Pochwalijki 5

07 marca 2018 23:13 / 1 osobie podoba się ten post
Helena2311

:puk w leb:

08 marca 2018 07:23 / 1 osobie podoba się ten post
maras1

:aniolki::serce:

Już dobrze.
08 marca 2018 10:57 / 11 osobom podoba się ten post
Chciałam się pochwalić, że na Abschluss od Dziadka dostałam karnet do salonu piękności w tutejszym Spa( chyba marnie wyglądam) a w sobotę idziemy na 90 urodziny do dziadkowego przyjaciela (60 osób zaproszonych) z tańcami !!! Już przerabiałam tańce w tym przedziale wiekowym i aż się boję. Mam tylko nadzieję , że Senior nie będzi stepował na stole. Dziadek powiedział że będzie też jedna Opiekunka z Frankfurtu , może któraś od Nas ?
11 marca 2018 23:07 / 12 osobom podoba się ten post

      Pierwszy dalszy spacer od prawie dwoch miesiecy, corka pdp zabrala nas and stary Ren

12 marca 2018 16:30 / 7 osobom podoba się ten post
Się pochwalam, że odwrócone ciasto Michasi, smakuje dzis wybornie. Poczęstowani lokalsi paluchy lizali, oraz poprosili o przepis Czuję, że zrobię karierę jako producentka ciast.
Zaintrygowała mnie Malinowa Chmurka i w związku z tym w niedziele mam zamiar upiec.
12 marca 2018 17:09 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Się pochwalam, że odwrócone ciasto Michasi, smakuje dzis wybornie. Poczęstowani lokalsi paluchy lizali, oraz poprosili o przepis:-) Czuję, że zrobię karierę jako producentka ciast.
Zaintrygowała mnie Malinowa Chmurka i w związku z tym w niedziele mam zamiar upiec.

Powinnaś napisać" nieodwrócone" ale niech ci będzie:)
Malinowa chmurka też za mną chodzi.Trochę pracochłonne to jest,bezę trzeba osobno piec,czekać aż galaretka się zsiądzie.No i biszkoptowy spód upiec.
Przynajmniej ja taką wersję znam.Ale smak warty zachodu
12 marca 2018 17:14 / 4 osobom podoba się ten post
Pochwalam sie, odkrylam sekretne lochy, gdzie uwiezione sa niesmaczne tosty
12 marca 2018 17:22 / 4 osobom podoba się ten post
Marta2

Powinnaś napisać" nieodwrócone" ale niech ci będzie:)
Malinowa chmurka też za mną chodzi.Trochę pracochłonne to jest,bezę trzeba osobno piec,czekać aż galaretka się zsiądzie.No i biszkoptowy spód upiec.
Przynajmniej ja taką wersję znam.Ale smak warty zachodu:-)

Idę poczytać ,,wypieki". Może coś jeszcze Michasiowego popełnię. Spodobało mi się  Moja stała zmienniczka, z powodu pobytu na Stelli w miesiącach owocowania drzew i krzewów, oraz z nudów, robi mi zawsze pyszne dźemiki i inne przetwory owocowe. Wykorzystam je do produkcji wyrobów cukierniczych.  Uprzedzając zdziwionych i oburzonych informuję, że robi je dla mnie, nie dla PDP czy też jej rodziny, za co jej bardzo dziękuję. Ja w rewanzu zamrażam jej malinki i truskaweczki.
12 marca 2018 17:32 / 2 osobom podoba się ten post
doda1961

Idę poczytać ,,wypieki". Może coś jeszcze Michasiowego popełnię. Spodobało mi się :-) Moja stała zmienniczka, z powodu pobytu na Stelli w miesiącach owocowania drzew i krzewów, oraz z nudów, robi mi zawsze pyszne dźemiki i inne przetwory owocowe. Wykorzystam je do produkcji wyrobów cukierniczych. :-) Uprzedzając zdziwionych i oburzonych informuję, że robi je dla mnie, nie dla PDP czy też jej rodziny, za co jej bardzo dziękuję. Ja w rewanzu zamrażam jej malinki i truskaweczki.

Proponuje ciasto "zemsta teściowej"tj, "wiśniowa chmurka"
12 marca 2018 17:41 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Proponuje ciasto "zemsta teściowej":aniolki:tj, "wiśniowa chmurka"

Gdzie znajdę przepis? W wypiekach? Dawno zamieszczony? To dość uczęszczany jednak wątek jest. Dam radę znaleźć przepis do soboty? Muszę ewentualne produkty kupić, zeby znowu nie improwizować Ale mówie Ci Michasiu, z tymi wiórkami czekoladowymi smakuje super 
12 marca 2018 17:44 / 1 osobie podoba się ten post
Rabarbarowiec Michasi jest niezrównanie pyszny,ale jak sama nazwa wskazuje,rabarbar musi do niego być.Ale to juz chyba wkrótce wyrośnie ci Dodziu w ogródku?
12 marca 2018 17:50 / 1 osobie podoba się ten post
Marta2

Rabarbarowiec Michasi jest niezrównanie pyszny,ale jak sama nazwa wskazuje,rabarbar musi do niego być.Ale to juz chyba wkrótce wyrośnie ci Dodziu w ogródku?

Rabarbarowca piecze Eryka. Z naszego rabarbaru, podobnie jak porzeczkowca na kruchym spodzie. Nie będę jej robiła konkurencji 
12 marca 2018 17:56 / 1 osobie podoba się ten post
Ja upiekę ale poczekam na świeży bo do mrożonego rabarbaru nie mam zaufania.
Tu w ogródku jednakże tylko róże, iglaki i hortensje są, mało przydatne pod kątem wypieków.
Pozostaje Edeka
12 marca 2018 18:33 / 2 osobom podoba się ten post
Niech se najpierw umyje, zeby wstydu nie bylo.
12 marca 2018 18:33 / 6 osobom podoba się ten post
Marta2

Ja upiekę ale poczekam na świeży bo do mrożonego rabarbaru nie mam zaufania.
Tu w ogródku jednakże tylko róże, iglaki i hortensje są, mało przydatne pod kątem wypieków.
Pozostaje Edeka

Poczekaj. Przyjedzie  na zmianę Twoja Idealia Opiekunkiewicz to i z hortensji ciasto stworzy