Zmiana rodziny - nasze dylematy

15 marca 2017 16:12 / 5 osobom podoba się ten post
Ellax2

Weź, Martyna, zrób teatralny rzut na glebę, tylko nie zrób sobie krzywdy. Upatrz miękkie miejsce np. jakiś gruby dywan czy okolice kanapy i "zemdlej". Możesz wcześniej wziąć szklankę wody i upuścić podczas upadku. Oczywiście, przy rodzinie ten cyrk. Niech im się zrobi ciepło koło doopy. Masz kartę EKUZ? Niech Cię odstawią do lekarza nawet. I to żaden kit - jesteś wycieńczona przecież.

Bardzo dobry pomysł,mialam juz taka sytuacje,ja zjeżdzałam do domu,a zmienniczka nie chciała zostać,bo jej nie poinformowano,że babka alkoholiczka.Siedziała dwa dni u mnie w pokoju,firma ja straszyła karami,jak zjedzie,ona,że ma prawo ,bo opis pdp jest niezgodn ze stanem faktycznym..W dodatku babka reagowała na nia agresywnie,nawet jedzenie zanosiłam jej do pokoju.gdy po mnie przyjechała koordynatorka,ona juz była tez spakowana,a raczej nie rozpakowana.Dodatkowo udała zemdlenie,koordynatorka zaraz dzwoniła do firmy,że zabiera nas obie,a babka zaraz się zamkneła,jak tylko wyszłyśmy.Zaraz ściagneli córke z urlopu.Potem jeszcze pytałam,czy poniosła jakies konsekwencje-nie,żadnych !
15 marca 2017 16:13 / 1 osobie podoba się ten post
MartynaM

Kochane wracam w piątek wieczorem. To raz a dwa sytuacja taka że rodzina nie kontaktuje się z swoja niemiecką agencją, więc nie ma jak przysłać tutaj kolejnej opiekunki. Życzę im powodzenia, a ja jadę. Tylko córce potem zadzwonię o tym

Dobrze,że zjeżdżasz odpoczniesz dziewczyno;)) 
15 marca 2017 16:37 / 1 osobie podoba się ten post
MartynaM

Kochane wracam w piątek wieczorem. To raz a dwa sytuacja taka że rodzina nie kontaktuje się z swoja niemiecką agencją, więc nie ma jak przysłać tutaj kolejnej opiekunki. Życzę im powodzenia, a ja jadę. Tylko córce potem zadzwonię o tym

Brawo Martyna i aby do piątku
15 marca 2017 16:41 / 2 osobom podoba się ten post
MartynaM

Kochane wracam w piątek wieczorem. To raz a dwa sytuacja taka że rodzina nie kontaktuje się z swoja niemiecką agencją, więc nie ma jak przysłać tutaj kolejnej opiekunki. Życzę im powodzenia, a ja jadę. Tylko córce potem zadzwonię o tym

trzymaj sie Martyna --- co nas nie zniszczy -- to nas wzmocni
15 marca 2017 16:43
ale moge sie zalozyc , ze pojedzie tam kolejna nieswiadoma
15 marca 2017 16:49 / 1 osobie podoba się ten post
lolowa

ale moge sie zalozyc , ze pojedzie tam kolejna nieswiadoma

Pewnie tak
15 marca 2017 16:51 / 1 osobie podoba się ten post
lolowa

ale moge sie zalozyc , ze pojedzie tam kolejna nieswiadoma

Możliwe, ja już na to wpływu nie mam jak na razie. 
Więc jutro wielkie pakowanie 
15 marca 2017 17:05 / 4 osobom podoba się ten post
MartynaM

Możliwe, ja już na to wpływu nie mam jak na razie. 
Więc jutro wielkie pakowanie 

pakuj sie kochana--- i spiepszaj , niech inni sie martwia
15 marca 2017 20:32 / 2 osobom podoba się ten post
MartynaM

Kochane wracam w piątek wieczorem. To raz a dwa sytuacja taka że rodzina nie kontaktuje się z swoja niemiecką agencją, więc nie ma jak przysłać tutaj kolejnej opiekunki. Życzę im powodzenia, a ja jadę. Tylko córce potem zadzwonię o tym

W końcu dobre wieści!!!Czas już najwyższy wracać!!!!I tak uważam,że za długo tam byłaś!!!
15 marca 2017 20:37 / 2 osobom podoba się ten post
ewita

W końcu dobre wieści!!!:oklaski1:Czas już najwyższy wracać!!!!I tak uważam,że za długo tam byłaś!!!:przytula:

No raczej mogę pomarzyć o piątku. Rodzina się nie zgadza mnie puścić bo firma nie ma nikogo im na zastępstwo dać. I mam problem bo nie ma jak zostawić tego... 
15 marca 2017 20:45 / 5 osobom podoba się ten post
MartynaM

No raczej mogę pomarzyć o piątku. Rodzina się nie zgadza mnie puścić bo firma nie ma nikogo im na zastępstwo dać. I mam problem bo nie ma jak zostawić tego... 

