Jak minął dzień 2

26 lutego 2018 17:33 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Miałam przed zabiegiem.Z kontrastem.

Podanie tego kontrastu może być niebezpieczne dla np. nerek?
 
26 lutego 2018 18:03 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Podanie tego kontrastu może być niebezpieczne dla np. nerek?
 

Może mieć negatywny wpływ.Jesli masz chore nerki to koniecznie zgłoś lekarzowi.Ja miałam jakby podwójny kontrast  ,najpierw pół kubeczka niesmacznego napitku a potem już na sali badań do żyły drugi podany.Są pacjenci uczuleni na kontrast i wtedy albo się robi badanie bez ,albo dobiera odpowiedni.Ale dokłądnie to nie wiem ,bo się tym nie interesowałam szczerze mówiąc.Po TK i MR koniecznie trzeba wypić do 2 l wody niegazowanej ,żeby sie kontrast wypłukał.
26 lutego 2018 18:05 / 1 osobie podoba się ten post
26 lutego 2018 18:07 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

I miałaś wykonane badanie krwi i moczu przed tym badaniem???
 

Miałam cały panel,ale nie ze względu na badanie.Przy schorzeniach nerek powinno się zrobic kreatyninę ,sód i potas.
26 lutego 2018 18:37
kasia63

http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/kontrast-po-co-go-podawac-i-kiedy-wywoluje-uczulenie_44234.html,
Takie znalazłam,poczytaj.

Nie mogę tego otworzyć. Wyskakuje mi błąd 404
Wyczytałem, że to jodyna. Może być przyczyną niewydolności nerek. Ale znowu bez kontrastu badanie nie jest tak dokładne. 
Jak długo takie badanie trwało??
 
26 lutego 2018 18:39 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Może mieć negatywny wpływ.Jesli masz chore nerki to koniecznie zgłoś lekarzowi.Ja miałam jakby podwójny kontrast  ,najpierw pół kubeczka niesmacznego napitku a potem już na sali badań do żyły drugi podany.Są pacjenci uczuleni na kontrast i wtedy albo się robi badanie bez ,albo dobiera odpowiedni.Ale dokłądnie to nie wiem ,bo się tym nie interesowałam szczerze mówiąc.Po TK i MR koniecznie trzeba wypić do 2 l wody niegazowanej ,żeby sie kontrast wypłukał.

MR to już kilka lat temu miałem też z kontrastem. Gorąco mi się robiło pamiętam. 
26 lutego 2018 19:30 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Czy miał kto robione badanie: tomograf komputerowy jamy brzusznej z kontrastem.
 

Badanie keatyniny konieczne, inaczej nie chcą tego badania zrobić, bo to bardzo obciąża nerki.
26 lutego 2018 19:31
opiekun.5

Badanie keatyniny konieczne, inaczej nie chcą tego badania zrobić, bo to bardzo obciąża nerki.

Dziękuję za info.
26 lutego 2018 20:20 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Nie mogę tego otworzyć. Wyskakuje mi błąd 404
Wyczytałem, że to jodyna. Może być przyczyną niewydolności nerek. Ale znowu bez kontrastu badanie nie jest tak dokładne. 
Jak długo takie badanie trwało??
 

Nie jodyna,związku jodu.ale są też kontrasty bez.Jak się nie otwiera to wpisz sobie w wyszukiwarkę rodzaje kontrastów do TK albo jakieś podobne zapytanie i wyskoczą inne linki.Dużo tego jest.Moje badanie tak z pół godzinki trwało,ale jak 11lat temu miałam TK płuc to ponad godzinę.
26 lutego 2018 20:22
opiekun.5

Badanie keatyniny konieczne, inaczej nie chcą tego badania zrobić, bo to bardzo obciąża nerki.

"Opiekun da Napoli zajechał mirafiori... 
A nie... to lamborghini. Ale sie nie rymuje.
26 lutego 2018 20:24 / 1 osobie podoba się ten post
Gimnastyka z seniorami, wizyta w muzeum, potem u Pdp w szpitalu. Na razie tak wygląda moja praca. Jutro też gimnastyka- z seniorami oczywiście- ale chyba taki taniec na krześle- macha się nóżkami i rączkami w rytm muzyki. Do tego oczywiście wizyta w szpitalu. Mam nadzieję, że usłyszymy, że ciśnienie nie skacze i wrócimy do domu- ja i Pdp. Nie żeby te ćwiczenia jakoś męczące były, ale życie na dwa domy tak. Wolę mieć swój kąt (choć tu też nie narzekam na warunki, w domu siostrzenicy) i swój kawałek świata. I jakiś poukładany rytm dnia, a nie takie nie wiadomo co z dnia na dzień.
26 lutego 2018 20:26 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Nie jodyna,związku jodu.ale są też kontrasty bez.Jak się nie otwiera to wpisz sobie w wyszukiwarkę rodzaje kontrastów do TK albo jakieś podobne zapytanie i wyskoczą inne linki.Dużo tego jest.Moje badanie tak z pół godzinki trwało,ale jak 11lat temu miałam TK płuc to ponad godzinę.

Nie miałem o tym bladego pojęciA. A to poczytam teraz, będę wiedział. 
Dziękuje.
26 lutego 2018 20:29
Werska

Gimnastyka z seniorami, wizyta w muzeum, potem u Pdp w szpitalu. Na razie tak wygląda moja praca. Jutro też gimnastyka- z seniorami oczywiście- ale chyba taki taniec na krześle- macha się nóżkami i rączkami w rytm muzyki. Do tego oczywiście wizyta w szpitalu. Mam nadzieję, że usłyszymy, że ciśnienie nie skacze i wrócimy do domu- ja i Pdp. Nie żeby te ćwiczenia jakoś męczące były, ale życie na dwa domy tak. Wolę mieć swój kąt (choć tu też nie narzekam na warunki, w domu siostrzenicy) i swój kawałek świata. I jakiś poukładany rytm dnia, a nie takie nie wiadomo co z dnia na dzień.

Ta muzyka to rock n roll. ??
 
26 lutego 2018 20:36 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Nie miałem o tym bladego pojęciA. A to poczytam teraz, będę wiedział. 
Dziękuje.

Uprzedzam,że w trakcie badania możesz poczuć gorąc w tzw.dolnych partiach:):):)hi hi hi Jak robiłam to pierwsze TK to pani do mnie mówi:poczuje pani gorąco w specyficznym miejscu....leżę sobie grzecznie,badanie trwa, aż tu nagle.......Sam zobaczysz:)
26 lutego 2018 20:39
Knorr

Ta muzyka to rock n roll. ??
 

To dla seniorów, spokojniejsza Przecież to bez wstawania, na siedząco. Dziś siostrzenica mi pokazała w domu. I całkiem nieźle się tu bawią na ćwiczeniach. Muszą się porozciągać, poćwiczyć- każdemu się przyda.