Nawracajaca biegunka

04 września 2016 18:33 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Bo lepiej się "za wczasu " martwić niż później motać sie z rozbabranymi odpażeniami i cierpiącym pdp... Ale masz tez okazję sprawdzić taki "złoty środek" co może nam wszystkim przydać się na przyszłość ... :yo: Ja bym to po jakiś 2 godz. sprawdziła... Jeżeli czerwień by sie pogłebiła to bym sobie to od razu odpuściła ... )))))

Zrobiłam próbę i mogę stwierdxzić, że chyba bez zmian. No cóż po jednym zastosowaniu nie można sie spodziewać cudów.
04 września 2016 19:11 / 1 osobie podoba się ten post
Ola2305

Zrobiłam próbę i mogę stwierdxzić, że chyba bez zmian. No cóż po jednym zastosowaniu nie można sie spodziewać cudów.

Jeżeli nie jest gorzej to jest dobrze ... Ja przy braku innych środków próbowałabym dalej ... I takie odparzenia schodzą "pomału", tzn. one już się goją, ale tego jeszcze nie widać ... Najważniejsze żeby to się nie powiększało ... Tu też zastałm pdp z niedużym odparzeniem, bardzo się do tego przykładałam i jakby nie widzialam efektów, a później nie wiem nawet kiedy mi to znikło ...
05 września 2016 10:19 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Jeżeli nie jest gorzej to jest dobrze ... Ja przy braku innych środków próbowałabym dalej ... I takie odparzenia schodzą "pomału", tzn. one już się goją, ale tego jeszcze nie widać ... Najważniejsze żeby to się nie powiększało ... Tu też zastałm pdp z niedużym odparzeniem, bardzo się do tego przykładałam i jakby nie widzialam efektów, a później nie wiem nawet kiedy mi to znikło ... :-)

Na pewno jest duża poprawa w porównaniu z ubiegłym tygodniem bo od dwóch dni przy myciu już go nic nie boli. Zaczerwienienie też jest mniejsze . Maści nadal oczywiście nie mam.
06 września 2016 22:18 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

A jakis lekarz,rodzina,pflegediest???Ja bym z colą nie eksperymentowała,jak juz to zwykły kleik ryżowy na wodzie,może pomóc a na pewno szkody nie zrobi.Odparzenia,póki ciepło staraj się wietrzyć pupę tyle ile się uda,zmieniac pozycję.Jesli odparzenia są sporo ktoś to powinien zobaczyć,przepisac konkretne kremy czy maści.My nie jestesmy od leczenia naszych PDP!!!

Kasiu mamy prośbę do Ciebie ,wypowiedz swoje zdanie na temat opatrunku Granuflex-Extra Thin.
07 września 2016 08:10 / 2 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Bardzo Ci dziękuję, a tym przepisem jestem zaskoczona ... :eureka:

U nas kazano łyżkę kisielu w proszku popić zimną lub letnią wodą - to pomagało prawie natychmiast. A mieszkam na Pomorzu i tutaj taki "lek" na biegunkę stosowano. Jak nie było kisielu to mąka kartoflana.
07 września 2016 08:23 / 4 osobom podoba się ten post
Malgi

U nas kazano łyżkę kisielu w proszku popić zimną lub letnią wodą - to pomagało prawie natychmiast. A mieszkam na Pomorzu i tutaj taki "lek" na biegunkę stosowano. Jak nie było kisielu to mąka kartoflana.

Każda metoda jest dobra jesli skuteczna. U starszych ludzi tzn. naszych pdp  moim zdaniem jest inna sytuacja . Przyjmowanie róznych tabletek często w ilościach powaznych pomaga na jedno a na drugie szkodzi , poniewaz nie ma lekow uniwersalnych. Rozregulowany żołądek . watroba często chora . Przyjmowanie środków przeczyszczających często na wyrost . To tez ma wpływ na procesy trawienne.

