Przyjmowanie leków - różne problemy

14 maja 2024 10:33 / 2 osobom podoba się ten post
stanislawn

Dzięki za ostrzeżenie z tym welflomem. Byłem przekonany, że jak już fachowiec wkuł, to można podpiąć kroplówkę. A z tym obcinaniem paznokci to serio nie można? Nie spotkałem się wcześniej z taką opinią i ja zawsze obcinałem. Rozumiem, że wy nie?

U nóg absolutnie nie wolno, u rąk tak , tylko u diabetyków nie . 
Zdrowy rozsądek podpowie ,jak grzybica , wrośnięte paznokcie to też praca dla fachowca. 
14 maja 2024 11:08 / 1 osobie podoba się ten post
stanislawn

Dzięki za ostrzeżenie z tym welflomem. Byłem przekonany, że jak już fachowiec wkuł, to można podpiąć kroplówkę. A z tym obcinaniem paznokci to serio nie można? Nie spotkałem się wcześniej z taką opinią i ja zawsze obcinałem. Rozumiem, że wy nie?

Przy podłączaniu kroplówki trzeba uważać aby powietrza nie wprowadzić do żyły, poza tym lekarz ustala prędkość wlewu. Trzeba to ustawić, a nie tylko elektrolity są podawane dożylnie. Można ambitnie kogoś na tamten świat wyprawić. Mnie by to nie kręciło ,😉
14 maja 2024 11:59 / 1 osobie podoba się ten post
My po wizycie u lekarza: zapalenie pecherza.Moze Pdp.wreszcie zrozumie ze musi odpowiednio duzo pic.Tlumacze od 1 dnia.. Teraz 5x dziennie bedzie pila granulat zeby wyplukac bakterie, czesciej musi tez zmieniac wkladki.Ona jeszcze " pakuje sie " za dnia w pannts, na to majtki +rajstopy I spodnie wiec.. 
16 maja 2024 14:45 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

U nóg absolutnie nie wolno, u rąk tak , tylko u diabetyków nie . 
Zdrowy rozsądek podpowie ,jak grzybica , wrośnięte paznokcie to też praca dla fachowca. 

W życiu bym na to nie wpadł, że u rąk wolno a u nóg nie. Swoją drogą dlaczego tak? W sensie rozumiem te stany o których piszesz, ale jak z nogami wszystko w porządku, to ja uczciwie przyznaję, że obcinałem paznokcie. 
16 maja 2024 18:22
stanislawn

W życiu bym na to nie wpadł, że u rąk wolno a u nóg nie. Swoją drogą dlaczego tak? W sensie rozumiem te stany o których piszesz, ale jak z nogami wszystko w porządku, to ja uczciwie przyznaję, że obcinałem paznokcie. 

A wiesz że nie wiem dlaczego tak? 
16 maja 2024 21:08 / 1 osobie podoba się ten post
stanislawn

W życiu bym na to nie wpadł, że u rąk wolno a u nóg nie. Swoją drogą dlaczego tak? W sensie rozumiem te stany o których piszesz, ale jak z nogami wszystko w porządku, to ja uczciwie przyznaję, że obcinałem paznokcie. 

Tyle  rzeczy robiłam z tych zakazanych , że trudno zliczyć .Wszystko zależy od sytuacji 
Bywa, że musisz jeśli jesteś wrażliwym człowiekiem . 
21 maja 2024 13:11 / 2 osobom podoba się ten post
A uszy wolno czyścić? To się może wydwać głupie pytanie, ale po naszej wymianie zdań o tych paznokciach zacząłem przeglądać internet i było napisane mniej więcej tak, że nie wolno inferować w ciało. Ja seniorowi co sobotę czyściłem delikatnie patyczkiem ale zacząłem się zastanawiać jak z tym jest. Swoją drogą to super, że można na tym forum pogadać na takie tematy, bo gdzie indziej wstydziłbym się zapytać. Fajnie poznać Wasze zdanie. 
21 maja 2024 16:36 / 1 osobie podoba się ten post
stanislawn

A uszy wolno czyścić? To się może wydwać głupie pytanie, ale po naszej wymianie zdań o tych paznokciach zacząłem przeglądać internet i było napisane mniej więcej tak, że nie wolno inferować w ciało. Ja seniorowi co sobotę czyściłem delikatnie patyczkiem ale zacząłem się zastanawiać jak z tym jest. Swoją drogą to super, że można na tym forum pogadać na takie tematy, bo gdzie indziej wstydziłbym się zapytać. Fajnie poznać Wasze zdanie. 

W zasadzie nie powinno się w ogóle czyścić uszu / usz patyczkiem. 
Niby uszy się samooczyszczaja 
21 maja 2024 16:59 / 1 osobie podoba się ten post
stanislawn

A uszy wolno czyścić? To się może wydwać głupie pytanie, ale po naszej wymianie zdań o tych paznokciach zacząłem przeglądać internet i było napisane mniej więcej tak, że nie wolno inferować w ciało. Ja seniorowi co sobotę czyściłem delikatnie patyczkiem ale zacząłem się zastanawiać jak z tym jest. Swoją drogą to super, że można na tym forum pogadać na takie tematy, bo gdzie indziej wstydziłbym się zapytać. Fajnie poznać Wasze zdanie. 

Dobrym sposobem jest wkrapianie pipetka olejku, oliwki podczas mycia glowy(wszystko samo wyleci).
21 maja 2024 23:20
są też psikacze do uszu. z tm grzebaniem to różnie bywa, łatwo coś uszkodzić jak uszy głową.. nie pomyślałem nigdy że zamiast psikacza wystarcza zwykła oliwa.
21 maja 2024 23:25
Oliwa to jest dorby pomysł. Generalnie to co jemy można stosować na skórę. Jak szukamy oliwki do ciałą to też zwykła oliwa sprawdzi się najlepiej. I ona nam na pewno nie zaszkodzi.
22 maja 2024 13:04 / 1 osobie podoba się ten post
Wypróbuję to rozwiązanie z oliwką. Sam też tak zacznę robić. Przyznaję, że zawsze i u sibie i u podopiecznego stosowałem patyczki, choć słyszałem różne opinie. Polecacie jakąś konkretną oliwkę dostępną w niemczech czy tak po prostu taką dla dzieci? 
22 maja 2024 17:13 / 1 osobie podoba się ten post
stanislawn

Wypróbuję to rozwiązanie z oliwką. Sam też tak zacznę robić. Przyznaję, że zawsze i u sibie i u podopiecznego stosowałem patyczki, choć słyszałem różne opinie. Polecacie jakąś konkretną oliwkę dostępną w niemczech czy tak po prostu taką dla dzieci? 

Mu laryngolog i tutaj i w Polsce po płukaniu ucha zalecił niczym nie psikać nie grzebać generalnie. 
 Substancje płynne rozpuszcza cześć wydzieliny a część może się dopiero zbić co powoduje utworzenie kirka . 
23 maja 2024 14:11 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Mu laryngolog i tutaj i w Polsce po płukaniu ucha zalecił niczym nie psikać nie grzebać generalnie. 
 Substancje płynne rozpuszcza cześć wydzieliny a część może się dopiero zbić co powoduje utworzenie kirka . 

Dzięki za ostrzeżenie. Faktycznie lepiej się zawsze doradzić