W domu #8

29 września 2017 21:16
darekr

Wiaderko razem z rydzami, 
A widzę, że ty teraz to jakaś taka Lwica się zrobiłaś :)

Za daleko do Ciebie.A czemu rydze, robisz w marynacie ?
29 września 2017 21:24 / 3 osobom podoba się ten post
magdzie

Za daleko do Ciebie.A czemu rydze, robisz w marynacie ?

Bo smażone jem już cztery dni i mam dosyć, natomiast kolega namawiał mnie na mrożenie,ale na zimno to ja lubię tylko cole z whiski :)
29 września 2017 21:29
darekr

Bo smażone jem już cztery dni i mam dosyć, natomiast kolega namawiał mnie na mrożenie,ale na zimno to ja lubię tylko cole z whiski :)

Pytam sie tak z ciekawosci , bo ja grzyby uwielbiam , kanie do smazenia , podgrzybki , prawdziwki na sos , do sloikow , suszenia .Rydze jakos u mnie nie kroluja )).Jak dobrze pamietam to chyba zielonki mi smakowaly , ale pieczone na kuchni weglowej z duza iloscia soli))
29 września 2017 21:53 / 2 osobom podoba się ten post
Zieleniatki - to po kieleckiemuteoretycznię będą dopiero koniec pażdziernika, często z pod sniegu już się je wyciąga, ale wczoraj (paskudny typ Czarek :):) ubiegł mie! miała kobita dwa koszyczki zieleniatek a on wszystko wykupił.
Rydzowi w smaku dużo do zieleniatki brakuje.
Gadu, gadu, idę do kuchni - jeszcze ze 2 kg rydzów trzeba obrobić
29 września 2017 22:01
magdzie

Pytam sie tak z ciekawosci , bo ja grzyby uwielbiam , kanie do smazenia , podgrzybki , prawdziwki na sos , do sloikow , suszenia .Rydze jakos u mnie nie kroluja )).Jak dobrze pamietam to chyba zielonki mi smakowaly , ale pieczone na kuchni weglowej z duza iloscia soli))

Wracając doTwojego tematu -po kielecku zieleniatka, wójek google -gąska zielona, jak zwałn- tak zwał -nie ma lepszego grzyba - i w marynacie i na patelni
29 września 2017 22:03 / 2 osobom podoba się ten post
darekr

Wracając doTwojego tematu -po kielecku zieleniatka, wójek google -gąska zielona, jak zwałn- tak zwał -nie ma lepszego grzyba - i w marynacie i na patelni

Na kuchni weglowej( plycie) , tylko kto ja tera ma ??
29 września 2017 22:16
magdzie

Na kuchni weglowej( plycie) , tylko kto ja tera ma ??

Na allegro jest płyta żeliwna, kładzie się na normalnym palniku gazowym, normalnie na kuchence ok 70 zł,
też zastanawiam się czy będzie tak ja fajerkach
30 września 2017 16:37 / 17 osobom podoba się ten post
Witajcie,
w piątek wieczorem wsiadam do Sindbada i przybywam na tę stronę mocy, która daje mi pieniądze.
Wiadomo, zbliżają się Święta, więc z własnego wyboru jadę tym razem na dwa miesiące, ale za to w miejsce, w którym byłam już dwa razy w zeszłym roku. Podobno nic się nie zmieniło, czyli nie pogorszyło, jeżeli chodzi o zdrowie Pdp, więc dokładnie wiem, co zastanę.
Nawet wioska się nie "rozrosła" i nadal stoi tam tylko jeden sklep, więc o wydaniu tym razem kasy, mogę tylko pomarzyć. Jednak po ostatnich moich szaleństwach zakupowych na wyjazdach w dużych miastach, takie miejsce to też zaleta. Szczególnie własnie przed Bożym Narodzeniem.

