Opiekunka czy niewolnica?

05 marca 2015 21:15
moderator zapomina ze jesli jest nawet tez kobita pewnego dnia skonczy w naszych objeciach Opiekunczych ,warto przemyslec czy okrutne kary jak wyrzucenie biednej nie wygadanej istotki opiekunczej sie mu na starosc Oplaci?
05 marca 2015 21:20
slonik

moderator zapomina ze jesli jest nawet tez kobita pewnego dnia skonczy w naszych objeciach Opiekunczych ,warto przemyslec czy okrutne kary jak wyrzucenie biednej nie wygadanej istotki opiekunczej sie mu na starosc Oplaci?

dlaczego na starosc?niezbadane wyroki sa...tego z gory co ponad wszystkimi jest..
05 marca 2015 21:29
a no wlasnie ,zle mu nie zrzyczym nie odgrazamy sie ale sugerjemy ludzkie podejscie my naprawde bez jaj zyjemy w wielki stersie i potrzebujemy tego bloga jak kozetki u psychiatry tak wiec bedzie on zaluzony dla medycyny i 100 caluso od nas ma jak sie troche czasem zagapi ii nie zlaja ,nie wyrzuci ect
22 grudnia 2015 21:34

Nie reklamuj mi tutaj proszę Huptasa - poczytaj lepiej w sieci kim jest. Moderator

22 grudnia 2015 21:52
ania52

dlaczego na starosc?niezbadane wyroki sa...tego z gory co ponad wszystkimi jest..

co nie zbadane ,zbadac nalezy.Co na gorze to kamieniem stracic i zbadac 

Jaka starosc,jaka starosc ???
22 grudnia 2015 22:08 / 1 osobie podoba się ten post
anerik

Nie reklamuj mi tutaj proszę Huptasa - poczytaj lepiej w sieci kim jest. Moderator

Nie miałam zamiaru nikogo reklamować, chodziło mi tylko o to , że te największe firmy nie opłacają należnych składek.....a to jest oszustwo, bo jest i to w biały dzień......poczytam....ale już się też domyślam........
22 grudnia 2015 22:15
anerik

Nie miałam zamiaru nikogo reklamować, chodziło mi tylko o to , że te największe firmy nie opłacają należnych składek.....a to jest oszustwo, bo jest i to w biały dzień......poczytam....ale już się też domyślam........

Wiem że zamiaru nie miałaś reklamować Ale dowiedz się kto to jest Huptas i sama sobie odpowiedz na pytanie, czy to co pisze oinnych firmach jest aby na pewno prawdą.
22 grudnia 2015 22:28
Pomoc forum1

Wiem że zamiaru nie miałaś reklamować :-) Ale dowiedz się kto to jest Huptas i sama sobie odpowiedz na pytanie, czy to co pisze oinnych firmach jest aby na pewno prawdą.

Tak, już wiem......i nawet zadzwonię......dowiem się na jakich zasadach tam się zatrudnia.........????
Jeśli chodzi o te dwie firmy wymienione to miał rację.........ależ i są też inne fimy które zatrudniają i odprowadzają wszystkie składki jak trzeba........


 


Uległaś manipulacji. O tym człowieku było już wiele - również na tym forum. Moderator

22 grudnia 2015 23:08 / 3 osobom podoba się ten post
anerik

Nie reklamuj mi tutaj proszę Huptasa - poczytaj lepiej w sieci kim jest. Moderator

to czarodziej jest
02 maja 2017 14:23 / 1 osobie podoba się ten post
emilia

Temat nie do ogarniecia, ale:

1/ Nawet najbardziej zdesperowana kobieta powinna zachowac co nieco zdrowego rozsadku. Poszukac w necie informacji, jesli nie ma w domu - jest net darmowy w bibliotekach, czy inne punkty dostepu, poprosic kogos o pomoc w poszukaniu i ocenieniu oferty. Na milosc boska - takie przypadki, jak Teresa - to jest na wlasne zyczenie komplikowanie sobie zycia i narazanie sie na wykorzystywanie !

2/ Obecnie jest tyle agencji, a jednoczesnie tak duze zapotrzebowanie na opiekunki, ze znalezienie pracy legalnej naprawde nie jest trudne,

3/ NIE DA sie pracowac w DE legalnie bez znajomosci - chociazby podstawowej - jezyka. To jest nierealne ! Wykonywany przez nas zawod polega w duzym stopniu na komunikacji pomiedzy podopiecznym a nami, wiec - jak inaczej ???

4/ Szukajac pracy - pytac i jeszcze raz pytac o wszystko - a jak osoba proponujaca kontrakt kreci, nie jest w stanie podac faktow, obiecuje "zlote gory" - to od razu "smierdzi" oszustwem !

