Rachunek za pobyt w szpitalu

03 sierpnia 2016 19:03
anmar

Dostałam rachunek na poanad 2000 euro

a miałaś kartę EKUZ, czy ubezpieczenie prywatne?
03 sierpnia 2016 19:27
greva

a miałaś kartę EKUZ, czy ubezpieczenie prywatne?

Napisała, że kartę EKUZ w szpitalu przedstawiła. Zdaje się ,że Agama miała podobny problem.
03 sierpnia 2016 19:40
tina 100%

Napisała, że kartę EKUZ w szpitalu przedstawiła. Zdaje się ,że Agama miała podobny problem.

aaa rzeczywiście Jak najszybciej przesłać oryginał do NFZ  z pismem powolującym się na EKUZ i A1 (najlepiej zrobić im kopie).Sobie: też koniecznie kopie ze wszystkiego.
03 sierpnia 2016 22:32 / 4 osobom podoba się ten post
greva

aaa rzeczywiście :czerwieni sie:Jak najszybciej przesłać oryginał do NFZ  z pismem powolującym się na EKUZ i A1 (najlepiej zrobić im kopie).Sobie: też koniecznie kopie ze wszystkiego.

No niech cię ręka pańska broni wysyłac ten rachunek do NFZ - dopiero sobie narobisz roboty i załatwiania . Wysyłasz do wystwcy rachunku " Wiederspruch " - wzór jak to napisać znajdziesz w internecie . W uzasadnieniu podajesz , że podczas przyjęcia do szpitala w dniu .. takim a takim - przedstawiłaś Kartę EKUZ o numerze ............. ważną do ................ . W związku z przepisami UE dotyczacymi zaopatrzenia zdrowotnego na terenie innego kraju UE niż kraj zamieszkania - rachunek za twój pobyt w szpitalu nalezy wysłać do NFZ . Jako swój adres podajesz adres polski twojego zameldowania . Na pewno jakby przyszła odpowiedź to ktoś odbierze i cię poinformuje .Watpie jednak aby po twoim Wiederspruchu mieli odwagę obciązać cię jakimikolwiek kosztami . To kryminał i Niemcy sie tego boją . Wysyłając do ciebie rachunek - oczywiście licza na to , że zapłacisz a oni nie bedą musieli korespondować z NFZ . Typowe niemieckie biurokratyczne zagranie i niekompetencja . Pisz Wiederspruch , szybko
03 sierpnia 2016 22:38 / 2 osobom podoba się ten post
,żeby nie być gołosłownym w zakresie niekompetencji i cwaniactwa nicnierobienia niemieckich urzędników - mnie AOK , po wypowiedzeniu umowy , straszyła Niemka nawet sądem bo odmówiłam dostarczenia druku E 104 . Dopiero jak napisałam do Dyrekcji AOK skargę - bo przecież druk E 104 wydaje polski NFZ tylko i wyłącznie na wniosek instytucji a nie osoby prywatnej - odczepili się ode mnie . Niemiecki urzędnik jest kompletnie nieobznajomiony z przepisami UE i uważa , ze niemieckie przepisy to właśnie przepisy UE .
04 sierpnia 2016 14:35
anmar

Dostałam rachunek na poanad 2000 euro

A jakie zabiegi mialas robione? I ile dni tam bylas? Moze te 2000e to koszt calosci ktory pokryje Kasa chorych,ubezpieczenie,  a nie rachunek? Bo to w glowie sie nie miesci,zeby pracowac legalnie i musiec 2000e placic !
06 sierpnia 2016 19:42 / 1 osobie podoba się ten post
Miałam wypadek, przeleciałam, przez kierownicę od roweru. Złamany nod, wybity nadgarstek i 39 szwów
06 sierpnia 2016 19:47 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Napisała, że kartę EKUZ w szpitalu przedstawiła. Zdaje się ,że Agama miała podobny problem.

U Agamy to chyba było tak, ze dostała do domu kopię rachunku, a oryginał poszedł do ubezpieczyciela, 
pamietam ze jej ten rachunek zapłacili, tylko cos mi sie wydaje, że u niej to poszło z prywatnego ubezpieczenia...
jak kto pamieta, to proszę o sprostowanie..
07 sierpnia 2016 16:09 / 2 osobom podoba się ten post
Byłam w pażdzierniku w niemieckim szpitalu,zawieziona tam karetką reanimacyjna,,,byłam 2 tyg. miałam robione najdziwniejsze badania,,łącznie z koronografia i nie zapłaciłam ani centa,nie dostałam zadnego rachunku...wszystko pokryte było z mojego ubezpieczenia,,na czas powrotu do domu zostałam zaopatrzona w niezbędne leki...za nic nie płaciłam..
 
08 sierpnia 2016 20:40
Te rachunki przyszły teraZ, WYPADEK MIAŁAM W CZERWCU UBIEGŁEGO ROKU
08 sierpnia 2016 21:38
anmar

Miałam wypadek, przeleciałam, przez kierownicę od roweru. Złamany nod, wybity nadgarstek i 39 szwów

Z doswiadczenia mojej Starszej, ktora mieszka w DE od lat:
Byc moze czesc zabiegow polegala na kosmetyce, czyli lekkiej plastyce. I za to nie ma zwrotu, jak przypuszczam, z polskiego funduszu pewno tez nie, jesli w specyfikacji takie pozycje widnieja. Ale przed zabiegiem powinnas byc o tym poinformowana i wyrazic/ nie wyrazic zgode.
Karta EKUZ uprawnia do pomocy, ale to nie znaczy, ze na 100% wszystkie zabiegi sa refundowane. Moja Starsza miala polipy w zatokach (jakos tak to sie nazywa), kiedys miala nos zlamany i krzywy przez to. Miala operacje i byly dwa warianty: albo tylko usuniecie polipow, za co niemiecka kasa placi, albo wariant z prostowaniem nosa - koszt 3 tys. euro.
08 sierpnia 2016 21:44
anmar

Te rachunki przyszły teraZ, WYPADEK MIAŁAM W CZERWCU UBIEGŁEGO ROKU

W razie czego napisz podanie o rozłozenie na raty tej sumy... . 
08 sierpnia 2016 22:15 / 1 osobie podoba się ten post
anmar

Te rachunki przyszły teraZ, WYPADEK MIAŁAM W CZERWCU UBIEGŁEGO ROKU

Tym bardziej pisz Widerspruch , bo podejrzewam , ze oni wysłąli rachunek do NFZ a NFZ odmówił zapłaty być moze częsci rachunku lub całego . Najprędziej jak to jest dowiesz się własnie od Szpitala wystawiającego ci rachunek - bo odpowiedzą ci na twój Wiederspruch dokładnie dlaczego masz te 2000 płacić . Nie sadze aby w NFZ udało ci sie konkretne informacje użyskać . Jak nie zareagujesz pisząc Wiederspruch - to Niemcy uznają , ze przyjmujesz bez zastrzeżeń rachunek i zapłacisz go .
10 sierpnia 2016 19:30 / 1 osobie podoba się ten post
MartaP

A co  Ci dolegalo,Myszko,jesli to nie tajemnica?

Żadna tajemnica. Powikłania po zatorowosci płucnej miałam.Nic ciekawego.
10 sierpnia 2016 19:32 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Myszka już ze zmienniczką kawkę popija i szykuje się do drogi ; Pozdrawia WSZYSTKICH :-) .... a co jej dolegało ? oj tam , hemoroidy trochę jej dokuczały , spanikowała i do szpitala ( poniemieckiego ) polazła :lol3:

Ty malpiszonie wredny!