Co dzisiaj gotujesz na obiad? 10

27 maja 2017 09:46 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Ziemniaczki w mundurkach,camembert smażony i feldsalat z miracelwhip/ze słoika/.Moje pytanie:feldsalat to inaczej?Wygląda jak roszponka,ale inaczej pachnie Tak się jakoś złożyło,że jeszcze tego nie jadłam.

Roszponka.Nie wąchałam.Zrobiłam,podałam...była jadalna.
27 maja 2017 09:50 / 3 osobom podoba się ten post
Nie gotuję, wczoraj był kapuśniak z środy a dzisiaj kieszonki schabowe z czwartku. 
Jutro coś wymyślę, chyba. ...
Może córka Pdp coś przyniesie? 
27 maja 2017 09:53 / 1 osobie podoba się ten post
Helena2311

Roszponka.Nie wąchałam.Zrobiłam,podałam...była jadalna.:radosc1:

:):):):):)
27 maja 2017 10:56 / 4 osobom podoba się ten post
Ja dziś eksperymentuję w kuchni_filet z kaczki...moja bratowa robi całą kaczkę mniej więcej co 2 tyg i jest w tym dobra, ja wolę inne mięsa/ ryby,ale trzeba i kaczkę zjeść.... Wkleję foto po degustacji,a fotkę zrobię,jak kaczkowa pierś na talerzu będzie... :D
27 maja 2017 11:16 / 2 osobom podoba się ten post
Pomylone jak mówi mój wnusio ( z pełną świadomością) ziemniaczki i szparagi w sosie holenderskim
Oczywiście gotowiec
27 maja 2017 11:35 / 5 osobom podoba się ten post
Alaska

Pomylone jak mówi mój wnusio ( z pełną świadomością) ziemniaczki i szparagi w sosie holenderskim
Oczywiście gotowiec

knedli nie zostało?
27 maja 2017 11:58 / 4 osobom podoba się ten post
michasia

knedli nie zostało?:aniolki:

27 maja 2017 15:16 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

knedli nie zostało?:aniolki:

Jak miało zostać jak babcia ma czworo dzieci?
27 maja 2017 15:54 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Ziemniaczki w mundurkach,camembert smażony i feldsalat z miracelwhip/ze słoika/.Moje pytanie:feldsalat to inaczej?Wygląda jak roszponka,ale inaczej pachnie Tak się jakoś złożyło,że jeszcze tego nie jadłam.

Feldsalat to roszponka, zwana też roszpunką. Nie jest tak naprawdę sałatą, ale to niezwykle wartościowe warzywo, kruche, smaczne.Tylko sałaty zielone mają cały katalog witamin i mikroelementów.Sałata lodowa właśnie dlatego, że zwija liście jest smaczna ale uboga.
Polecam roszponkę. Przygotować tuż przed podaniem, nie za długo mieszać, bo pognieciona nie smakuje już tak i nie wygląda.
27 maja 2017 16:07 / 1 osobie podoba się ten post
hawana

Feldsalat to roszponka, zwana też roszpunką. Nie jest tak naprawdę sałatą, ale to niezwykle wartościowe warzywo, kruche, smaczne.Tylko sałaty zielone mają cały katalog witamin i mikroelementów.Sałata lodowa właśnie dlatego, że zwija liście jest smaczna ale uboga.
Polecam roszponkę. Przygotować tuż przed podaniem, nie za długo mieszać, bo pognieciona nie smakuje już tak i nie wygląda.

Ja tak po wyglądzie listków myslałm,że to to włąśnie ,ale nasza ma taki więcej orzechowy zapach a ta nic;:( Ale zjadliwa była:)
27 maja 2017 16:13 / 6 osobom podoba się ten post
Kluski śląskie, rolady wołowe z ciemnym sosem oraz czerwona kapusta, wszystko babcinej roboty.
27 maja 2017 18:07 / 3 osobom podoba się ten post
Szparagi z patelni z makaronem.
27 maja 2017 21:05 / 7 osobom podoba się ten post
ania37

Ja dziś eksperymentuję w kuchni_filet z kaczki...moja bratowa robi całą kaczkę mniej więcej co 2 tyg i jest w tym dobra, ja wolę inne mięsa/ ryby,ale trzeba i kaczkę zjeść.... Wkleję foto po degustacji,a fotkę zrobię,jak kaczkowa pierś na talerzu będzie... :D

27 maja 2017 21:32 / 1 osobie podoba się ten post
ania37

Aniu możesz napisac w czym ta kaczka sie tak pławi, Mam tez pierś może bym zrobiła Twoja receptą.
27 maja 2017 21:56 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Aniu możesz napisac w czym ta kaczka sie tak pławi, Mam tez pierś może bym zrobiła Twoja receptą.

No właśnie,to był ekseryment,ale pyszny, moja kaczka pływała w warzywach w paski, seler naciowy/ sałatkowy, cebula, marchewka, kawałek pora, sól +pieprz na filet dałam i potem,bo nic innego nie miałam, dodałam sos pieczeniowy Maggi, zredukowało się i wyszło wyjątkowo smacznie.(1 maleńka łyżeczka masła) Na wrzącej patelni najpierw opiekłam filet,bez żadnych dodatkowych tłuszczy.

Ja tobie nie godna podpowiadać,bo wiem,że smacznie sama gotujesz :).