Pochwalijki #4

14 lipca 2017 15:09 / 3 osobom podoba się ten post
ewa14

To spróbuj sie nauczyć tego starego dialektu. Dla mnie , to kosmos.
Przez 4 lata osłuchiwania się z dialektem coś w głowie zostaje. Mania mówi w tym swoim dialekcie a ja po niemiecku i jakoś funkcjonujemy:-)
Moja obecna PDP jest zupełnie fit umysłowo i fizycznie, wcześniej była chórzystką i ma wiele tekstów piosenek napisanych w staro-bawarskim  dialekcie i o ile z czytaniem po niemiecku nie mam problemów, o tyle z czytaniem po staro-bawarsku mam i to ogromne. No ........tego się nie da czytać:-)

No to ja jednak podziękujemoże omine te kraine
16 lipca 2017 17:25 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Chwalę się , bo dla takiego nałogowca jak ja to mam czym się chwalić .
Wczoraj raniutko zawitała do nas z wizytą córka Dobrej Siostry - C . Dzień wcześniej wróciła ze służbowej podróży do Rumunii .
Z tej to właśnie podróży przywiozła mi i Andrei prezenty , które se pójdą z dymem w pistuuu , ale o nich nie zapomnimy , bo dokupować cugasków za ciężko zarobione ojrasy nie musimy .... C . przywiozła nam 2 wagony papierosów : jeden Marlboro ...drugi Lucky Strike ... Andrea podzieliła po równo i mamy obie po 10 paczek cugasków - 5 jednych , 5 drugich ...Aż chce się żyć ....i jarać , jarać , jarać ...
Ja już zaklepałam sobie busa na powrót do domu . Uzgodniłam z C. , że wyjeżdżam stąd w środę 12 lipca ....I już sobie spiewam " od rana mam dobry humor ....lalalala " ...:tanczy:

Piękna koleżanko, palenie szkodzi zdrowiu oraz urodzie, aczkolwiek nie namawiam do rzucenia, jedynie przypominam. Wirtualny.
16 lipca 2017 17:27 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

I długie.

Owszem, zapomniałem wspomnieć.
18 lipca 2017 13:10 / 10 osobom podoba się ten post
No muszę się pochwalić...bo się uduszę.Dzisiaj minęło 30 lat,jakem ślubowała Osobistemu(no o 10 w USC,a o 15 w bazylice )i mąż mnie dzisiaj zaskoczył....w prezencie za szczęśliwe pożycie jedziemy we wrześniu do Czarnogóry.... wzruszyłam się
Tak szparował,że wyszparował..... chociaż ja tak marzyłam o San Escobar,no trudno,widać tam za drogo
18 lipca 2017 13:35 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

No muszę się pochwalić...bo się uduszę.Dzisiaj minęło 30 lat,jakem ślubowała Osobistemu(no o 10 w USC,a o 15 w bazylice )i mąż mnie dzisiaj zaskoczył....w prezencie za szczęśliwe pożycie jedziemy we wrześniu do Czarnogóry.... wzruszyłam się
Tak szparował,że wyszparował..... chociaż ja tak marzyłam o San Escobar,no trudno,widać tam za drogo :-)

Alasko....szczerze winszuje i gratuluję perłowych godow.......
Nie ważne gdzie.....ważne z kim....A Czarnogóra jest przepiekna
18 lipca 2017 13:41 / 1 osobie podoba się ten post
ewa59

Alasko....szczerze winszuje i gratuluję perłowych godow.......:szampan:
Nie ważne gdzie.....ważne z kim....A Czarnogóra jest przepiekna

Oj napiłabym się tego szampitra przed.......i po, z Osobistym  nawet nie wiedziałam,że to perłowe gody....
ale w sumie ,jak ma taką "perełkę"....  Dziękuję Ewuś 
18 lipca 2017 14:39 / 1 osobie podoba się ten post
Alaska

No muszę się pochwalić...bo się uduszę.Dzisiaj minęło 30 lat,jakem ślubowała Osobistemu(no o 10 w USC,a o 15 w bazylice )i mąż mnie dzisiaj zaskoczył....w prezencie za szczęśliwe pożycie jedziemy we wrześniu do Czarnogóry.... wzruszyłam się
Tak szparował,że wyszparował..... chociaż ja tak marzyłam o San Escobar,no trudno,widać tam za drogo :-)

