczoraj poprosiła o podanie mojego kodu miasta. Powiedziałam, że ja z Polski, ale to co - z Polski kody też można było podawać. 

trzeba było zaputać co ją to g obchodzi.
12 września 2014 13:38 / 2 osobom podoba się ten post
filip

trzeba było zaputać co ją to g obchodzi.

Zapytałam się ja kiedyś,w Castoramie-to statystykom potrzebne do jakichś analiz ,skąd sa klienci.A T y Filip z mety bys z g... wyjeżdżał:)A fe-:(  ,co za agresywny facet:):):)Strach się bać:)
12 września 2014 13:50 / 2 osobom podoba się ten post
kotek

Czytam dużo mało piszę,własnie dlatego,aby omijać takie złośliwosci,docinki,ale jest tu duże grono normalnych pomocnych osób,zawsze jak miałam problem to poradziły,i nie wyśmiewały pozdrawiam -t- doMarshalla,a dziewczynom ogromne dzieki

Kociątko , mądry człowiek z Ciebie !!!!.... Forum jest od tego , żeby każdy miał prawo wyrazić swoje myśli , ale niektórzy czasem , myślę i mam nadzieję , że tylko wtedy jak mają gorszy dzień - zamiast udzielić jakiejś dobrej rady , bawią się w " pouczaczy " i to jak na mój gust złośliwych .....aleeee , długachne zdanie mi wyszło !!!!! O , i jeszcze nowe słowo " pouczacz "-:))))))
12 września 2014 15:12 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Zapytałam się ja kiedyś,w Castoramie-to statystykom potrzebne do jakichś analiz ,skąd sa klienci.A T y Filip z mety bys z g... wyjeżdżał:)A fe-:(  ,co za agresywny facet:):):)Strach się bać:)

Mnie też często pytają w Ikei i Leroy Merlin. Myślę, że potrzebne im te dane, ab zanalizować, gdzie by można nowe sklepy postawić.
15 września 2014 16:19
mleczko47

Ja tam przy kasie nie wdaje sie w dyskusje tylko licze czy dobrze kase wydali:) mowie auch, i ide z paragonem przy nosie:))))

a nie powinno być dir auch? czy samo auch? to samo auch brzmi jak tylko by się odpowiedziało "też" (wiem że tłumacząc auch to znaczy; też)  ;)
15 września 2014 16:46 / 1 osobie podoba się ten post
marshall.area

a nie powinno być dir auch? czy samo auch? to samo auch brzmi jak tylko by się odpowiedziało "też" (wiem że tłumacząc auch to znaczy; też)  ;)

Wystarczy kasjerzy az tak się nie wsluchują co się do nich mowi i tak Ci powiedzą danke ....DDDDDDDDDD.
15 września 2014 16:53 / 1 osobie podoba się ten post
ale gdyby tak ktoś obcy,wychodząc z wizyty od pdp złożył mi miłego dnia to trzeba powiedzieć dir auch?
15 września 2014 16:55
Ja mówię ,"danke Sie auch" i tez wiedzą o co kaman:)A tu to w ogóle inaczej bo rano Szef na moje "morgen" mówi "querte tag" i tak samo na guten apetit", a w sklepie czy na ulicy ludzie się pozdrawiają słowem które brzmi jak "firci"
15 września 2014 16:56 / 1 osobie podoba się ten post
marshall.area

ale gdyby tak ktoś obcy,wychodząc z wizyty od pdp złożył mi miłego dnia to trzeba powiedzieć dir auch?

może być - danke,-gleichfalls- dziekuje,wzajemnie,nawzajem,--ja tak odpowiadam jak w sklepie ci życzą miłego dnia lub weekendu...
15 września 2014 16:58
marshall.area

ale gdyby tak ktoś obcy,wychodząc z wizyty od pdp złożył mi miłego dnia to trzeba powiedzieć dir auch?

Oczzwiscie , ja mam to szczęście byó na ty , to też się nie wysilam DDDD
15 września 2014 17:06 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Ja mówię ,"danke Sie auch" i tez wiedzą o co kaman:)A tu to w ogóle inaczej bo rano Szef na moje "morgen" mówi "querte tag" i tak samo na guten apetit", a w sklepie czy na ulicy ludzie się pozdrawiają słowem które brzmi jak "firci"

danke, Ihnen auch - tak będzie lepiej:)
Ale przecież gleichfalls/ebenso/ebenfalls prościej jest. 
15 września 2014 17:06 / 1 osobie podoba się ten post
marshall.area

ale gdyby tak ktoś obcy,wychodząc z wizyty od pdp złożył mi miłego dnia to trzeba powiedzieć dir auch?

Dir auch to nie, bo do obcych nie mówimy na ty:)
15 września 2014 17:07 / 4 osobom podoba się ten post
marshall.area

ale gdyby tak ktoś obcy,wychodząc z wizyty od pdp złożył mi miłego dnia to trzeba powiedzieć dir auch?

Nie.
Nie w wypadku , jeśli to obca osoba, z którą nie jestes na "ty". Dir ( tobie), owszem, ale do znajomego, rodziny pdp, jeśli jestes z nimi po imieniu.
Najlepsze jest bezosobowe "gleichfalls", nie musisz sie wtedy sprężać na szukanie formy oficjalnej.