Martyna- to się jakieś błędne koło kręci- a Ty w nim!!!Rodzina nie zwróci Ci straconego zdrowia!!!Podobają mi się rady dziewczyn- spróbuj omdlenia- ciekawe jak się zachowają??!!!!
15 marca 2017 20:52 / 5 osobom podoba się ten post
MartynaM

No raczej mogę pomarzyć o piątku. Rodzina się nie zgadza mnie puścić bo firma nie ma nikogo im na zastępstwo dać. I mam problem bo nie ma jak zostawić tego... 

Martynko sprawdz umowe jak mozesz wyjsc i trzasnac drzwiami i nie bedzie problemu, zaplaca za prace i chcesz wracac to wracaj. Firme bym podala do pipu za takie zachowania!!! i bym firmie napisala, ze podam bo to jest chore! Jestem z toba. Najpierw decyzja co chcesz zrobic i czy masz kasa na bilet, po decyzji informowanie rodziny i pocalujcie mnie w de. Tyz tak mysle, czy ty mozesz za te nocki dodatkowe pieniadze dostac, cos ta firma dziwna, nie wiedza, ze my tu na forum opisujemy i se sikaja do wlasnego gara? Robota niech se najma.
15 marca 2017 21:01 / 6 osobom podoba się ten post
MartynaM

No raczej mogę pomarzyć o piątku. Rodzina się nie zgadza mnie puścić bo firma nie ma nikogo im na zastępstwo dać. I mam problem bo nie ma jak zostawić tego... 

Martyna, ty do Agencji napisz a Niemieckiej rodziny powiedz, że to mobbing jest i zgłosisz to gdzie trzeba.
Niemcy się boją samego słowa mobbing a co dopiero konsekwencji za mobbing.

A do swojej Agencji pisz pisz i pisz.

Gdzie tu jest Niemiecki pośrednik??????????????? Rodzina ma z nim umowę ??????On niech szuka innej Agencji!!!!
15 marca 2017 21:20 / 5 osobom podoba się ten post
A swoją firmę postrasz trochę tym:

BERLIN
DGB-Haus - Etage 3
Keithstraße 1-3
10787 Berlin
Sylwia Timm
(usunięto ze względów bezpieczeństwa)
Tel.: (+49) 030 - 21016437 Pomoc i porady dla osób z Polski, które pracują w całych Niemczech w charakterze pomocy domowej lub opiekunek osób chorych i seniorów.
Monika Fijarczyk
(usunięto ze względów bezpieczeństwa)
Tel.: (+49) 030 - 21240-145 Pomoc i porady dla osób z Polski, które pracują w całych Niemczech tymczasowo, zatrudnionych przez niemieckie agencje pracy tymczasowej lub ich partnerów z Polski.
15 marca 2017 21:33 / 2 osobom podoba się ten post
Gosiap

Martyna, ty do Agencji napisz a Niemieckiej rodziny powiedz, że to mobbing jest i zgłosisz to gdzie trzeba.
Niemcy się boją samego słowa mobbing a co dopiero konsekwencji za mobbing.

A do swojej Agencji pisz pisz i pisz.

Gdzie tu jest Niemiecki pośrednik??????????????? Rodzina ma z nim umowę ??????On niech szuka innej Agencji!!!!

Maja, i to jest to ze. Nic od nich nie dostali, zadnego maila nic. Nawet nie dzwonia do nich. Corka powiedziala ze nie moge sobie tak pojechac poki nie ma tutaj zastepstwa. Ona rozumie ze chce zjechac ale tak nie idzie,i ona nie pozwoli na to. Jutro ma z firma swoja niemiecka rozmawiac. A ja znowu bede rozmawiac z moja. Bo juz teraz telefon wykonalam, a rano jeszcze napisze maila. Albo i zaraz