Apel do Firm

10 listopada 2017 18:57 / 8 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Prawda ! Ktoś ,kto pisze ,ze jedziemy do ludzi i mamy robić to co konieczne,nie upominając się np. o czas wolny ( co opiekun 5 już nie raz udowodnił będąc na szteli),oznacza że albo nie potrafimy być asertywni ,albo nie umiemy się upominac o swoje.
Umowa jest umową i koniec,nie ma dyskusji,nie ma kompromisów. 
Jak przyjechałam na obecną sztelę,okazało się,że muszę w nocy wstawać do dziadka,bo prosiła o to córka. Zgodziłam się,ale również zgłosiłam to w agencji,czego efektem było dodatkowe wynagrodzenie za wstawanie do pdp. Można? Można...
Karta opiekuna powinna być choćby ze względu na kogoś kto pierwszy raz jedzie i nie wie jeszcze co z czym się je,boi się upomnieć,lub zwyczajnie odmówić. Agencje powinny dbać o nasze bezpieczeństwo ( np.mycie okien na drabinie), a taka karta zapewniłaby także jasność i czytelność naszych obowiązków.

I to się juz na szczęście dzieje ... Widziałam taki zgrabny zakres czynności, w którym wyrażnie było zaznaczone, że opiekun/ka ma utrzymywać mieszkanie w czystości, ale firma nie świadczy usług sprzatania mieszkań ... Czyli utrzymac czystość, a nie odgruzowywać lata zaniedbań.  Ale miałam tez, że zabraniano mi sprzątać i prać.. bo to kosztuje... A ten zapis chroni mni przed życiem w brudzie ... Można... i można określić w umowie ile godzin powinien wynosić realny czas pracy czynnej opiekuna/ki...))))
10 listopada 2017 19:02 / 7 osobom podoba się ten post
Proszę jak można , Panie Opiekunki wwypracowac kartę obowiązków na dandanym zleceniu dlaczego Panowie tego nie potrafią?
10 listopada 2017 19:06 / 10 osobom podoba się ten post
nowadanuta

I to się juz na szczęście dzieje ... Widziałam taki zgrabny zakres czynności, w którym wyrażnie było zaznaczone, że opiekun/ka ma utrzymywać mieszkanie w czystości, ale firma nie świadczy usług sprzatania mieszkań ... Czyli utrzymac czystość, a nie odgruzowywać lata zaniedbań.  Ale miałam tez, że zabraniano mi sprzątać i prać.. bo to kosztuje... A ten zapis chroni mni przed życiem w brudzie ... Można... i można określić w umowie ile godzin powinien wynosić realny czas pracy czynnej opiekuna/ki...))))

Widziałam kiedyś plan dnia ułożony przez rodzinę dla opiekunki... To był jakiś koszmar...Opiekunka miała mieć dzień wypełniony po brzegi od 7-j rano do godziny 22.30 ,z przerwą dwugodzinną,było w tym podawanie przez sondę jedzenia  ,transfer kilka razy dziennie . W głowie mi sie nie mieści ,że agencje mogą nie reagować na takie g....o za przeproszeniem,przecież my mieszkamy dwa lub trzy miesiące z pdp... Ile osób wytrzyma taki kierat?  
Dlatego dalej twierdzę,ze taka karta opiekuna powinna być ,a opiekunki powinny sztywno trzymać się swoich obowiązków i nie wychylać przed szereg. 
10 listopada 2017 19:08 / 8 osobom podoba się ten post
dorotee

Proszę jak można , Panie Opiekunki wwypracowac kartę obowiązków na dandanym zleceniu:aniolki: dlaczego Panowie tego nie potrafią?:strach na wroble:

Daj spokój Dorotka,widzisz tu jakiegoś pana?
10 listopada 2017 19:20 / 10 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Widziałam kiedyś plan dnia ułożony przez rodzinę dla opiekunki... To był jakiś koszmar...Opiekunka miała mieć dzień wypełniony po brzegi od 7-j rano do godziny 22.30 ,z przerwą dwugodzinną,było w tym podawanie przez sondę jedzenia  ,transfer kilka razy dziennie . W głowie mi sie nie mieści ,że agencje mogą nie reagować na takie g....o za przeproszeniem,przecież my mieszkamy dwa lub trzy miesiące z pdp... Ile osób wytrzyma taki kierat?  
Dlatego dalej twierdzę,ze taka karta opiekuna powinna być ,a opiekunki powinny sztywno trzymać się swoich obowiązków i nie wychylać przed szereg. 

10 listopada 2017 19:29 / 4 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Widziałam kiedyś plan dnia ułożony przez rodzinę dla opiekunki... To był jakiś koszmar...Opiekunka miała mieć dzień wypełniony po brzegi od 7-j rano do godziny 22.30 ,z przerwą dwugodzinną,było w tym podawanie przez sondę jedzenia  ,transfer kilka razy dziennie . W głowie mi sie nie mieści ,że agencje mogą nie reagować na takie g....o za przeproszeniem,przecież my mieszkamy dwa lub trzy miesiące z pdp... Ile osób wytrzyma taki kierat?  
Dlatego dalej twierdzę,ze taka karta opiekuna powinna być ,a opiekunki powinny sztywno trzymać się swoich obowiązków i nie wychylać przed szereg. 

