Co dzisiaj gotujesz na obiad? 12

13 lutego 2018 12:08 / 1 osobie podoba się ten post
Odmrażam sobie sobotnią jarzynówkę,co jej przezornie kociołek nagotowałam i do tego kluseczki oczywiście:)Orgia obżarstwa:):):)
13 lutego 2018 14:46 / 3 osobom podoba się ten post
Zrobiłam dzisiaj obiad bunte ( kolorowy).. były kolorowe spatzle, no taki makaron , surówka: seler nać. jabłko, marchew, ogórek kiszony, kukurydza i sos Sylter i do tego moja fantazja kulinarna : filet z indyka, por, marchew, seler korzeń, śmietanka, mleko, ser roquefort- to wszystko było podpiekane, łączone mieszane, dosmakowywane, znowu mieszane, aż nastąpił moment jedzenia . Pychota
13 lutego 2018 14:55 / 1 osobie podoba się ten post
margaritka59

Zrobiłam dzisiaj obiad bunte ( kolorowy).. były kolorowe spatzle, no taki makaron:yo: , surówka: seler nać. jabłko, marchew, ogórek kiszony, kukurydza i sos Sylter i do tego moja fantazja kulinarna : filet z indyka, por, marchew, seler korzeń, śmietanka, mleko, ser roquefort- to wszystko było podpiekane, łączone mieszane, dosmakowywane, znowu mieszane, aż nastąpił moment jedzenia :mniam:. Pychota :mniam:

Aleś pięknie namieszała.
13 lutego 2018 15:02 / 1 osobie podoba się ten post
Alaska

Aleś pięknie namieszała.:-)

U mnie nic się nie zmarnuje, no i musi smakować. Dzisiaj trochę mnie poniosło, to fakt , ale jutro post ścisły 
13 lutego 2018 15:59
Dziś na zamawianym jestem. Makaron ze szpinakiem pierwsza klasa. Za to moje babeczki, może ktoś podpowie coś na jutro. Ktoś ma jakieś pomysły na walentynki? Mam na myśli jakieś fajne danie główne, bo przystawki mam już obmyślone.
13 lutego 2018 19:53 / 2 osobom podoba się ten post
terenia99

Dziś na zamawianym jestem. Makaron ze szpinakiem pierwsza klasa. Za to moje babeczki, może ktoś podpowie coś na jutro. Ktoś ma jakieś pomysły na walentynki? Mam na myśli jakieś fajne danie główne, bo przystawki mam już obmyślone.

Nie wiem jak tam u Ciebie ,ale u mnie jutro będzie postnie,bo Popielec . Myślę,że Walenty się nie obrazi,w końcu Święty.
14 lutego 2018 10:20
A u mnie niepostne.Dziś ryż,mizeria i pieczeń z mielonego mięsa z czeluści zamrażarki,pachnie ładnie,grube plastry jakby klopsa owinięte boczkiem,do tego sos pieczeniowy gotowy.Menu na zamówienie Kulki:)Pozostałość z BN .Mocy urzędowej zdążyło nabrać ,więc pora spożyć:)
14 lutego 2018 10:40 / 3 osobom podoba się ten post
Placki !!! Ziemniaczane
14 lutego 2018 10:41 / 1 osobie podoba się ten post
Postnie ,czyli matiasy zrobine przez mnie osobiście ,w sosie śmietanowo-jogurtowym z porem,buraczkiem i szczypiorkiem.Do tego ,obowiązkowo , kartofle w mundurkach.
14 lutego 2018 11:42 / 1 osobie podoba się ten post
Krupnik na żeberkach
14 lutego 2018 12:36 / 1 osobie podoba się ten post
Alaska

Nie wiem jak tam u Ciebie ,ale u mnie jutro będzie postnie,bo Popielec . Myślę,że Walenty się nie obrazi,w końcu Święty.:-)

Średnio obchodzę wszelkie święta, ale uważam za wielkiego plusa to, co piszesz :) Zdradź, co będziesz dziś pichcić.
14 lutego 2018 12:44
terenia99

Średnio obchodzę wszelkie święta, ale uważam za wielkiego plusa to, co piszesz :) Zdradź, co będziesz dziś pichcić.

Patrz wyżej.
14 lutego 2018 13:05 / 3 osobom podoba się ten post

Leń i chytry podwójnie traci....placki porażka !!! Jakbym nie poszła na łatwiznę to placki by były palce lizać A ja kupilam gotowe, wbilam jajko i zadowolona, że czasu zaoszczedzilam i poscieranych palców, smażyłam i miałam takiego (usunięte) jak stąd do....Polski. Nie dość, że przyklejały się do patelni to jakieś jakieś wiotkie i niedosmażone były....ohyda.....zostalo jeszcze pol wiaderka to pokryjomu muszę wywalić " toto "

14 lutego 2018 13:16 / 1 osobie podoba się ten post
ewa59

Leń i chytry podwójnie traci....placki porażka !!! Jakbym nie poszła na łatwiznę to placki by były palce lizać :glodny: A ja kupilam gotowe, wbilam jajko i zadowolona, że czasu zaoszczedzilam i poscieranych palców, smażyłam i miałam takiego (usunięte) jak stąd do....Polski. Nie dość, że przyklejały się do patelni to jakieś jakieś wiotkie i niedosmażone były....ohyda.....zostalo jeszcze pol wiaderka to pokryjomu muszę wywalić " toto " :-)

Podpowiem,że na dwie osoby z 6 dość dużych kartofelków wychodzi ok.16 sztuk pysznych ,chrupiących placuszków:)
14 lutego 2018 13:18 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

A u mnie niepostne.Dziś ryż,mizeria i pieczeń z mielonego mięsa z czeluści zamrażarki,pachnie ładnie,grube plastry jakby klopsa owinięte boczkiem,do tego sos pieczeniowy gotowy.Menu na zamówienie Kulki:)Pozostałość z BN .Mocy urzędowej zdążyło nabrać ,więc pora spożyć:)

Sama siebie,mięsko obiadowe było b smaczne ,w środku miało czarne oliwki i kawałeczki papryki.Nazywa się ten "klops" Rollbraten.