Zarobki - jak o nich rozmawiać?

19 grudnia 2015 20:12 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra2

No tak, ale 1000 euro można zarobić bez problemu przez agencję, to po co na czarno?

a dlatego ze jak pracujesz legalnie to kroi cie komornik jeden za drugim i na maxa.Jak pracujesz na czarno to dogadujesz sie z komornikiem na wplaty takich kwot jak tobie odpowiadaja i on tez jest szczesliwy ze placisz.Tobie zostaje jeszcze na godne zycie
19 grudnia 2015 20:12
kasia63

No właśnie po to,żeby komornik nie uszczknął z legalnej wypłaty-mnóstwo osób z tego powodu jeździ na czarno.

Aaa. To ja się nie znam:)
Ale tak właściwie to dług trzeba i tak spłacić komornikowi.
To ukrywa się przed nim zarobki, a zadłużenie narasta nie?
19 grudnia 2015 20:14 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

a dlatego ze jak pracujesz legalnie to kroi cie komornik jeden za drugim i na maxa.Jak pracujesz na czarno to dogadujesz sie z komornikiem na wplaty takich kwot jak tobie odpowiadaja i on tez jest szczesliwy ze placisz.Tobie zostaje jeszcze na godne zycie

Dobra - już mi Kasia sprawę naświetliła:)
19 grudnia 2015 20:14 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra2

No tak, ale 1000 euro można zarobić bez problemu przez agencję, to po co na czarno?

tutaj chyba chpodzi o to, ze pewne osoby nie chca ujawniac dochodow ze wzgledu na komornika w PL lub alimenty wiec najlepiej jest pracowac na czarno-bo jak przez agencje legalnie to figa z makiem i po wyplacie;)
19 grudnia 2015 20:16
wichurra2

Aaa. To ja się nie znam:)
Ale tak właściwie to dług trzeba i tak spłacić komornikowi.
To ukrywa się przed nim zarobki, a zadłużenie narasta nie?

wichura, przy legalnej umowie , przewaznie sa to umowy zleceniowe, komornik zgarnia wszystko, bo takie ma prawo. Z czegos ci ludzie musza jednak zyc, z roznych powodow popadli w takie tarapaty, dlatego tez szukaja wyjscia gdzie wilk jest syty i owca cala. Nigdy nie chcialoby mi sie pracowac,nie mialabym motywacji, gdybym tutaj poswiecala swoje zycie myslac tylko o tym, ze mam dlug i musze go splacic. Jest jeszcze w naszym zyciu codziennosc , z ktora zwiazane sa tez rozne koszta
19 grudnia 2015 20:17
leni

wichura, przy legalnej umowie , przewaznie sa to umowy zleceniowe, komornik zgarnia wszystko, bo takie ma prawo. Z czegos ci ludzie musza jednak zyc, z roznych powodow popadli w takie tarapaty, dlatego tez szukaja wyjscia gdzie wilk jest syty i owca cala. Nigdy nie chcialoby mi sie pracowac,nie mialabym motywacji, gdybym tutaj poswiecala swoje zycie myslac tylko o tym, ze mam dlug i musze go splacic. Jest jeszcze w naszym zyciu codziennosc , z ktora zwiazane sa tez rozne koszta

Myślałam, że komornik nie może brać całej wypłaty, że jakąś część na życie musi zostawić. 
19 grudnia 2015 20:18 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra2

Aaa. To ja się nie znam:)
Ale tak właściwie to dług trzeba i tak spłacić komornikowi.
To ukrywa się przed nim zarobki, a zadłużenie narasta nie?

Noooo,jak ktoś nie zna języka albo troszkę,nie ma co dzieciom dac jeść,a dodatkowo mężą ochlapusa czy chorobę w rodzinie to i za 850 jedzie/znam/ i piętami ze szczęścia się w du... bije ,że ma kasę a komornik nie ściąga bo oficjalnie dochodów nie ma..
19 grudnia 2015 20:22
wichurra2

Myślałam, że komornik nie może brać całej wypłaty, że jakąś część na życie musi zostawić. 

tak, przy stalej umowie na etat, nie moze wszystkiego zabrac a z innych jak najbardziej;( komornik tez chce zyc, wiec w takim wypadku nie da sie najczesciej z nim dogadac. Mi kiedys jak dorabialam w Providencie , aby zakryc swiatlo w lodowce, tygodniowka czasem byla 30 zl, tez nawet na te grosze sie wpakowal. Musialam skonczyc z praca w tej firmie , poniewaz ktos, kto ma komornika , nie moze u nich pracowac. Zostalo mi znowu tylko to przyslowiowe swiatelko lodowkowe
19 grudnia 2015 20:22 / 2 osobom podoba się ten post
magdzie

Od kazdej umowy sa wyjatki,czy to przez firme,czy na czarno,czy na gewerbe.Ale w gruncie rzeczy zarobki sa w kazdej podobne,i nie ma co mowic,ze na czarno,czy gewerbe zarabia sie Bog wie jakie kokosy.Tak powinno byc,ale uwierzcie mi ze tak nie ma.Znam duzo kolezanek,ktore pracuja na czarno w roznych czesciach Niemiec,tak samo jak i na gewerbe,duzej roznicy nie ma.Zaznaczam,ze sa wyjatki,ze osoby zarabiaja o wiele wiecej.

