Forum
Kącik wysoce kulinarny

Co dzisiaj gotujesz na obiad? 10

27 maja 2017 15:16 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

knedli nie zostało?:aniolki:

Jak miało zostać jak babcia ma czworo dzieci?
27 maja 2017 15:54 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Ziemniaczki w mundurkach,camembert smażony i feldsalat z miracelwhip/ze słoika/.Moje pytanie:feldsalat to inaczej?Wygląda jak roszponka,ale inaczej pachnie Tak się jakoś złożyło,że jeszcze tego nie jadłam.

Feldsalat to roszponka, zwana też roszpunką. Nie jest tak naprawdę sałatą, ale to niezwykle wartościowe warzywo, kruche, smaczne.Tylko sałaty zielone mają cały katalog witamin i mikroelementów.Sałata lodowa właśnie dlatego, że zwija liście jest smaczna ale uboga.
Polecam roszponkę. Przygotować tuż przed podaniem, nie za długo mieszać, bo pognieciona nie smakuje już tak i nie wygląda.
27 maja 2017 16:07 / 1 osobie podoba się ten post
hawana

Feldsalat to roszponka, zwana też roszpunką. Nie jest tak naprawdę sałatą, ale to niezwykle wartościowe warzywo, kruche, smaczne.Tylko sałaty zielone mają cały katalog witamin i mikroelementów.Sałata lodowa właśnie dlatego, że zwija liście jest smaczna ale uboga.
Polecam roszponkę. Przygotować tuż przed podaniem, nie za długo mieszać, bo pognieciona nie smakuje już tak i nie wygląda.

Ja tak po wyglądzie listków myslałm,że to to włąśnie ,ale nasza ma taki więcej orzechowy zapach a ta nic;:( Ale zjadliwa była:)
27 maja 2017 16:13 / 6 osobom podoba się ten post
Kluski śląskie, rolady wołowe z ciemnym sosem oraz czerwona kapusta, wszystko babcinej roboty.
27 maja 2017 18:07 / 3 osobom podoba się ten post
Szparagi z patelni z makaronem.
27 maja 2017 21:05 / 7 osobom podoba się ten post
ania37

Ja dziś eksperymentuję w kuchni_filet z kaczki...moja bratowa robi całą kaczkę mniej więcej co 2 tyg i jest w tym dobra, ja wolę inne mięsa/ ryby,ale trzeba i kaczkę zjeść.... Wkleję foto po degustacji,a fotkę zrobię,jak kaczkowa pierś na talerzu będzie... :D

27 maja 2017 21:32 / 1 osobie podoba się ten post
ania37

Aniu możesz napisac w czym ta kaczka sie tak pławi, Mam tez pierś może bym zrobiła Twoja receptą.
27 maja 2017 21:56 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Aniu możesz napisac w czym ta kaczka sie tak pławi, Mam tez pierś może bym zrobiła Twoja receptą.

No właśnie,to był ekseryment,ale pyszny, moja kaczka pływała w warzywach w paski, seler naciowy/ sałatkowy, cebula, marchewka, kawałek pora, sól +pieprz na filet dałam i potem,bo nic innego nie miałam, dodałam sos pieczeniowy Maggi, zredukowało się i wyszło wyjątkowo smacznie.(1 maleńka łyżeczka masła) Na wrzącej patelni najpierw opiekłam filet,bez żadnych dodatkowych tłuszczy.

Ja tobie nie godna podpowiadać,bo wiem,że smacznie sama gotujesz :).
27 maja 2017 22:15 / 3 osobom podoba się ten post
ania37

No właśnie,to był ekseryment,ale pyszny, moja kaczka pływała w warzywach w paski, seler naciowy/ sałatkowy, cebula, marchewka, kawałek pora, sól +pieprz na filet dałam i potem,bo nic innego nie miałam, dodałam sos pieczeniowy Maggi, zredukowało się i wyszło wyjątkowo smacznie.(1 maleńka łyżeczka masła) Na wrzącej patelni najpierw opiekłam filet,bez żadnych dodatkowych tłuszczy.

Ja tobie nie godna podpowiadać,bo wiem,że smacznie sama gotujesz :).

Przestań ja tak gotuje jak kazdy tylko lubie pichcić i jestem ciekawa innych przepisów. Ja mam tez prosty i smaczny przepis na piers w porach. Piers obsmazam /skórką najpierw /, zdejmuje z patelni i w ten tłuszcz wrzucam posszatkowanego pora ,podpiekam dodaje smietane , sól , pierz wykładam na to pierś. Spróbuję Twojego przepisu .pozdrawiam. 
28 maja 2017 07:30 / 4 osobom podoba się ten post
Gulasz z zamrażarki wyciągnięty,ziemniaki,surówka/roszponka,papryka czerw.,szczypiorek,jogurt/
28 maja 2017 08:21 / 4 osobom podoba się ten post
Dzisiaj wychodne - do córki na obiad.
28 maja 2017 08:37 / 4 osobom podoba się ten post
Ziemniaczki z wody,filet z kurczaka panierowany,fasolka gotowana,budyn
28 maja 2017 09:14 / 5 osobom podoba się ten post
Wczorajsze mielone, ziemniaki i młoda kapusta z pomidorami i koperkiem
28 maja 2017 09:40 / 5 osobom podoba się ten post
Zmobilizowałam się dzisiaj:
Frykadelki, czerwona kapusta na zimno, ziemniaki. 
28 maja 2017 10:25 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie ryba grillowana,dokładnie pstrąg do tego mam ziemniaki i surówka z marchewki + lodowa sałata...
Portal używa cookies. Wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z polityką cookies.