Zrozumieć Niemca

06 lutego 2016 08:50 / 2 osobom podoba się ten post
leni

No sie Niemcow nie da zrozumiec, powaga! Wczoraj mnie zrylo, kiedy przeczytalam, ze 3 niemieckie landy nie Maja w tym roku ferii zimowych, bo Maja wiecej dni wolnych w ciagu roku szkolnego. Liczylam , ze sie zalapie na kilka dni urlopu i poszlo sie w.....c Westfalia tez nie ma ferii:( co land , to obyczaj i wszystko zalezy jaki odlam wiary w nim przewaza!!!! Mowia , ze to panstwo polityczne , nie religijne.... nie rozumiem

Leni u nas tez ferie są w różnych terminach . Polskie landy-województwa ustalaja sobie terminy.Ponoć dlatego ,żeby Tatr młodzież nie zadeptała jak wszyscy hurtem na "ski" pojadą. A teraz jak na każde dziecko bedzie dodatkowa kasa , to góry zima a morze latem będzie oblegane)
06 lutego 2016 08:58 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko1

Leni u nas tez ferie są w różnych terminach . Polskie landy-województwa ustalaja sobie terminy.Ponoć dlatego ,żeby Tatr młodzież nie zadeptała jak wszyscy hurtem na "ski" pojadą. A teraz jak na każde dziecko bedzie dodatkowa kasa , to góry zima a morze latem będzie oblegane:-))

Przeciez u nas od kilku,kilkunaatu lat jest niz demograficzny,w komunie nie zateptali Taty To jest po to aby gorale mieli zastrzyk gotowki nie przez dwa tygodnie ,a przez 6 ? 
No ale jak to Polak ,jemu nie dogodzisz 
06 lutego 2016 08:58 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Leni u nas tez ferie są w różnych terminach . Polskie landy-województwa ustalaja sobie terminy.Ponoć dlatego ,żeby Tatr młodzież nie zadeptała jak wszyscy hurtem na "ski" pojadą. A teraz jak na każde dziecko bedzie dodatkowa kasa , to góry zima a morze latem będzie oblegane:-))

tak Mleczko , ja wiem jak jest w Polsce, ale tutaj tylko 3 landy nie maja w tym roku ferii zimowych , dlatego ze przewazaja tutaj chrzescijanie i w ciagu roku jest wiecej dodatkowych wolnych dni z tego powodu, anizeli w innych landach.
06 lutego 2016 08:59 / 1 osobie podoba się ten post
leni

tak Mleczko , ja wiem jak jest w Polsce, ale tutaj tylko 3 landy nie maja w tym roku ferii zimowych , dlatego ze przewazaja tutaj chrzescijanie i w ciagu roku jest wiecej dodatkowych wolnych dni z tego powodu, anizeli w innych landach.

06 lutego 2016 09:03 / 2 osobom podoba się ten post
magdzie

Przeciez u nas od kilku,kilkunaatu lat jest niz demograficzny,w komunie nie zateptali Taty:-) To jest po to aby gorale mieli zastrzyk gotowki nie przez dwa tygodnie ,a przez 6 ?:-) 
No ale jak to Polak ,jemu nie dogodzisz :-(

He , he , he - zobaczysz co będzie za 9 - miesięcy. Rodziny będą wielodzietne zwłaszcza te , ktore nie powinny wogóle dzieci posiadać. Niz demograficzny nam nie grozi ))
06 lutego 2016 09:04 / 4 osobom podoba się ten post
mleczko1

He , he , he - zobaczysz co będzie za 9 - miesięcy. Rodziny będą wielodzietne zwłaszcza te , ktore nie powinny wogóle dzieci posiadać. Niz demograficzny nam nie grozi :-)))

Ostatni dzwonek dla mnie ,moze meza nakrece na jakie trojaki ?
06 lutego 2016 09:07 / 3 osobom podoba się ten post
magdzie

Ostatni dzwonek dla mnie ,moze meza nakrece na jakie trojaki ?

Tak , tak magdzie patrz na dzwonek  
06 lutego 2016 09:44
Dobrze, że u nas podział ferii wprowadzono. Pamiętam jeszcze co się w Zakopanem bez tego podziału działo. Juz samo odjechanie tam było gehenną. Wielogodzinne korki na zakopiance. W Zakopanem samochodem ruszyć się nigdzie nie można było, na Krupówkach nie szło przejść. W Tatrach tłumów nie bylo, bo jednak mało ludzi chodzi zimą po górach. Teraz jest o wiele lepiej.
06 lutego 2016 10:41 / 4 osobom podoba się ten post
mleczko1

Tak , tak magdzie patrz na dzwonek :-) 

No , tylko na ten dzwonek a właściwie " dzwoneczki " niech spogląda , głaszcze , ale za mocno nie ściska , bo jak dzwoneczki za mocno złapie , ściśnie to albo soki same wypuszczą albo je tak uszkodzi , że o trojaczkach będzie mogła zapomnieć , czyli ? po ptokach będzie ptokach - ptoku - wsio rawno
06 lutego 2016 23:51 / 4 osobom podoba się ten post
A jakie to ptoki mają związek z Niemcami, nierozumianymi w dodatku, hę?
Chyba te pozdrawiane ciule...
07 lutego 2016 09:39 / 4 osobom podoba się ten post
magdzie

Ostatni dzwonek dla mnie ,moze meza nakrece na jakie trojaki ?

Ten bocian to będzie ledwo zipiał w tym roku 
07 lutego 2016 09:40 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Ten bocian to będzie ledwo zipiał w tym roku :-)

Aż mu dziób z przepracowania zmięknie
07 lutego 2016 09:44 / 5 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Aż mu dziób z przepracowania zmięknie :-):-):-)

Już widzę te przepełnienie na oddziałach położniczych, a wiosna idzie, ludzie energii dostaną ;))).Oby temu Pisu kasy wystarczyło :)
07 lutego 2016 10:33 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Już widzę te przepełnienie na oddziałach położniczych, a wiosna idzie, ludzie energii dostaną ;))).Oby temu Pisu kasy wystarczyło :)

Nie wiem czy to w tym temacie , bo to nie dotyczy Niemca, ale że bociany nie uznaja granic to wkleje . Przepraszam, ale powiekszyć nie mogę, staje się rozmazane.
07 lutego 2016 12:24
Mam wizytację synusiową, która polega na podjadaniu pdp z talerza.Tego to ja zupełnie nie rozumiem...
Na pauzę wyszłam dopiero o 18.30!!!!!
Myślał, że zrezygnuję?
Koleżanka czekała z kolacją przy świecach:
A synek miał przygotowaną dla pdp na talerzu i nie podał
Wróciłam na szczęście o 20.00
A dzisiaj naleśnikiciekawe czy synek lubi?