Wielkanoc w DE

13 kwietnia 2017 15:45 / 3 osobom podoba się ten post
ewa59

Nie smutaj Agulek......:-)
Ja tam się cieszę, że nic nie będę robić......tu, w niedzielę mają być goście na obiedzie. Pdp zamówiła na sobotę 3 kg szparagów.
Obiad gotują wnuczki pdp. Ja się nie dotykam ale z chęcią zjem.

Niby tak...Masz rację Ewuniu ... nic nie robić, nie mieć marzeń .... a Święta i tak zaraz brykną i za nami będą.. dam radę bo muszę. Dziekuję 
13 kwietnia 2017 15:46 / 2 osobom podoba się ten post
ewa59

Nie smutaj Agulek......:-)
Ja tam się cieszę, że nic nie będę robić......tu, w niedzielę mają być goście na obiedzie. Pdp zamówiła na sobotę 3 kg szparagów.
Obiad gotują wnuczki pdp. Ja się nie dotykam ale z chęcią zjem.

Moja pdp rodzina omija szerokim łukiem ale znajomi wpadają. Nie wiem co zrobiła rodzinie albo na odwrót.
13 kwietnia 2017 15:50 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Moja pdp rodzina omija szerokim łukiem ale znajomi wpadają. Nie wiem co zrobiła rodzinie albo na odwrót.

Może przepisała wszystko za życia na rodzinę i teraz ją olewają....... jakby trzymała wszystko w garści to by skakali.....
13 kwietnia 2017 15:52 / 3 osobom podoba się ten post
agulek

Niby tak...Masz rację Ewuniu :kwiatek dla ciebie:... nic nie robić, nie mieć marzeń .... a Święta i tak zaraz brykną i za nami będą.. dam radę bo muszę. Dziekuję :buziaki2:

Agulek.......Marzenia zawsze trzeba mieć ale zbytnio głowy sobie nimi nie nabijać......
Pewnie, że brykną......Zaraz będzie po Świętach.....
13 kwietnia 2017 18:24 / 4 osobom podoba się ten post
Nie martw się, nie przytyjesz za dużo. My z babcią mamy sałatkę ziemniaczaną w majonezie, sałatkę jajeczną w majonezie i kiełnaski. Kurde jak można sałatkę jajeczną kupować. Toż to ugotowane jajka w majonezie są, tyle że podziabane. Ja sobie zrobię żurek a'la zupa chrzanowa albo na odwrót  zobaczymy co wyjdzie, bo to żurek z tytki, jakaś kiełbaska do tego, jajco w groszku, śledziki i tyle. Wiecej nie chcę. Babcia może mojej zupki spróbować jak będzie chciała. Ale nie sądzę żeby to były jej smaki. Ona lubi wszystko na słodko. 
13 kwietnia 2017 18:47 / 3 osobom podoba się ten post
Nawet nie wiem ile majonezu jest w tym majonezie  Ja kupiłam nasz kielecki - bo go lubię i mam zamiar zgrzeszyć do jajka z groszkiem. A tę sałatkę jakoś ominę. Wnuczek wpadnie to niech wszystko zje. Oddam mu chętnie swoją porcję. Zadowole się żurkiem z tytki.  
18 marca 2018 11:09 / 1 osobie podoba się ten post
Ja już przeżyłam Boże Narodzenie w DE a teraz czeka mnie Wielkanoc, myślę że nie będzie szału świątecznych przygotowań, na wigilie wcinalismy kaczkę a na drugi dzień świąt gęś i kluski ;)
18 marca 2018 11:31 / 3 osobom podoba się ten post
Ja staram się za wszelką cenę spędzać święta w domu. Dla mnie święta w De, nie są żadnymi świętami. Mam nadzieję, że dalej też będę mogła się wymiksować z pracy na te okresy. Niech niemieckie rodziny i pozostali tubylcy przejmują opiekę / pielęgnację nad swoimi seniorami. Takie minimum rodzinności i prywatności nam się też należy.
18 marca 2018 13:33 / 3 osobom podoba się ten post
Zofija

Ja staram się za wszelką cenę spędzać święta w domu. Dla mnie święta w De, nie są żadnymi świętami. Mam nadzieję, że dalej też będę mogła się wymiksować z pracy na te okresy. Niech niemieckie rodziny i pozostali tubylcy przejmują opiekę / pielęgnację nad swoimi seniorami. Takie minimum rodzinności i prywatności nam się też należy.

Czytałam kiedyś niemieckie forum, gdzie Niemcy wypowiadali się o pracujących u nich opiekunkach i był tam jeden ironiczny komentarz odnośnie pracy opiekunki w święta. Nie zamieszczę go.
18 marca 2018 13:45 / 1 osobie podoba się ten post
Ja mam swieta w domu, do mnie przyjeżdżaja Niemcy . Zobie im taki smingus- dyngus , że nie zapomną nigdy a i jajkiem dostaną po jajku .
18 marca 2018 13:59 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Ja mam swieta w domu, do mnie przyjeżdżaja Niemcy . Zobie im taki smingus- dyngus , że nie zapomną nigdy :-) a i jajkiem dostaną po jajku .

Dołóż im jeszcze zajaczkiem made in Germany z Aldi - dołóż 
18 marca 2018 14:06 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Dołóż im jeszcze zajaczkiem made in Germany z Aldi - dołóż :skacze::-)

Nie mam  dołożę  naszym 
18 marca 2018 14:41 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Czytałam kiedyś niemieckie forum, gdzie Niemcy wypowiadali się o pracujących u nich opiekunkach i był tam jeden ironiczny komentarz odnośnie pracy opiekunki w święta. Nie zamieszczę go.

A ja jestem ciekawa.    :spadaj:  toż to woda młyn   Bo ja młynarka . ;)
18 marca 2018 17:22 / 2 osobom podoba się ten post
Kama84

A ja jestem ciekawa. :yo:   :spadaj:  toż to woda młyn :-)  Bo ja młynarka . ;)

Napiszę tak : Niemców , którzy brali udział w dyskusji mało obchodziło to, że opiekunce miło by było święta w domu spędzić.
Były osoby mające przeciwne zdania-jednostki. 
18 marca 2018 20:08 / 5 osobom podoba się ten post
Dziadek ma obiecany zimny prysznic na śmigus dyngus
Polska tracydja z której nie zrezygnuję. Zrobimy jaja, parówki, sałatkę ziemniaczaną, babka będzie ze sklepu. Dla 2 facetów wystarczy.