Wielkanoc w DE

18 marca 2018 21:55 / 3 osobom podoba się ten post
mikser

Dziadek ma obiecany zimny prysznic na śmigus dyngus :kapiel:
Polska tracydja z której nie zrezygnuję. :-) Zrobimy jaja, parówki, sałatkę ziemniaczaną, babka będzie ze sklepu. Dla 2 facetów wystarczy.

1babka dla dwóch facetów,znaczy sklepowa?
18 marca 2018 22:45 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Napiszę tak : Niemców , którzy brali udział w dyskusji mało obchodziło to, że opiekunce miło by było święta w domu spędzić.
Były osoby mające przeciwne zdania-jednostki. 

Tina, normalne, a Ty jak pracowałaś jako pielgniarka nie miałaś dyżurów świątecznych? Ja pracowałam i w Wigilie, świeta BN, Wielkanocne, Sylwestra...W pracy w DE jest jakiś wybór..., można np. zjechac na świeta...albo...pojechac:) Te świeta wielkanocne bedą moje trzecie....BN też jedne zaliczyłam:)
18 marca 2018 23:00 / 3 osobom podoba się ten post
ryba

Tina, normalne, a Ty jak pracowałaś jako pielgniarka nie miałaś dyżurów świątecznych? Ja pracowałam i w Wigilie, świeta BN, Wielkanocne, Sylwestra...W pracy w DE jest jakiś wybór..., można np. zjechac na świeta...albo...pojechac:) Te świeta wielkanocne bedą moje trzecie....BN też jedne zaliczyłam:)

Rybko miałam, ale nie o to mi chodziło. 
Oczywiście, że jest wybór, w końcu nikt nas na siłę nie trzyma, ale czytając dyskusję o której wspominałam zobaczyłam prawdziwy stosunek jaki Niemcy maja do nas Polaków, no nie tylko- to tyczy też innych narodowości u nich pracujących.
Napisałam tylko o sensie wypowiedzi, bo cała tą polemikę czytałam dawno i musiałabym odszukać . To mnie tylko utwierdziło w tym, że musimy ustalać granice, dzięki którym możemy normalnie pracować. No i chyba przyznasz sama , że dyżury w szpitalu w ojczystym kraju , nawet w BN to nie to samo co spędzać święta w DE. 
Nadmienię, że absolutnie nie potępiam nikogo kto zostaje- to każdego osobisty wybór ,którego przyczyny nie powinny nikogo obchodzić.
18 marca 2018 23:22 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Rybko miałam, ale nie o to mi chodziło. 
Oczywiście, że jest wybór, w końcu nikt nas na siłę nie trzyma, ale czytając dyskusję o której wspominałam zobaczyłam prawdziwy stosunek jaki Niemcy maja do nas Polaków, no nie tylko- to tyczy też innych narodowości u nich pracujących.
Napisałam tylko o sensie wypowiedzi, bo cała tą polemikę czytałam dawno i musiałabym odszukać . To mnie tylko utwierdziło w tym, że musimy ustalać granice, dzięki którym możemy normalnie pracować. No i chyba przyznasz sama , że dyżury w szpitalu w ojczystym kraju , nawet w BN to nie to samo co spędzać święta w DE. 
Nadmienię, że absolutnie nie potępiam nikogo kto zostaje- to każdego osobisty wybór ,którego przyczyny nie powinny nikogo obchodzić.

Pewnie,że dyżury w Pl, to nie to samo co świeta(całe) w De. No i właśnie, dlatego(tak jak napisałaś) musimy ustalac granice, owszem zajmiemy sie podopiecznym, ewentualnie coś zrobimy ekstra(ale bez przesady!).Nie wiem, może ja inaczej do tego podchodze...., a może tak trafiałam.... Oj,źle policzyłam, to bedą moje czwarte świeta wielkanocne w De!, niedługo zapomne jak wygląda Wielkanoc w Polsce:(
19 marca 2018 10:56 / 4 osobom podoba się ten post
Raz przypadnie na mnie, raz ktoś inny spędzi święta w Niemczech.
Trzeba zacisnąć zeby i nie dołować się niepotrzebnie.
19 marca 2018 11:13
czy pojechalybyscie na swieta wielkanocne bez bonusow swiatecznych i za 1150 euro dojednej osoby i lekkiego zlecenia?
19 marca 2018 11:16 / 3 osobom podoba się ten post
Margarette51

czy pojechalybyscie na swieta wielkanocne bez bonusow swiatecznych i za 1150 euro dojednej osoby i lekkiego zlecenia?

Nie.
19 marca 2018 11:32 / 2 osobom podoba się ten post
Margarette51

czy pojechalybyscie na swieta wielkanocne bez bonusow swiatecznych i za 1150 euro dojednej osoby i lekkiego zlecenia?

A co to zaagencja,że bonusa świątecznego nie ma?Nie pojechałabym.I tak mała kasa i jeszcze w święta dygać poza domem za darmo?W życiu!
19 marca 2018 11:33 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

A co to zaagencja,że bonusa świątecznego nie ma?Nie pojechałabym.I tak mała kasa i jeszcze w święta dygać poza domem za darmo?W życiu!

Dokladnie)
Bonus swiateczny- firma bierze , ze opiekunke wysyla 
19 marca 2018 11:41 / 1 osobie podoba się ten post
no firma tylko ze jedna z mniejszych.ponoc na boze narodzenie daja 200 euro ale juz wielkanoc to nie.tak sie akurat szykowalao by po negocjacjach ze 1200 euro  ale bez bonusow na wielkanoc i w miejscu gdzie mam moja  rodzine,znaczy mieszkaja w tym miescie .Ale i tak sama uwazam ze to jest zle traktowanie potencjalnej opiekunki na swieta bez bonusow.
19 marca 2018 13:46 / 2 osobom podoba się ten post
Malina

1babka dla dwóch facetów,znaczy sklepowa?:-)

Tez ta babka ze sklepu mnie zastanowila.
Moze w De to i facetow maja w sklepach na Wielkanoc?
19 marca 2018 13:50 / 2 osobom podoba się ten post
Mariakwiecien

Raz przypadnie na mnie, raz ktoś inny spędzi święta w Niemczech.
Trzeba zacisnąć zeby i nie dołować się niepotrzebnie. :wiezienie:

Te swieta daloby sie przezyc z podopiecznym,nawet daloby sie zrobic namiastke naszej tradycji,gorzej jak rodzinka przyjezdza i ani wolnosci,ani swiat.
19 marca 2018 16:03 / 4 osobom podoba się ten post
ewelincia

Tez ta babka ze sklepu mnie zastanowila.
Moze w De to i facetow maja w sklepach na Wielkanoc?

No trzeba by popytać ,ja zostaje na święta to może ze dwóch bym kupiła
19 marca 2018 16:43 / 1 osobie podoba się ten post
Malina

No trzeba by popytać ,ja zostaje na święta to może ze dwóch bym kupiła:-)

Ambitna jestes 
19 marca 2018 17:49 / 7 osobom podoba się ten post
ewelincia

Te swieta daloby sie przezyc z podopiecznym,nawet daloby sie zrobic namiastke naszej tradycji,gorzej jak rodzinka przyjezdza i ani wolnosci,ani swiat.

A ja sobie tu naprawdę odpocznę przez święta.Zero gotowania,odwiedzin ,tylko Pdp przypilnować żeby zjadł ,umył się.Cisza spokój.Wielkanoc jest laitowa w De.