Dni wolne, ile ich macie?

15 marca 2012 22:44
iza38bp-ja myślę,że trafiłaś na nie właściwą agencję i dlatego jesteś rozczarowana i pełna frustracji...pracuję siedem lat przez agencje,ale nie wiem nic o kursach,a kontrakt otrzymywałam "od ręki"...i do dzisiaj współpracuję z firmą na zasadach partnerskich...
16 marca 2012 06:46
Ania ma sporo racji. Wydaje mi sie że teraz sie dzieje wiele na naszym podwórku opiekunkowym i firmy tez mają swoje strategie. W Polsce jest bezrobocie i wiele osób chce wyjechac do pracy do opieki. Nie można stawiac na równi poczatkujacych i doswiadczonych opiekunek z językiem. Ja tez nie mam nic wspólnego z kursami. Nigdy nie czekałam na kontrakt, a płacą mi lepiej niz niejednej dyplomowanej opiekunce. Wiec jak to rozumiec? Mam tylko referencje, doświadczenie, znam przyzwoicie jezyk i rodziny mnie chwalą -nieskromnie mówiąc. Iza38bp ja ci nic nie ujmuje i mój post nie jest wrogi wobec ciebie. Nie mam prawa Cię oceniać. Na pewno jesteś wspaniałą opiekunką, ale jak jestes dopiero na starcie, to nie oczekuj więcej niż mają opiekunki, które mają większy staż i referencje. Za rok wynagrodzenie ci na pewno wzrośnie. W swojej pracy zawsze się staram, bo zycie mnie nauczyło żeby pracę szanować jaka ona by nie była. Czasami jednak spotykam się z osobami, które jadą po raz pierwszy i mają tylko roszczenia wobec agencji, rodzin albo nawet samych pdopiecznych. Chcą mieć wolne kiedy tylko się da, wysokie wynagrodzenie, a podopieczną, która jest na chodzie, nie ma demencji, sama sobie ggotuje, sprząta i tak dalej. Toż to by nie była wtedy praca tylko wakacje, a za wakacje płaci się samemu, a nie bierze za nie wynagrodzenia. Opieka nad osobami starszymi i schorowanymi to nie jest sielanka, bo trzeba być do dyspozycji cały czas w zasadzie. Pamietaj, że by opiekunkii zarabiamy duzoi wiecej niz nasze kolezanki pracujące w Polsce. Nie musimy płacić też w niemdczech za zakwaterowanie. A taki np. robotnik, czy mechanik albo kelnerka musza wynajmowac za 300-400 euro miesięcznie pokój czy mieszkanie. Uważam że za nasze zarobki jednak nie powinnyśmy narzekać.
16 marca 2012 07:26
Andrea ale ja o tym mówię własnie. Zawsze jest miejsce na złoty srodek. Mi chodziło o to, że czas wolny mozna sobie samemu zorganizwac w miarę mozliwosci jakie mamy.
16 marca 2012 07:40
Prawdziwa burza się rozpętała a propos tego wolnego. :))) Czas wolny sobie organizujemy i ustalamy z rodziną, każda z nas potrzebuje wyjść i się dotlenić :)))
16 marca 2012 08:16
Sadzac po wypowiedziach na forum z tym wolnym czasem nie jest tak zle.Zadna chyba nie ma tak,zeby 24 godz na dobe siedziec w domu.A ze nie jest to az caly dzien wolny,to chyba zadna tragedia.Dla mnie 2 godz dziennie jest ok.i na to sie sama zgodzilam.
16 marca 2012 08:34 / 1 osobie podoba się ten post
kochani,gwoli wyjasnien,nie jestem poczatkujaca opiekunka,jesli chciałby ktos sie pofatygowac do prolilu lub innych postów ,prawie 7 lat pracowałam we Włoszech,nie jestem tez sfrustrowana,raczej zdegustowana postawami roznych agencji-co do ostatniej,jesli nie maja pracy dla tych ,które juz zdały kursy,czekaja ,to po co mamic nastepne? dziewczyny połacicły za te kursy,co prawda nie jakie kosmiczne pieniadze ale ...

pozdrawiam wszystkie,zyczac miłego dnia

16 marca 2012 09:52
Iza, w jakiej agencji czeka się tak długo na pracę jak Twoje koleżanki? Warto wiedzieć, bo pracujemy w różnych, zmieniamy firmy i praktyczne rekomendacje są dla nas ważne. Co do wolnego, to sobie ustalisz z rodziną, a jako osoba już doświadczona wiesz jak to dobrze zrobić i będzie ok, nie martw się. Będziesz mieć czas by wyjść, a jak nie, co się rzadko zdarza, to poprosisz o interwencję agencję lub zmienisz pacjenta. Ja w jednej pracy nie mogłam wychodzić regularnie, ale za to dostawałam dodatkowe pieniądze z inicjatywy rodziny.Była tam tak miła atmosfera, że tych wyjść nawet mi specjalnie nie brakowało, choć jestem powsinoga.Głowa do góry!
16 marca 2012 10:03
Przeczytałam wszystkie wyżej napisane posty i kochane dziewczynki doszłam do wniosku że wszystkie na swój sposób macie rację.Gorące.......buziaczki dla was:)))
16 marca 2012 11:29
Moze to ta piekna pogoda sprawila,ze czas wolny i kwestia wyrwania sie z domu wywolay taka

zacieta dyskusje.Bo teraz to naprawde wychodzi sie z przyjemnoscia.Andrea -agencje za kursy pobiora pieniadze i kto im co zrobi?no chyba ,ze jest pisemne zobowiazanie ,ze ukonczony pozytywnie kurs jest jednoznaczny z otrzymaniem pracy.Wtedy inna sprawa-mozna z agebcja dyskutowac.
16 marca 2012 14:49
jesli sie nie myle to ty Iza pracowalas we Wloszech i tam wszystkie opiekunki mialy czwartek cale popoludnie wolne no i sobota lub niedziela do wyboru dlatego ciezko jest sie w niemczech przyzwyczaic do pracy praktycznie bez wolnego ja w tej chwili pracuje od 8-12 i od 16-20 wiec mozna zaznaczam ze pracuje przez firme dlatego zdecydowalam sie walczyc z PM24 o moje godziny nadliczbowe a czy sie uda to zobaczymy 17 lipca
16 marca 2012 15:06
Siwa564 i jeszcze ci żle ja też tak miałam i nie narzekałam jeszcze wieczorem wychodziłam na spacery
16 marca 2012 15:27
Andrea ma racje-dogadac sie z rodzina.Co sie nalezy ,to sie nalezy.Nie mialam tez nigdy klopotow z wyegzekwowaniem swoich praw.Ale trzeba swego pilnowac.
16 marca 2012 15:34
Siwa ,na razie biuro we Wrocku Promedici wiecej zamkniete jak otwarte,nie wiem co sie dzieje?
16 marca 2012 15:49
sekretarka pani Kasia pracuje we Wrocku w określone dni, najlepiej zadzwonić do W-wy i spytać kiedy ona będzie, wiem bo jestem stamtąd, bez umówienia się wcześniej możecie do oporu całować klamkę.
16 marca 2012 20:02
Witamy na forum. Na wstępie zachęcam do zapoznania się z jego regulaminem.