Gratulacje Alaska :)
18 lipca 2017 15:34 / 4 osobom podoba się ten post
Barbara48

Gratulacje Alaska :)

Dziękuję Basiu i Wszystkim Dziewczynom! Cieszę się bardzo i z rocznicy,że dane nam było przeżyć te dobre i złe lata(jak to w życiu) i z niespodzianki.....zaliczę w tym roku nasz poczciwy Bałtyk i Bałkany , jeszcze tam nie byłam   to dla Was 
18 lipca 2017 18:07 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

No muszę się pochwalić...bo się uduszę.Dzisiaj minęło 30 lat,jakem ślubowała Osobistemu(no o 10 w USC,a o 15 w bazylice )i mąż mnie dzisiaj zaskoczył....w prezencie za szczęśliwe pożycie jedziemy we wrześniu do Czarnogóry.... wzruszyłam się
Tak szparował,że wyszparował..... chociaż ja tak marzyłam o San Escobar,no trudno,widać tam za drogo :-)

Wszystkiego Najlepszego , 100-Lat
 życzę, oraz
miłości, miłości, miłości.
18 lipca 2017 18:09 / 1 osobie podoba się ten post
Ona_Lisa

Wszystkiego Najlepszego , 100-Lat
 życzę, oraz
miłości, miłości, miłości. :balony2:

Dziękuję.....zgoda?
18 lipca 2017 18:12 / 1 osobie podoba się ten post
Alaska

Dziękuję.....zgoda?:przyjaciele:

18 lipca 2017 18:31 / 3 osobom podoba się ten post
Alaska

No muszę się pochwalić...bo się uduszę.Dzisiaj minęło 30 lat,jakem ślubowała Osobistemu(no o 10 w USC,a o 15 w bazylice )i mąż mnie dzisiaj zaskoczył....w prezencie za szczęśliwe pożycie jedziemy we wrześniu do Czarnogóry.... wzruszyłam się
Tak szparował,że wyszparował..... chociaż ja tak marzyłam o San Escobar,no trudno,widać tam za drogo :-)

Gratulacje

Nie chce krakać ale jeszcze na początku XX w właśnie w Czarnogórze mąż sprawdzał wierność żony poprzez test chleba 
Brał ślubną w góry,zabierał ze sobą młot.Ona niosła upieczony przez siebie chleb.Na odludziu klekała i kładła sobie chleb na głowe,a on walił młotem 
Jeśli przeżyła i chleb ją osłonił to znak że była wierna 

W gory wiec nawet z kromką tostowego nie daj sie namówić 

Tak serio to wszystkiego naj.... i jeszcze troszke niech sie z toba pomęczy 
18 lipca 2017 18:36 / 2 osobom podoba się ten post
ORIM

Gratulacje:balony2:

Nie chce krakać ale jeszcze na początku XX w właśnie w Czarnogórze mąż sprawdzał wierność żony poprzez test chleba 
Brał ślubną w góry,zabierał ze sobą młot.Ona niosła upieczony przez siebie chleb.Na odludziu klekała i kładła sobie chleb na głowe,a on walił młotem :-)
Jeśli przeżyła i chleb ją osłonił to znak że była wierna :-)

W gory wiec nawet z kromką tostowego nie daj sie namówić :-)

Tak serio to wszystkiego naj.... i jeszcze troszke niech sie z toba pomęczy :-)

Dobrze ,że mnie ostrzegłeś, w żadne góry.....plażą, drink i Słoneczko moje..... dziękuję 
18 lipca 2017 19:59 / 1 osobie podoba się ten post
Nie mam czym się pochwalić, to chociaż napiszę że zjadłam pyszną jajecznicę ze szczypiorkiem z 2 jajeczek .Taka mnie naszła ochota, nie jadłam kilka miesięcy. 
18 lipca 2017 22:10 / 3 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Wszystkiego Najlepszego , 100-Lat
 życzę, oraz
miłości, miłości, miłości. :balony2:

Dobra z Ciebie Lisko koleżanka.Ładne kwiaty podesłałaś.