Tak magdzie masz racje , przeszłam wszystkie  formu zatrudnienia i trzy kraje . Jedno co moge z całą szczerościa napisać ,że każda moja nastepna sztela była za wiekszą kasę. Ale ja się starałam ,żeby tak było. Pracowałam i pracuję solidnie co przekłada sie na moje zarobki.Na GW na czysto tzn. do wypłaty po opłaceniu składek mialam nie całe 1300 € . A wyjątki są, to te osoby ktore nie opłacają składek. Zeby nie było wielkiego poruszenia to pracowałam przy jednej osobie. Przy okazji potwierdzam to co pisała Impala dniowka dla opiekunki z Polski wynosi 70 €  więc mozna sobie policzyć . I to nie jest m-czna pensja tylko tygodniowka.Wychodzi lepiej, zawsze lepiej.
19 grudnia 2015 20:31
wiem, ze to niedyskretne zapytanie i nawet pewnie znielubisz mnie za nie, ale......skoro tak super sie Tobie trafilo i dobry zarobek to ile? chciala bym wiedziec, bo jestes tutaj moim autorytetem wielkim na forum:) 
19 grudnia 2015 20:34
leni

wichura, przy legalnej umowie , przewaznie sa to umowy zleceniowe, komornik zgarnia wszystko, bo takie ma prawo. Z czegos ci ludzie musza jednak zyc, z roznych powodow popadli w takie tarapaty, dlatego tez szukaja wyjscia gdzie wilk jest syty i owca cala. Nigdy nie chcialoby mi sie pracowac,nie mialabym motywacji, gdybym tutaj poswiecala swoje zycie myslac tylko o tym, ze mam dlug i musze go splacic. Jest jeszcze w naszym zyciu codziennosc , z ktora zwiazane sa tez rozne koszta

Jeśli wypłata jest w części płacona jako delegacja to nie wolno z niej ściągać.Poza tym komornik ma obowiazek zostawic tzw.minimum socjalne.Kiedys mógł 60% zabrac, teraz jest inaczej-to minimum socjalne jest uzależnione od wielu czynników w konkretych przypadkach.
19 grudnia 2015 20:37 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra2

To nie rozumiem wtedy, po co na czarno pracować. Za 1200 na czarno przy 2 osobach?? A jeszcze do niedawna miały 1000? To jakieś żarty chyba. Wiadomo, że skoro podejmuje się ryzyko pracy na czarno, nie ma się żadnych składek płaconych, ubezpieczenia zapewnionego, to się to musi finansowo opłacać. 

Wichura, prozaiczna rzecz- nie znają niemieckiego:( A te 1200 mają, po moich sugestiach,namowach o walke o "swoje"), rodzina, chetnie nadal by płaciła tylko ten 1000, bo...nie ma:)
19 grudnia 2015 20:57
Ja mam 1400 za 1 osobę.Bez "toalety" i innych zabiegów.I dbam o nią jak mogę .Moja zmienniczka również.Pani przytyła 5 kg.Ale lepiej wyglada skoro rodzina to zauważyła:)
19 grudnia 2015 21:01 / 4 osobom podoba się ten post
Rozmawiałam z dziewczynami które pracują na czarno przeważnie za 300 E tyg i nie spotkałam nikogo z komornikiem........czasami jest tak, że dzieci studiują i dostają stypendia.........przypadki do opieki są lzejsze.....ktoś kogoś polecił........język też.....boją się zmian, a i krążą plotki o tych niewypłacalnych firmach to też się boją.     W autobusie spotkałam kobietę która z językiem jechała na czarno za 800 praca od znajomej i jeszcze jej wdzięczna była..........komornika nie ma na pewno...... Spotałam też dziewczynę która pracowała w dużej firmie znanej..........za 1000 a jak opuszczła rodzinę to im powiedziała, że może do nich przyjechać ale na czarno..........no i syn po 3 miesiącach zadzwonił i zaproponował 2000 do jednej osoby.......... zgodziła się i jedzie.
Ja od początku pracowałam tylko przez firmy za 1000 nigdy mniej., potem i za 1200, 1350.......jak już trochę ludzi.poznałam  ...to i na czarno, ale nie mniej niż 50E dziennie do jednej osoby i bez pośredników.
19 grudnia 2015 21:04
wichurra2

To nie rozumiem wtedy, po co na czarno pracować. Za 1200 na czarno przy 2 osobach?? A jeszcze do niedawna miały 1000? To jakieś żarty chyba. Wiadomo, że skoro podejmuje się ryzyko pracy na czarno, nie ma się żadnych składek płaconych, ubezpieczenia zapewnionego, to się to musi finansowo opłacać. 

Z prozaicznej przyczyny- brak znajomości niemieckiego ( rodzina polskojezyczna).
 Ale to wszystko nic, dobra, wiadomo pani z Al, momentami agresywna, no chora, pan z rakiem prostaty, cewnikowany, też trzeba sie zając-taka praca, ale pan ma bardzo wredny charakter, np wyzywa od polskich świń, nie pozwala właczyc zmywarki , pralki, opiekunka może prac swoje rzeczy tylko razem z ich( to juz ponoc sie zmieniło- po moich "tyradach" do opiekunki, "postawiła sie"), ale tam opiekunki śpią z pdp w jednym łóżku!!!, ponoc mają ją pilnowac! Dla mnie to nie do przyjecia!!!