Ten plan dnia to ktoś wykonywał,czy dopiero w użyciu miał być?Bo jakoś nie wyobrażam sobie ,żeby w takim kieracie pracować.
10 listopada 2017 19:35 / 7 osobom podoba się ten post
teresadd

Ten plan dnia to ktoś wykonywał,czy dopiero w użyciu miał być?Bo jakoś nie wyobrażam sobie ,żeby w takim kieracie pracować.

Wrzuciła kiedyś jakaś opiekunka na FB taki plan,jak przeczytałam to nadziwić się nie mogłam,że rodzina mogła wpaść na taki pomysł. Tam był opis pracy zeszpołu opiekunek ,a nie jednej ...Tam był czas co do minuty wypełniony po brzegi.nie wiem czy ta opiekunka tam została,ja bym tego samego dnia z tamtad się ewakuowała.
10 listopada 2017 19:40 / 4 osobom podoba się ten post
teresadd

Ten plan dnia to ktoś wykonywał,czy dopiero w użyciu miał być?Bo jakoś nie wyobrażam sobie ,żeby w takim kieracie pracować.

No właśnie, tu mam taki plan. całe szczęście że wpadłem tylko na zastępstwo.
Jest stały opiekun jego sprawa ,ale ciekaw jestem co Wy powiecie
10 listopada 2017 19:41 / 5 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Wrzuciła kiedyś jakaś opiekunka na FB taki plan,jak przeczytałam to nadziwić się nie mogłam,że rodzina mogła wpaść na taki pomysł. Tam był opis pracy zeszpołu opiekunek ,a nie jednej ...Tam był czas co do minuty wypełniony po brzegi.nie wiem czy ta opiekunka tam została,ja bym tego samego dnia z tamtad się ewakuowała.

Tak się zastanawiam czy to było przez firmę czy prywata.Bo takie atrakcje zapewniają przy pracy na czarno ,a jeśli przez firmę to pogratulować .Sporo firm naprawdę woli świeżynki do pracy ,bo to nie pyskują ,często słabo język znają i biznes się kręci.
10 listopada 2017 19:42 / 6 osobom podoba się ten post
nowadanuta

I to się juz na szczęście dzieje ... Widziałam taki zgrabny zakres czynności, w którym wyrażnie było zaznaczone, że opiekun/ka ma utrzymywać mieszkanie w czystości, ale firma nie świadczy usług sprzatania mieszkań ... Czyli utrzymac czystość, a nie odgruzowywać lata zaniedbań.  Ale miałam tez, że zabraniano mi sprzątać i prać.. bo to kosztuje... A ten zapis chroni mni przed życiem w brudzie ... Można... i można określić w umowie ile godzin powinien wynosić realny czas pracy czynnej opiekuna/ki...))))

Ja mam taki czas pracy określony w umowie. Oczywiście dodatkowo są określone stawki za dodatkową pracę.W razie wystąpienia takowej, jest to zgłaszane. Czas wolny przestrzegany- nikt z tego problemu nie robi. Da się :)
10 listopada 2017 19:42 / 9 osobom podoba się ten post
Geronimo

No właśnie, tu mam taki plan. całe szczęście że wpadłem tylko na zastępstwo.
Jest stały opiekun jego sprawa ,ale ciekaw jestem co Wy powiecie

Za 3 minuty musisz iść proteze czyścić,usta umyć,ciśnienie zmierzyć.....
10 listopada 2017 19:44 / 7 osobom podoba się ten post
tina 100%

Ja mam taki czas pracy określony w umowie. Oczywiście dodatkowo są określone stawki za dodatkową pracę.W razie wystąpienia takowej, jest to zgłaszane. Czas wolny przestrzegany- nikt z tego problemu nie robi. Da się :)

Pracując w Ch ,na ichniejszych umowach tak własnie jest. My pracujemy na polskich umowach,czyli każdy próbuje nas robić w konia,często niestety to się udaje.
10 listopada 2017 19:46 / 3 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Pracując w Ch ,na ichniejszych umowach tak własnie jest. My pracujemy na polskich umowach,czyli każdy próbuje nas robić w konia,często niestety to się udaje.

W polskich jest za wiele uogólnień, które można wielorako interpretować. Ale od czego są aneksy np.
10 listopada 2017 19:46 / 1 osobie podoba się ten post
Geronimo

No właśnie, tu mam taki plan. całe szczęście że wpadłem tylko na zastępstwo.
Jest stały opiekun jego sprawa ,ale ciekaw jestem co Wy powiecie

Ostatni punkt bardzo mnie się podobuje.
A tak z ciekawości długo tam byłeś i jak to wg.ciebie w praktyce wyglądało?
10 listopada 2017 19:47 / 8 osobom podoba się ten post
teresadd

Tak się zastanawiam czy to było przez firmę czy prywata.Bo takie atrakcje zapewniają przy pracy na czarno ,a jeśli przez firmę to pogratulować .Sporo firm naprawdę woli świeżynki do pracy ,bo to nie pyskują ,często słabo język znają i biznes się kręci.

To była opiekunka z agencji,ale nie wiem jakiej bo bała się napisać. No własnie,świeża opiekunka sie boi ,że ją "zwolnią" ,dlatego siedzi cicho .  Gdyby była karta opiekuna,takich sytuacjhi byłoby znacznie mniej,bo na wcale raczej bm nie liczyła. Zawsze znajdzie się ktoś ,kto ochoczo skosi trawniczek .