Co dzisiaj gotujesz na obiad? #9

08 października 2016 12:25 / 4 osobom podoba się ten post
Udka dwa z kaczki w sosie z pomarańczy.
Warzywa, kilka jakie były, gotowane.
Kartoflane kopki robione łyżką do lodów ))
Na deser sernik z żurawiną (kupiony).
Tak będzie o godz. 13.
08 października 2016 12:52 / 6 osobom podoba się ten post
Pieczeń wołowa w ciemnym sosie, buraki, kapusta kiszona, ziemniaki.
08 października 2016 12:55 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara48

Pieczeń wołowa w ciemnym sosie, buraki, kapusta kiszona, ziemniaki.

Basiu, bardzo przyjemny obiadek :). Opowiedz mi o tej wołowinie i sosie :).
08 października 2016 13:01 / 3 osobom podoba się ten post
Ziemniaki gotowane,łosoś w ziołach zapiekany,roszponka z ogórkiem,szczypiorkiem w sosie sałatkowym.
08 października 2016 13:01 / 3 osobom podoba się ten post
Kartoffelsalat , rybka i surówka z kapusty.:)
08 października 2016 13:08 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Kartoffelsalat , rybka i surówka z kapusty.:)

Michasiu, u "mnie" święte połączenie to ryba + Kartoffelsalat + Gurkensalat. Inaczej się nie da, nie, bo nie :D! Nie wiem, jakieś toksyny się z ryby wydzielają, jak się w żołądku nie kotłuje w towarzystwie ziemniaków i ogórków :D?
08 października 2016 13:11 / 3 osobom podoba się ten post
Niestety pokrojony w plasterki. Podtrzymujesz swoje brawo? 
08 października 2016 13:14 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Udka dwa z kaczki w sosie z pomarańczy.
Warzywa, kilka jakie były, gotowane.
Kartoflane kopki robione łyżką do lodów :-)))
Na deser sernik z żurawiną (kupiony).
Tak będzie o godz. 13.

Jak sie robi sos z pomaranczy?
08 października 2016 13:17 / 4 osobom podoba się ten post
salazar

Michasiu, u "mnie" święte połączenie to ryba + Kartoffelsalat + Gurkensalat. Inaczej się nie da, nie, bo nie :D! Nie wiem, jakieś toksyny się z ryby wydzielają, jak się w żołądku nie kotłuje w towarzystwie ziemniaków i ogórków :D?

Moja Pdp złożyła takie zamówienie, za sałatą nie przepada, ja i tak co innego bom na diecie:)
08 października 2016 13:23 / 4 osobom podoba się ten post
gocciablu

Jak sie robi sos z pomaranczy?

3- 4 pomarańcze /zależy od ilości mięsa/ , z 3 wyciskam sok 1 pomarańcze obieram ze skórki , skórkę kroję na drobno cząstki pomarańczy też.Sok wylewam na patenie dodaje skórkę i cząstki pomarańczy  trochę cukru, pieprzu i soli, tak 2-3 minuty i zaprawiam 2-3 łyżkami masła, sos zgęstnie. tak podaje z kurczakie, kaczką. ja tak robię, a moż Knorr poda swój przepis?
08 października 2016 13:25 / 7 osobom podoba się ten post
Kobietka

Czyli skrzydełko/mięsko dostaniesz ! :lol3:

Kochana,żałuj że Cię widok nurkującej w garnku, w poszukiwaniu kurzęcia,Barbary ominął:):):):)Tak zawzięcie nurkowała chochlą,tak głośno skrabała,że aż ptaki w ogrodzie z drzew ze strachu pospadały!!!!Garnek mało co nie przedziurawiony ,ale miąsko wyłowione,Niepowtarzalna szczęśliwa:):)
08 października 2016 13:38 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Kochana,żałuj że Cię widok nurkującej w garnku, w poszukiwaniu kurzęcia,Barbary ominął:):):):)Tak zawzięcie nurkowała chochlą,tak głośno skrabała,że aż ptaki w ogrodzie z drzew ze strachu pospadały!!!!Garnek mało co nie przedziurawiony ,ale miąsko wyłowione,Niepowtarzalna szczęśliwa:):)

Super dzieki! Ostatnio podano mi przepis na suszone mieso (?). Nie moge sie doczekac, az wyprobuje, teraz nie mam warunkow. Kawalek dobrego wieprzowego miesa zasypujemy duza iloscia cukru i na 3 dni do lodowki. Potem mycie i duza ilosc soli i na 3 dni do lodowki, znow mycie, nastepnie natarcie wybranymi przez ciebie przyprawami i w podkolanowke, lub siadke masarska i powiesic w suchym i chlodnym miejscu. No i sobie schnie..... a jak wyschnie, to powinno byc super. Moze ktos ma warunki i moze juz to zrobic?
08 października 2016 13:59 / 4 osobom podoba się ten post
Szybko to się z jednej miski jje:)
08 października 2016 14:44 / 2 osobom podoba się ten post
gocciablu

Jak sie robi sos z pomaranczy?

Z pomarańczy ))
Dusisz na wolnym ogniu udka w soku wyciśniętym z pomarańczy, uzupełniając sok w miarę jak wyparowywuje. 
Pół godziny przed końcem zdjąć pokrywkę, dla zgęstnienia sosu.  Żadnej mąki czy śmietany..  
08 października 2016 16:18 / 3 osobom podoba się ten post
Też dobrze .Czasami na łatwiznę trza iść,a nie tylko przy garach sterczeć.