Mam tam dużo czasu dla siebie, więc będę częściej pisać na Forum. Tak postanawiam, a wyjdzie pewnie, jak zwykle. Pozdrówka.
30 września 2017 16:59 / 1 osobie podoba się ten post
Binor

Witajcie,
w piątek wieczorem wsiadam do Sindbada i przybywam na tę stronę mocy, która daje mi pieniądze.
Wiadomo, zbliżają się Święta, więc z własnego wyboru jadę tym razem na dwa miesiące, ale za to w miejsce, w którym byłam już dwa razy w zeszłym roku. Podobno nic się nie zmieniło, czyli nie pogorszyło, jeżeli chodzi o zdrowie Pdp, więc dokładnie wiem, co zastanę.
Nawet wioska się nie "rozrosła" i nadal stoi tam tylko jeden sklep, więc o wydaniu tym razem kasy, mogę tylko pomarzyć. Jednak po ostatnich moich szaleństwach zakupowych na wyjazdach w dużych miastach, takie miejsce to też zaleta. Szczególnie własnie przed Bożym Narodzeniem.

Mam tam dużo czasu dla siebie, więc będę częściej pisać na Forum. Tak postanawiam, a wyjdzie pewnie, jak zwykle:-). Pozdrówka.

Gdzieś tutaj czytałem , że Ty gwiazda tylko na wybieg do podziwiania...
30 września 2017 20:13 / 3 osobom podoba się ten post
Mam do sprzedania suszarkę do grzybów i pół butelki octu.
Nie chcę, żeby w tym domu co kolwiek więcej kojarzyło się z grzybami.

Jutro niedziela, trzeba wstać wcześniej, żeby dostać miejscówkę na parkingu w lesie.
30 września 2017 20:20 / 3 osobom podoba się ten post
darekr

Mam do sprzedania suszarkę do grzybów i pół butelki octu.
Nie chcę, żeby w tym domu co kolwiek więcej kojarzyło się z grzybami.

Jutro niedziela, trzeba wstać wcześniej, żeby dostać miejscówkę na parkingu w lesie.

Moj ostatni lesny "urobek" oddalam w calosci, taka "szlachetna paczka" i skonczylam z tym.Reszta octu potraktowalam dzisiaj buraki i koniec mojego sleczenia w kuchni. Hurrra.
30 września 2017 20:28 / 4 osobom podoba się ten post
darekr

Mam do sprzedania suszarkę do grzybów i pół butelki octu.
Nie chcę, żeby w tym domu co kolwiek więcej kojarzyło się z grzybami.

Jutro niedziela, trzeba wstać wcześniej, żeby dostać miejscówkę na parkingu w lesie.

Za ile ta suszarka ? , moze kolezance powiem , bo ostatnio szukala ))))A to dzisiejsze zbiory mojego pana 1,5 h))
30 września 2017 20:59 / 3 osobom podoba się ten post
magdzie

Za ile ta suszarka ? , moze kolezance powiem , bo ostatnio szukala ))))A to dzisiejsze zbiory mojego pana 1,5 h))

Polski produkt - Niewiadów 150/300 Wat, cztery sita oryginlne, dwa dokupione w sumie ponad 60 cm wysokości
po ususzeniu prawdziwek jest bielszy niż był w orginale :)
ale jednak nie oddam, bo to tak jakbym oddał żonę.
A zpomniałem - przecież nie mam żony:)
30 września 2017 21:04 / 3 osobom podoba się ten post
darekr

Polski produkt - Niewiadów 150/300 Wat, cztery sita oryginlne, dwa dokupione w sumie ponad 60 cm wysokości
po ususzeniu prawdziwek jest bielszy niż był w orginale :)
ale jednak nie oddam, bo to tak jakbym oddał żonę.
A zpomniałem - przecież nie mam żony:)

Podobno zony , ani samochodu sie nie pozycza ))), nie mowie juz o oddaniu.
Zony nie masz powiadasz??.Cos zle chyba dzialasz))))))))
01 października 2017 14:16 / 4 osobom podoba się ten post
darekr

Polski produkt - Niewiadów 150/300 Wat, cztery sita oryginlne, dwa dokupione w sumie ponad 60 cm wysokości
po ususzeniu prawdziwek jest bielszy niż był w orginale :)
ale jednak nie oddam, bo to tak jakbym oddał żonę.
A zpomniałem - przecież nie mam żony:)

To sie musisz oswiadczyc!!! Tyz nie mam meza ale mam przyjaciela i my na kocia lape zyjemy,ciekawam czy mnie sie kiedys oswiadczy to by bylo!!! Nawet nie wiem co bym odpowiedziala bo se obiecalam,ze slubu to juz nie wezme.