Na wyjeździe 39

03 listopada 2017 12:44 / 2 osobom podoba się ten post
Jowitaa

Tez tak mysłałam ,ale łatwiej by mi było w sklepie :)
Jestem juz na wylocie i zabrakło mi kasy , a fajki musze kupić i dlatego pytam :-)

Pani w banku mi to ładnie wytłumaczyła. Jak masz kartę debetową to mogą nie przyjąć w sklepie.. Bo jeżeli na niej nie byłoby pieniędzy to nikt tego nie zwróci. Jak masz kartę kredytową to możesz płacić bez problemu.
03 listopada 2017 12:48
MeryKy

Pani w banku mi to ładnie wytłumaczyła. Jak masz kartę debetową to mogą nie przyjąć w sklepie.. Bo jeżeli na niej nie byłoby pieniędzy to nikt tego nie zwróci. Jak masz kartę kredytową to możesz płacić bez problemu.

mam dwie w jednym, niebieska visa 
sprobuje , najwyzej , przejdę do bankomatu, jak cos będzie marudzić 

Dzieki za odpowiedz :)
03 listopada 2017 14:10 / 3 osobom podoba się ten post
Jowitaa

Czesc :chaplin:

Mam takie pytanko,potrzebuję dzsiaj zapacić kartą visa polska w aldiku.
Czy któraś z Was juz placiła w Niemczech karta polska??
Czy były jakieś problemy itp ?
Bardzo proszę o szybka odpowiedż.
Dziekuję za uwagę :-)

Przeważnie płacę kartą, a w moim DDR juz nawet w Netto mogę to zrobić. Problemów żadnych. Jesli nie ma środków na koncie to po prostu transakcja będzie odrzucona. Miałam jakiś czas temu problem z płatnoscią w Tk Max, nie wiem czemu , do dziś. Ostatnio byłam i płaciłam kartą bez problemu.
03 listopada 2017 15:03 / 4 osobom podoba się ten post
doda1961

Przeważnie płacę kartą, a w moim DDR juz nawet w Netto mogę to zrobić. Problemów żadnych. Jesli nie ma środków na koncie to po prostu transakcja będzie odrzucona. Miałam jakiś czas temu problem z płatnoscią w Tk Max, nie wiem czemu , do dziś. Ostatnio byłam i płaciłam kartą bez problemu.

Nie wszystkie sklepy honorują nasze karty .., teraz raczej z karty nie korzystam, ale na początku mojej opiekunkowej kariery zdarzalo mi się . Wtedy po wejśiu do sklepu, przy kasie pytałam się czy mogę zapłacić tą kartą... i tyle ))))
03 listopada 2017 15:31 / 4 osobom podoba się ten post
doda1961

Przeważnie płacę kartą, a w moim DDR juz nawet w Netto mogę to zrobić. Problemów żadnych. Jesli nie ma środków na koncie to po prostu transakcja będzie odrzucona. Miałam jakiś czas temu problem z płatnoscią w Tk Max, nie wiem czemu , do dziś. Ostatnio byłam i płaciłam kartą bez problemu.

Dzięki , ale nie musiałam korzystać z karty, jak powiedziałam swojej PDP ,że idę do miasta na ostatnie zakupy, to mi dała 20 e i powiedziała zebym sobie cos kupiła dla siebie   no i kupiłam   a w szczególności o fajeczki mi chodziło 

Dzięki dziewczyny 
Trzymajcie się, ja w niedzielę do domciu śmigam 
03 listopada 2017 15:34 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Nie wszystkie sklepy honorują nasze karty .., teraz raczej z karty nie korzystam, ale na początku mojej opiekunkowej kariery zdarzalo mi się . Wtedy po wejśiu do sklepu, przy kasie pytałam się czy mogę zapłacić tą kartą... i tyle ))))

Wczesniej też płaciłam kartą Visa w moim Tk maxie, a potem nie mogłam. Brałam pieniądze po prostu z bankomatu w takiej sytuacji. Teraz znów mogę :)
03 listopada 2017 18:26 / 4 osobom podoba się ten post
doda1961

Wczesniej też płaciłam kartą Visa w moim Tk maxie, a potem nie mogłam. Brałam pieniądze po prostu z bankomatu w takiej sytuacji. Teraz znów mogę :)

Ja wlśnie tak robię... Jak już muszę to wypłacam z bankomatu.., ale tak sie boję tych niemieckich bankomatów, że zawsze wchodzę do banku i proszę miłe panie o pomoc i one mi tej pomocy udzielają, a ja nie mam pietra, że mi kartę wetnie...
03 listopada 2017 18:34 / 3 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Ja wlśnie tak robię... :lol2: Jak już muszę to wypłacam z bankomatu.., ale tak sie boję tych niemieckich bankomatów, że zawsze wchodzę do banku i proszę miłe panie o pomoc i one mi tej pomocy udzielają, a ja nie mam pietra, że mi kartę wetnie... :lol1:

Kiedyś jak włożyłam kartę do bankomatu, to przestał działać, ale karty nie wcięło :)
03 listopada 2017 18:48 / 2 osobom podoba się ten post
Zawsze korzystniej jest płacić kartą ,niż wybierać z bankomatu kasę
03 listopada 2017 20:05 / 4 osobom podoba się ten post
Malina

Zawsze korzystniej jest płacić kartą ,niż wybierać z bankomatu kasę:-)

Malina Ja wychodzę z założenia, że frycowe trzeba grzecznie płacić i nie stękać...   Na szczęście rzadko mają ode mnie takie napiwki...
03 listopada 2017 20:09 / 5 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Malina :-) Ja wychodzę z założenia, że frycowe trzeba grzecznie płacić i nie stękać... :lol1:  Na szczęście rzadko mają ode mnie takie napiwki... :lol2:

Jednego co nauczyłam się od Niemca,nie wydaję kasy bezmyślnie
03 listopada 2017 20:25 / 2 osobom podoba się ten post
Malina

Jednego co nauczyłam się od Niemca,nie wydaję kasy bezmyślnie:-)

To jest oczywiście święta racja...
03 listopada 2017 21:44 / 1 osobie podoba się ten post
Malina

Jednego co nauczyłam się od Niemca,nie wydaję kasy bezmyślnie:-)

Jakby to było cudownie, gdyby takie podejście miały wszystkie kobiety. Niejednokrotnie spotkałem się z ripostą na moje pytanie - "po co ci to ?", w postaci - "nie wiem ale musiałam się odstresować".
03 listopada 2017 21:47 / 3 osobom podoba się ten post
Andrew

Jakby to było cudownie, gdyby takie podejście miały wszystkie kobiety. Niejednokrotnie spotkałem się z ripostą na moje pytanie - "po co ci to ?", w postaci - "nie wiem ale musiałam się odstresować".

Ja też uwielbiam dobre marki,perfumy,ale już nie odstresowuje się piątą parą butów kupioną w jednym miesiącu,już się z tego wyleczyłam
03 listopada 2017 21:50 / 2 osobom podoba się ten post
Jest oczywiście wiele innych odpowiedzi. Na przykład - "nie znasz się", " nie znasz zupełnie moich potrzeb", "a co cie to obchodzi" i wiele mocno dosadnych. Przestałem zadawać głupie pytania w rodzaju "po co ci to ?" już dawno, bo to naprawdę nie ma sensu. Kobieta kupując cokolwiek zawsze potrafi uzasadnić te potrzebę kupna !