Nieocenione Opiekunki

13 lutego 2020 08:40 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Obrać taki kierunek, żeby wiatr mieć za plecami :-) albo poczekać na pomyslniejsze wiatry :kwiatek dla ciebie1:

W sumie w życiu też to można zastosować.:)
13 lutego 2020 08:42 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Zacytowałam bo uwazam, że warto. Super podsumowałaś to o czym każda z nas po trosze napisała a ja właśnie to wszystko o czym napisałaś miałam na myśli tylko nie mam takiego talentu do pisania :-):oklaski1::kwiatek dla ciebie1:

Ach słodzisz :), ale bardzo to miłe i ego rośnie:). Dzięki 
13 lutego 2020 08:45 / 3 osobom podoba się ten post
krymas148

Ach słodzisz :), ale bardzo to miłe i ego rośnie:). Dzięki 

Napisałaś szczerze jak to wygląda 
Wypowiedzi typu ja to nigdy są trochę śmieszne dla kogoś kto pracuje w opiece. Jest dokładnie tak jak napisałaś :
13 lutego 2020 08:48 / 3 osobom podoba się ten post
krymas148

W sumie w życiu też to można zastosować.:)

Uniwersalne. Po co pchać się pod wiatr 
13 lutego 2020 09:32 / 3 osobom podoba się ten post
krymas148

Gusia, a ja jestem "mistrzynią" w postanawianiu i nie wypełnianiu tych postanowień. Bo chciałabym więcej w tym życiu zrobić, więcej doświadczyć, więcej przeżyć :) a tu ten czas tak za.......a . Ostatnio zauważyłam, że jestem jednym Wielkim Obowiązkiem a potem jednym Wielkim Krytykiem Siebie, bo sobie ponakładam zadań, celów, obowiązków a później lipa ... ŁEEE :)

No właśnie ,też  taką  mistrzynią jestem-dlatego sobie nic nie postanawiam, mówię tylko chciałabym  A że czasami na chceniu się kończy, to inna sprawa 
Jednak bardzo się staram chcieć 
Często jest tak, jak mówi moja przyjaciółka  Niemka, która zna dość dobrze język polski (pracuje w fundacji z młodzieżą z Europy wschodniej),ale często dosłownie tłumaczy i brzmi to mniej więcej tak -"mam tyle do czynienia i nic nie uczyniłam dzisiaj ".
Też tak mi się zdarza od czasu do czasu 
14 lutego 2020 20:09 / 2 osobom podoba się ten post
Kika67

Uniwersalne. Po co pchać się pod wiatr :-)

A jak zawsze "wiatr w oczy"?? :) :)
14 lutego 2020 20:12 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

No właśnie ,też  taką  mistrzynią jestem-dlatego sobie nic nie postanawiam, mówię tylko chciałabym :-) A że czasami na chceniu się kończy, to inna sprawa :-(
Jednak bardzo się staram chcieć :-)
Często jest tak, jak mówi moja przyjaciółka  Niemka, która zna dość dobrze język polski (pracuje w fundacji z młodzieżą z Europy wschodniej),ale często dosłownie tłumaczy i brzmi to mniej więcej tak -"mam tyle do czynienia i nic nie uczyniłam dzisiaj ".
Też tak mi się zdarza od czasu do czasu :-)

Zapożyczam Gusia "Mam tyle do czynienia i nic nie uczyniłam dzisiaj", choc powinnam pytać o pozwolenie Twojej przyjaciółki Niemki, bo to prawa autorskie :).
 
Myślę, że ja tak nieraz mówię po niemiecku :).
14 lutego 2020 20:15 / 4 osobom podoba się ten post
Robię na przykład błędy typu: mówię "schwul" zamiast "schwül". :) Wiecie, jaka to róźnica? :) 
14 lutego 2020 20:30 / 3 osobom podoba się ten post
krymas148

Zapożyczam Gusia "Mam tyle do czynienia i nic nie uczyniłam dzisiaj", choc powinnam pytać o pozwolenie Twojej przyjaciółki Niemki, bo to prawa autorskie :).
 
Myślę, że ja tak nieraz mówię po niemiecku :).

Ja pewnie też 
Ale uwielbiam jej słuchać, czasami posikać się można.  Dzwoni kiedyś do mnie, żeby oznajmić, że córka naszej wspólnej  przyjaciółki jest w ciąży i że już niedługo...dostanie dziecko 
Nie mogła zrozumieć co mnie tak śmieszy, bo przecież bardzo dobrze przetłumaczyła z niemieckiego 
14 lutego 2020 20:48 / 3 osobom podoba się ten post
krymas148

Robię na przykład błędy typu: mówię "schwul" zamiast "schwül". :) Wiecie, jaka to róźnica? :) 

Ja też 
Furce z Wurzel też można pomylić 
14 lutego 2020 21:49 / 4 osobom podoba się ten post
krymas148

Robię na przykład błędy typu: mówię "schwul" zamiast "schwül". :) Wiecie, jaka to róźnica? :) 

No znaczna muszę to przypomnieć w skrócie bo już o tym pisałam raz u jednego dziadka po powrocie z pauzy powiedziałam, że draußen ist schwul zapytał gdzie? no ja że draußen, ale dziadek dalej... gdzie dokładnie... a skąd wiem ,ja oczy wielkie...  no bo się spocilam gadam Wytłumaczył mi o kim gadałam 
14 lutego 2020 21:59 / 5 osobom podoba się ten post
krymas148

Robię na przykład błędy typu: mówię "schwul" zamiast "schwül". :) Wiecie, jaka to róźnica? :) 

Teraz wiem
14 lutego 2020 22:20 / 5 osobom podoba się ten post
Werska

Teraz wiem:-)

Ja też wiem jaka to różnica. Ale kto wie kogo mozna na tym dworze spotkać. ???
14 lutego 2020 22:35 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Ja też wiem jaka to różnica. Ale kto wie kogo mozna na tym dworze spotkać. ???:-)

A na dworze można się natknąć na Schwula w schwűlu 
15 lutego 2020 20:26 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

A na dworze można się natknąć na Schwula w schwűlu :-)

He, he oby nie w łażni