W domu #8

24 kwietnia 2017 00:00 / 1 osobie podoba się ten post
aniao

Przegoń doła. "Zamknęlam też drzwi do związków, które nie były na moją miarę" czyli pozytyw, możesz odetchnąć pełną piersią. Ja tęsknię do domu, ale jak za długo jestem to już mnie nosi. Zrobię co zaplanowałam i chcę jechać. Dorosłe dzieci to dorosłe dzieci. Ja nawet nie próbuję się wcinać w ich plany. Jak mogą to przyjadą, jak nie to nie. Dzisiaj młodzi żyją innym rytmem, inaczej też muszą odpoczywać. Mnie wystarczy leżaczek, książka i piffko, im już nie.

Za tydzień o tej porze będę już w Sindbadzie. Dzisiaj w ramach "zalecania się rodziny" byłam na wycieczce, potem kawka i ciacho. Fajnie było. Jeszcze nie potwierdziłam, że wracam,  niech się starają :radosc:

A przesiadkę masz we Wrocławiu, czy gdzieś tam na trasie????
24 kwietnia 2017 00:07 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Białka ubić na sztywno stopniowo dodawać cukier i mąkę i łyżeczkę proszku do pieczenia.
Jabłka zetrzeć bezpośrednio na papier do pieczenia i zalać ciastem,piec 20-25 min.
Po upieczeniu odwrócić na wilgotną ściereczkę i zwinąć w roladę.

Dzięki Marta. Napisałaś tak lekko, tak łatwo ....
Tak tylko ile czego gdybyś napisała to może jeszcze zajmę się roladą ....
24 kwietnia 2017 00:09 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

A przepis wstawiła kiedyś Ivanilia.

Ivanilia, pomocy ......... proszę.....
24 kwietnia 2017 06:04 / 2 osobom podoba się ten post
Gosiap

Ivanilia, pomocy ......... proszę.....

Barbara48
Opiekunka

Postów: 2928
Lubianych postów: 15769
Przyjaciół: 95


20 stycznia 2017 19:29 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara48 said:
A ja wczoraj wieczorem popełniłam roladę jabłkową Ivanilki. Najszybsze ciasto swiata. 

Rolada jabłkowa

5 jaj
5 łyżek cukru
5 łyżek mąki pszennej
Na czubku łyżeczki proszku do pieczenia

5 jabłek obrać ,zetrzeć na tarce jarzynowej.
Ułożyć na papierze do pieczenia na kwadratowej blaszce z piekarnika.
Ja posypałam obficie cynamonem i odrobiną cukru wanilinowego.

Białka ubić na sztywną pianę, dodawać po łyżce cukru, potem żółtka, na końcu mąkę z proszkiem do pieczenia.
Wylać ciasto na starte jabłka.
Piekarnik wcześniej nagrzać do +/- 180'C. Piec około 15 min.

Po upieczeniu ciasto odwrócić na pergamin albo ściereczkę i gorące zwinąć w roladę.
Zostawić do wystygnięcia.
Smacznego:)
24 kwietnia 2017 06:43 / 1 osobie podoba się ten post
Gosiap

A przesiadkę masz we Wrocławiu, czy gdzieś tam na trasie????

Przesiadam się w Gliwicach. We Wrocławiu jesteśmy przed 6 rano, ale pomacham we wszystkich kierunkach
25 kwietnia 2017 11:05 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara48

Tiaa, 50 juz mnie ściga

Se chcialas napisac ryczaca czterdziestka   
25 kwietnia 2017 11:24 / 4 osobom podoba się ten post
Ja mam już Reisefieber i wczoraj dla spokojnościupiekłam kruche z rabarbarem i waniliowo- bezową pianką wg przepisu Michasi
To ciasto jest absolutnie GENIALNE
25 kwietnia 2017 12:02 / 6 osobom podoba się ten post
Witajcie ..
W domku czas galopuje...już po świętach, sprawy wszystkie załatwiłam,przede mną weekend majowy w górach na 5 dni,a po weekendzie czas na pakowanie i w drogę do DE na stare śmieci do połowy lipca...
Pozdrawiam wszystkich...
25 kwietnia 2017 14:54 / 6 osobom podoba się ten post
Minęło 3 tygodnie w domu, na szczęście jeszcze mam 5 tygodni przed sobą 
Od świąt podjęłam ostrą walkę o zdrowie tzn. post Daniela. Dzisiaj jest 8. dzień, a planuję ciągnąć do 13.05. czyli 24 dni. Chętnie przeszłabym cały program, czyli 6 tygodni, ale mam wesele w rodzinie i do tego wyjazdowe, więc nie będę robiła zamieszania z moją dietę. Post idzie mi bardzo dobrze. Od 5. dnia czuję sie fantastycznie, jak dawno, dawno temu, chyba w dzieciństwie, energia i radość życia mnie rozpiera. Także jestem hapy. 
25 kwietnia 2017 15:14 / 1 osobie podoba się ten post
EwaR65

Se chcialas napisac ryczaca czterdziestka :-)   

Niestety Ewuniu już w listopadzie :(
Żal, pl. 
25 kwietnia 2017 18:04 / 5 osobom podoba się ten post
My listopadowe kobiety jesteśmy najwspanialsze,najlepsze,najpiękniejsze.A na dodatek Strzelce-nie do podrobienia.I jak wino coraz bardziej smakowite.No,nie smutaj się.
25 kwietnia 2017 19:20 / 6 osobom podoba się ten post
Helena2311

My listopadowe kobiety jesteśmy najwspanialsze,najlepsze,najpiękniejsze.A na dodatek Strzelce-nie do podrobienia.I jak wino coraz bardziej smakowite.No,nie smutaj się.:aniolki:

Już mi humor poprawiłaś 
26 kwietnia 2017 00:09 / 5 osobom podoba się ten post
Barbara48

Niestety Ewuniu już w listopadzie :(
Żal, pl. 

Nie lajkne tego wpisu bo tys nie powinna na wiek paczec a na ducha samopoczucia. Czlowiek moze miec 40 lat spier do lo nych a zyje przez nastepne tak jak nigdy wczesniej. Jak se rozpaczasz to znaczy zes ty chyba nieszczesliwa. Jedna taka mowi zeby szczescia szukac i sie bawic to se wrzuc na luz i zjazd z gorki Jakosc zycia sie liczy nie tam lata jakie.
26 kwietnia 2017 11:09 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara48

Już mi humor poprawiłaś :buziaki:

Dżizus,aleś mnie nacałowała.Ale dziękuję,bo na takie cmokasy muszę sobie poczekać.Mój osobisty całuśnik do Norwegii oddelegowany.A,ty całuj mnie...całuj.
26 kwietnia 2017 11:49 / 6 osobom podoba się ten post
EwaR65

Nie lajkne tego wpisu bo tys nie powinna na wiek paczec a na ducha samopoczucia. Czlowiek moze miec 40 lat spier do lo nych a zyje przez nastepne tak jak nigdy wczesniej. Jak se rozpaczasz to znaczy zes ty chyba nieszczesliwa. Jedna taka mowi zeby szczescia szukac i sie bawic to se wrzuc na luz i zjazd z gorki :-) Jakosc zycia sie liczy nie tam lata jakie.

Nie nooo, jestem szczesliwa, tylko jakoś tak szybko te 50 zleciało :)