5/ Posrednicy od czarnej roboty - tez mozna znalezc sprawdzonych - takich, ktorzy biora jednorazowo 200 - 300 euro z pierwszej wyplaty, ktorzy czuwaja nad tym, co sie dzieje i potrafia rodzine zatrudniajaca odpowiednio ustawic w tak zwanym "pionie" - mowiac krotko - "Nie podoba Wam sie ta pani - to zatrudnijcie opiekunke legalnie za 1800 czy 2200 na miesiac".

Moje zdanie jest takie, ze 90 % trudnych przypadkow, gdzie opiekunki sa wykorzystywane do granic mozliwosci - to przypadki na wlasne zyczenie. Jesli opiekunka po dotarciu na miejsce widzi co innego, niz bylo w ofercie - ZAWSZE ma prawo interweniowac, a prawde mowiac - agencjom zalezy na utrzymaniu tak miejsca, jak i opiekunki na miejscu, wiec nie trzeba sie bac ! Opiekunka nie jest niewolnica, ale opiekunka powinna reagowac na zle traktowanie, na wydzielanie jedzenia, na nadmiar pracy, na zle warunki mieszkaniowe i co tam jeszcze - a nie bac sie odezwac "bo strace prace", rany - praca jest, tylko trzeba umiec ja sobie znalezc !

Owszem, zgodzę się z panią. Karygodne jest traktowanie kobiety opiekunki lub mężczyzny opiekuna jak niewolników. Jestem absolutnie za reakcją w takich sytuacjach.
02 maja 2017 14:39
opiekun_Janusz

Dajcie spokój. To jest forum dyskusyjne - miejsce wymiany opinii i dyskusji. To że ktoś ma inne zdanie, nie jest chyba powodem żeby się kłócić? Przecież nie musimy być wszyscy jednomyślni.

Przyznam panu rację. Burzliwa ta dyskusja, poza narzekaniem niczego nie mogę się dowiedzieć.
02 maja 2017 14:44 / 4 osobom podoba się ten post
Rambo8

Owszem, zgodzę się z panią. Karygodne jest traktowanie kobiety opiekunki lub mężczyzny opiekuna jak niewolników. Jestem absolutnie za reakcją w takich sytuacjach.

Tak nas traktują na jakie traktowanie pozwalamy,ja nigdy takiego traktowania nie odczułam,ale fakt często tak bywa,ale dziewczyny się na to zgadzają,nie protestują tak też bywa
02 maja 2017 14:46 / 2 osobom podoba się ten post

Ja nie byłam w podbramkowej sytuacji, bo miałam propozycję z PM24 za 920eu... ale za takie pieniądze nie pojechałabym. To za mało. W tym miejscu, po zapłaceniu, jak mówicie haraczu, na rękę, razem z forsą za podróż miałam- 1150. Może nieznaczna, ale jednak - różnica:).
Dodam jeszcze, że w/g mnie dziewczyny jeżdżące przez agencje także płacą haracze, w takiej postaci, że mają zaniżane pensje! Różnica polega na tym, że nie ma tego w umowie. Ale to moje zdanie. Mało która dziewczyna mówi tu o swoich zarobkach, wiem że niektóre zadawalają się śmiesznymi kwotami. Ale któraś koleżanka wyżej słusznie powiedziała, że rózne są sytuacje.

Również mam jechać z tej agencji, zaskoczony jestem, że od tamtego czasu zarobki nie uległy zmianie. Jak to 1150 euro? Dostałem podobną propozycję. Zaczynam odnosić wrażenie, że firmy nas oszukują. W Polsce płaca minimalna wciąż idzie w górę, w Niemczech nie? Zobowiązany za wyjaśnienie.
02 maja 2017 16:45
Droga pani ma rację, wszystko drożeje, aczkolwiek cieszę się, że nie dostałem kredytu we frankach z uwagi na zdolność kredytową. Nie wyobrażam sobie zapewnić byt rodzinie za pieniądze, które zarabiam w Polsce.
02 maja 2017 16:53 / 1 osobie podoba się ten post
Malina

Hej,barbarella dokladnie jest tak jak piszesz,jesteśmy wieżniami w czyims domu,żeby nawet pd była miła, sympatyczna,i nawet te dwie godz dziennie przerwy na wyjście to jest więzienie ja też tak to czuje.

Pracuję na budowie często po 14 godzin, nie czuję się niewolnikiem, czy chodzi tutaj o fakt braku przerw? Dochodzę do konsensusu, iż praca w Polsce, czy w Niemczech nie różni się niczym, poza wysokością wypłaty. Nikt na mnie nie czeka, zatem nie zatęsknię, aczkolwiek może za babcią, której dotrzymuję towarzystwa w niedzielę.