Na wyjeździe #35

08 października 2016 17:24
ivanilia40

Próbowałaś w pralce?

Nie
08 października 2016 17:37 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Nie

To nie próbuj,to był żart 
08 października 2016 17:42 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

To nie próbuj,to był żart :brawo1:

Croxy piorę to i taka formę też można chyba?
08 października 2016 17:52 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Croxy piorę to i taka formę też można chyba?

ja wiem ze kota mozna prac tylko nie mozna wykręcać
08 października 2016 17:58 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Czy ktoś piekł ciasto w silikonowej formie? Muszę kupić babkownicę,ale jakoś nie jestem przekonana. Jak dla mnie to jakieś takie galaretowate te formy.

Dawno temu córka mi kupiła(sama wcześniej przetestowała różne kształty) i jestem bardzo zadowolona. Na pewno nie zrobi się silikonowa polewa:)
08 października 2016 18:09 / 13 osobom podoba się ten post
Na jutro zapowiedział się młodszy brat mojej Pdp. Przyjedzie też jej syn z żoną. W związku z tym mając dużo czasu wolnego i środki finansowe przekraczające nasze potrzeby postanowiłam ze zrobię rybę po grecku, naszą polską sałatkę jarzynową i zapiekę(to już jutro na świeżo)parówki w cieście francuskim. Myślę że jak dodam jeszcze wędliny i bułki to starczy.Proszę się nie dziwić ale z doświadczenia wiem że duuużo jedzą
No i Pdp mnie zaskoczyła. Dałam jej sałatkę do spróbowania. Zjadła trochę i z poważną miną mówi:''Nie możemy tego podać jutro'' Zgłupiałam całkiem bo już jadła moją sałatkę i zawsze jej smakowała. Pytam dlaczego nie możemy? Nie smakuje? A babcia na to : ''Nie podamy bo nie będą chcieli z domu wyjść''
Cokolwiek to znaczy
08 października 2016 18:27 / 6 osobom podoba się ten post
Niemcy, którzy dużo jedzą - pracuję ponad 5 lat w tym zawodzie, jeżdżę od Sasa do lasa, bo tak lubię i nie znam takich. Mają niewiarygodną samodyscyplinę w jedzeniu, nie tylko nasze dziadki, lecz to młodsze pokolenie też. Pamiętam jak na urodzinach jednej z babć wzięłam dwa kawałki ciasta i kiedy miałam zgodnie z polskim obyczajem ochotę na kolejny, zauważyłam, że NIKT tego nie robi. Dobrze, że w większości miejsc pracy towarzyszy mi całodobowy dostęp do lodówki - pożyję pewnie przez to krócej, lecz o ile przyjemniej...
08 października 2016 18:27 / 1 osobie podoba się ten post
agama

Na jutro zapowiedział się młodszy brat mojej Pdp. Przyjedzie też jej syn z żoną. W związku z tym mając dużo czasu wolnego i środki finansowe przekraczające nasze potrzeby postanowiłam ze zrobię rybę po grecku, naszą polską sałatkę jarzynową i zapiekę(to już jutro na świeżo)parówki w cieście francuskim. Myślę że jak dodam jeszcze wędliny i bułki to starczy.Proszę się nie dziwić ale z doświadczenia wiem że duuużo jedzą :-)
No i Pdp mnie zaskoczyła. Dałam jej sałatkę do spróbowania. Zjadła trochę i z poważną miną mówi:''Nie możemy tego podać jutro'' Zgłupiałam całkiem bo już jadła moją sałatkę i zawsze jej smakowała. Pytam dlaczego nie możemy? Nie smakuje? A babcia na to : ''Nie podamy bo nie będą chcieli z domu wyjść''
Cokolwiek to znaczy :-)

To prawda Aguś,Niemcy uwielbiają naszą sałatkę jarzynową. Gdzie bym nie zrobiła to jest tak lekar ,że nie wiem
08 października 2016 18:33 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Czy ktoś piekł ciasto w silikonowej formie? Muszę kupić babkownicę,ale jakoś nie jestem przekonana. Jak dla mnie to jakieś takie galaretowate te formy.

pieke caly czas w silikonowych formach,jeste; zadozolona,ale tylko w elektrycznym piekarniku
08 października 2016 19:14
nadzieja

pieke caly czas w silikonowych formach,jeste; zadozolona,ale tylko w elektrycznym piekarniku

W domu mam gazowy,na op.formy napisano ,że nie powinno się przekraczać 230 stopni.Najczesciej w nich pieke chleb.
08 października 2016 19:30
Odnośnie tych silikonowych form zastanawia mnie jak np.wyjąć babkę w tej formie z piekarnika,przecież ona powinna zostac do wystygniecia w formie żeby się nie rozpadła.Jesli ta forma jest jak galareta to chyba nie da się babki w nienaruszonym stanie wyjąć,no chyba ,że forma stoi cały czas na jakiejś sztywnej podstawie,np na spodzie od tortownicy?
08 października 2016 19:31 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

W domu mam gazowy,na op.formy napisano ,że nie powinno się przekraczać 230 stopni.Najczesciej w nich pieke chleb.

No i jeszcze taka forma silikonowa musi stać na stabilnej "podstawce" bo jest miękka i źle ją wyjmować.Można miękkie ciasto przy wyjmowaniu uszkodzić.Jak -daaaawno temu-pieklam ciasta i chleb to jedynie do muffinek używalam foremek silikonowych.Do wszystkich pozostalych mam formy szklane/i tak teraz leżą odłogiem/.
08 października 2016 19:34 / 2 osobom podoba się ten post
pytajka

No i jeszcze taka forma silikonowa musi stać na stabilnej "podstawce" bo jest miękka i źle ją wyjmować.Można miękkie ciasto przy wyjmowaniu uszkodzić.Jak -daaaawno temu-pieklam ciasta i chleb to jedynie do muffinek używalam foremek silikonowych.Do wszystkich pozostalych mam formy szklane/i tak teraz leżą odłogiem/.

No właśnie! stąd moje wątpliwości,dokładnie o to mi chodziło.
08 października 2016 19:42 / 1 osobie podoba się ten post
Nie wiem czy tylko u mnie ..;-) czy wy też tak macie,że posty niektórych czytacie szybko,a innych powoli? Nie wiem skąd to się bierze u mnie ?
08 października 2016 23:21 / 4 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Nie wiem czy tylko u mnie ..;-) czy wy też tak macie,że posty niektórych czytacie szybko,a innych powoli? Nie wiem skąd to się bierze u mnie ?

Moich sie nie da czytać szybko bo długaśne są,mam na myśli bloga
A pomyśleć że nie tak dawno pisalam posty na jedną linijkę;-)