Ostatnia moja sztela to małżeństwo - tak zaczynałam tutaj - słyszałam często rozmowę poranna. Pierwszym pytaniem było jak spałaś/spałeś a drugim WC * Jak nie było to laktulose czy inne wynalazki U starszakow* proces trawienny przebiega inaczej na efekt trzeba czekać . Brak ruchu , pokarm mało zróżnicowany , mało owoców itd, itp.  Sa przypadki rózne jak różni pdp . Biegunka to okropna przypadłość (((
07 września 2016 08:37 / 3 osobom podoba się ten post
Malgi

U nas kazano łyżkę kisielu w proszku popić zimną lub letnią wodą - to pomagało prawie natychmiast. A mieszkam na Pomorzu i tutaj taki "lek" na biegunkę stosowano. Jak nie było kisielu to mąka kartoflana.

Malgi dzięki ... , ja zbieram takie informację ...  Własciwie nie wiem nawet do czego mi jest to potrzebne, ale zbieram i czesto gęsto później mi sie przydaje ...
07 września 2016 08:41 / 4 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Malgi dzięki ... , ja zbieram takie informację ...  Własciwie nie wiem nawet do czego mi jest to potrzebne, ale zbieram i czesto gęsto później mi sie przydaje ... :yo:

Ja też zbieram takie informacje,tylko często zapominam...........a sraczka........nie poczeka aż znajdę w zapiskach
07 września 2016 08:56 / 3 osobom podoba się ten post
Malina

Ja też zbieram takie informacje,tylko często zapominam...........a sraczka........nie poczeka aż znajdę w zapis:-)kach

Ja zbieram takie niby "bzdety" ... Niczego nie zapisuję, ale takich rzeczy nie jestem w stanie zapomnieć, a jak coś usłyszę to czuje się jakbym złapała trop ... W mojej pamięci pełno jest takich puzzli "detali" zupełnie czasami nie pasujących do siebie bo dotyczą różnych dziedzin życia...
07 września 2016 08:58 / 3 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Ja zbieram takie niby "bzdety" ... Niczego nie zapisuję, ale takich rzeczy nie jestem w stanie zapomnieć, a jak coś usłyszę to czuje się jakbym złapała trop ... W mojej pamięci pełno jest takich puzzli "detali" zupełnie czasami nie pasujących do siebie bo dotyczą różnych dziedzin życia... :yo:

I o to chodzi Danusiu . Umysł musi pracować, wtedy jest pomocny   A najlepiej zapisac w kajeciku i zapomniec gdzie hehehe to jest dopiero metoda.
07 września 2016 08:59 / 3 osobom podoba się ten post
mleczkovoll40

I o to chodzi Danusiu . Umysł musi pracować, wtedy jest pomocny :-)  A najlepiej zapisac w kajeciku i zapomniec gdzie hehehe :-) to jest dopiero metoda.

Chyba piszesz o mnie 
07 września 2016 09:00 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

Chyba piszesz o mnie :lol3:

Absolutnie , jakbym śmiała .
07 września 2016 11:15 / 1 osobie podoba się ten post
mleczkovoll40

I o to chodzi Danusiu . Umysł musi pracować, wtedy jest pomocny :-)  A najlepiej zapisac w kajeciku i zapomniec gdzie hehehe :-) to jest dopiero metoda.

Oj samo zapisanie w kajeciku często potęguje pamięc , tak że później nie trzeba nic szukać . Mnie zapisywanie czegoś w kajeciku poprawia pamięć i nie zapominam co mam zrobić - taka moja walka z demencją , która jeszcze nie nadeszła
07 września 2016 21:59 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Malgi dzięki ... , ja zbieram takie informację ...  Własciwie nie wiem nawet do czego mi jest to potrzebne, ale zbieram i czesto gęsto później mi sie przydaje ... :yo:

Ja akurat dość często z tego środka korzystałam. Mnie kisiel pomagał, nie zawsze miałam stoperan pod ręką.
07 września 2016 22:25
Barbara48

Kasiu mamy prośbę do Ciebie ,wypowiedz swoje zdanie na temat opatrunku Granuflex-Extra Thin.

Nie wypowiem się, bo go w praktyce nie stosowałam.Znam,ale ze słyszenia tylko.