Forum Dyskusyjne ›› Kącik wysoce kulinarny

Co dzisiaj gotujesz na obiad? 11

Powrót do Tematów
Wybierz stronę:
  • Placki ziemniaczane z apfelmussem własnej roboty.
    Też tylko próbując objadłam się jak bąk
  • Zrobiłam dzisiaj śledzie w śmietance , ziemniaki, sałata .
  • Wiesz ,a moja Pdp nie chciała jeść barszczu czerwonego,białego też nie.Chyba to nasze typowe polskie zupy,a oni tu nie przywykli do takich .
  • A ja dzisiaj jadłam śledzia, kartofle w mundurkach (mundurka nie ) i kwark. Pierwszy raz w życiu takie połączenie. Nawet mi smakowało albo byłam taka głodna, ha ha!
    Mam sztelę z gotującą siostrą pdp-nej. Przygotowuje ona wszystkie posiłki, ja jej tylko trochę pomagam.
  • No mnie się jeszcze nie zdarzyło, żeby barszcz czerwony nie smakował,na jednej szteli to zalewajka była też bardzo miłe widziana,o botwince nie wspomnę,bo zrobiła furorę,ale zupa ogórkowa nie smakowała,toteż już nie gotuję jej w Niemczech.
  • Dobrze gada - w góre dziada.
    Kiedys nie jadłam sniadań, a teraz zawsze. Juz od kilku lat.
    Najzdrowiej jest zjeść 1. posiłek do godziny po obudzeniu.
  • Du Recht , jak mi się zdarzy nie zjeść,to lodówka wieczorem ( o dziwo!!!) nie chce się zamknąć...
  • A ja mam dzisiaj lenia . Będzie krupnik na żeberkach .
  • Ryba panierowana (gotowiec,ble) piure ziemniaczane ( ok.) kalafior w sosie holenderskim ( gotowiec,obleci)
  • Naleśniki na zamówienie babci,problem bo ja nie lubie słodkich obiadów,musze wymyślić inny farsz pikantny.Ale nic to,lubię improwizować
  • Zupa a'la gulaszowa węgierska, ryż, mięso w sosie, surówka z marchewki, sałata
  • Dziś zupa typu eintopf z gotowca, dosmaczona po mojemu.

Wieczorem idziemy na Oktoberfest.
  • No to siup  :
  • U mnie nalesniki z serem i rodzynkami kupione tydzień temu w Lidlu,
    Mam jeszcze w perspektywie dwie miednice rydzy - po porannym "spacerze" do lasu,
    Ale jednak zostanę przy naleśnikach.
    Grzyby źle mi się ostatnio kojarzą.
  • A rzuć te koszyki w końcu w cholerę,jedź na ryby,opiekanych w occie zrób.Zawsze to jakaś odmiana, chociaż też w occie.
Wybierz stronę: