Co dzisiaj gotujesz na obiad? 11

14 października 2017 23:10 / 3 osobom podoba się ten post
Marta2

A Niemcy to w ogóle rydze jedzą? Tu są a nikt nie zbiera,usmażyłam sobie kilka po kryjomu przed babcią.Bo sie bałam że zadzwoni na Notruf że opiekunka trujące grzyby zjadła.

Kiedyś na spacerze,na trawniku u sąsiada maślaczka znalazłam,Kulka mało zawału nie dostała,ręce zaraz po powrocie pogoniła umyc :):):):)W sumie to ciekawe ,dlaczego Niemcy tak się grzybów leśnych boją i nie zbierają.Jakoś nie chce mi się wierzyć nie w całych Niemczech taki strach obowiązuje.Przecież kiedyś nie było marketów z kurkami i pieczarkami:)Na pewno zbierali:)

A w temacie to rosołu nagotowałam dziś ,a jutro będzie dzień jabłkowy bo wieje i spadają,trzeba coś z nimi zrobić,będą racuchy,ciasto i sok jabłkowo-winogronowy:)No i rosołek oczywiście.Orgia obżarstwa normalnie:):):):)
15 października 2017 11:02 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj knedle ziemniaczane, pieczeń wieprzowa i kapustą kwaszona z suszonymi śliwkami.
15 października 2017 11:18 / 3 osobom podoba się ten post
Barszcz czerwony zabielany ( śmietana mi się zwarzyła ) i chili concarne z ryzem.
15 października 2017 11:53 / 1 osobie podoba się ten post
Sznycle z indyka w sosie myśliwskim,ziemniaki,surówka - kiszona kapusta plus starte jabłko i marchew plus cebulka plus olej sól,cukier i pieprz .
15 października 2017 12:11 / 1 osobie podoba się ten post
ewa59

Barszcz czerwony zabielany ( śmietana mi się zwarzyła ) i chili concarne z ryzem.

A cóż to za śmietana wredna była?
15 października 2017 12:58 / 1 osobie podoba się ten post
Alaska

A cóż to za śmietana wredna była?

No była wredna....saure Sahne.....coś mię podkusiło a mogłam dać 30% i by było ok. A możesz mi Alasencjo objaśnić co to jest Shlagsahne ? Czy to jest prawdziwa smietana czy jakis tluszcz utwardzony ?
15 października 2017 13:13 / 1 osobie podoba się ten post
ewa59

No była wredna....saure Sahne.....coś mię podkusiło a mogłam dać 30% i by było ok. A możesz mi Alasencjo objaśnić co to jest Shlagsahne ? Czy to jest prawdziwa smietana czy jakis tluszcz utwardzony ?

Już znalazłam w słowniku. Bita smietana. Zawsze kupowałam creme fresh stąd moje pytanie.
15 października 2017 13:23 / 1 osobie podoba się ten post
Do gorących potraw Schlagsahne lub jest tu takie coś co zwie się Schmand ,rodzaj gęstej ale niesłodkiej śmietany,też nigdy się nie zwarzy
15 października 2017 15:33 / 3 osobom podoba się ten post
ewa59

No była wredna....saure Sahne.....coś mię podkusiło a mogłam dać 30% i by było ok. A możesz mi Alasencjo objaśnić co to jest Shlagsahne ? Czy to jest prawdziwa smietana czy jakis tluszcz utwardzony ?

Normalna słodka śmietana 30% ,z której można zrobić bitą śmietanę, używam jej nagminnie do zup różnych,a ta saure jest dobra do mizeri .
15 października 2017 15:37 / 3 osobom podoba się ten post
Marta2

Do gorących potraw Schlagsahne lub jest tu takie coś co zwie się Schmand ,rodzaj gęstej ale niesłodkiej śmietany,też nigdy się nie zwarzy

Schmand też się potrafi zważyć.
15 października 2017 15:42 / 1 osobie podoba się ten post
I teraz wszystko jasne, która smietana do czego....Z tym schmandem byłam niepewna bo jak zapytałam kiedyś wnuczki Pdp to zrobiła jakąś dziwną minę i powiedziała, ze ona tego nie kupuje....dzięki za wyjaśnienie...
15 października 2017 20:15
Alaska

Normalna słodka śmietana 30% ,z której można zrobić bitą śmietanę, używam jej nagminnie do zup różnych,a ta saure jest dobra do mizeri .

Nie używam. To szkodliwy tłuszcz zwierzęcy. Tuczy. 
15 października 2017 20:18 / 1 osobie podoba się ten post
ewa59

No była wredna....saure Sahne.....coś mię podkusiło a mogłam dać 30% i by było ok. A możesz mi Alasencjo objaśnić co to jest Shlagsahne ? Czy to jest prawdziwa smietana czy jakis tluszcz utwardzony ?

Schlag - uderzenie, schlagen - ubijać, uderzyć, pobić. 
Sahne - śmietana.
15 października 2017 20:19 / 4 osobom podoba się ten post
ewa59

Już znalazłam w słowniku. Bita smietana. Zawsze kupowałam creme fresh stąd moje pytanie.

Tak to jest. Czytam od dołu do góry. 
Ale żeby w temacie, dzisiaj zrobiłem sobie żurek na białej niemieckiej kiełbasie. Wczoraj kupiłem u rzeźnika.
No niczym nie ustępuje od naszej. Czosnek, majeranek, pieprz. Przyprawiona super. 
Bez śmietany, naturalnie.
15 października 2017 20:21 / 5 osobom podoba się ten post
Knorr

Nie używam. To szkodliwy tłuszcz zwierzęcy. Tuczy. 

A to se nie używaj . A se używam i kropka.