Co dzisiaj gotujesz na obiad? 12

14 lutego 2018 13:19 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Podpowiem,że na dwie osoby z 6 dość dużych kartofelków wychodzi ok.16 sztuk pysznych ,chrupiących placuszków:)

Wiem Kasiu....pyszne i chrupiące....takie usmażę następnym razem 
14 lutego 2018 13:36 / 1 osobie podoba się ten post
Alaska

Patrz wyżej.:-)

Coraz częściej łapię się na tym, dlaczego każą mi nosić okulary ;)
14 lutego 2018 14:56 / 4 osobom podoba się ten post
Śledzik w śmietanowym sosie, ziemniaki z wody i sałatka z surowego buraka z jabłkiem. Dzisiaj też "nastawiłam" kolejny raz buraki do kwaszenia i te ostatnio zakupione są wyjątkowo smaczne, dlatego też dzisiaj jadłyśmy na surowo
14 lutego 2018 15:39 / 2 osobom podoba się ten post
Myślałam że buraków się nie je na surowo.
14 lutego 2018 16:22 / 3 osobom podoba się ten post
Buraczki są bardzo wartościowym pożywieniem. Składniki mineralne buraków rozpuszczają się w wodzie, dlatego najlepiej zajadać je na surowo lub upiec. Tak mówią znawcy tematu. Ja akurat lubię buraczki pod każdą postacią.
14 lutego 2018 18:50 / 1 osobie podoba się ten post
ewa59

Leń i chytry podwójnie traci....placki porażka !!! Jakbym nie poszła na łatwiznę to placki by były palce lizać :glodny: A ja kupilam gotowe, wbilam jajko i zadowolona, że czasu zaoszczedzilam i poscieranych palców, smażyłam i miałam takiego (usunięte) jak stąd do....Polski. Nie dość, że przyklejały się do patelni to jakieś jakieś wiotkie i niedosmażone były....ohyda.....zostalo jeszcze pol wiaderka to pokryjomu muszę wywalić " toto " :-)

14 lutego 2018 18:57 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj też placuchów nasmażyłam, bo obie uwielbiamy. Zamiast cebuli dałam szczypiorek. Ale przesadziłam tym razem z mąką, najlepsze wychodzą z odrobiną mąki. Mega chrupiące. No i słone muszą być. Smarowałyśmy dżemem. Słodko- słone albo słodko-pikantne to mega połączenie.
15 lutego 2018 10:02 / 3 osobom podoba się ten post
Kotlety mielone , kapusta kiszona że śliwkami suszonymi , piure ziemniaczane.Voilá.
15 lutego 2018 10:07 / 1 osobie podoba się ten post
Alaska

Kotlety mielone , kapusta kiszona że śliwkami suszonymi , piure ziemniaczane.Voilá.:-)

cudny obiadek
15 lutego 2018 10:35 / 3 osobom podoba się ten post
Barszczyk czerwony plus odpiekane ziemniaczki. Moja córcia uwielbia. Pychaaaaa mniam:
15 lutego 2018 11:44 / 3 osobom podoba się ten post
Drugi kawałek Roolbratena wczorajszego z sosem pomidorowym i oczywiście kluchami:)Będzie jakby spagetti,"na podób ",jak mawia klasyk:):):)
15 lutego 2018 11:57 / 3 osobom podoba się ten post
Problem powstał bo krupnik jeszcze jest,a żeberka z niego zostały wyjedzone.Muszę dorobić jakąś inną wkładkę mięsną
15 lutego 2018 12:08 / 4 osobom podoba się ten post
U mnie dzis papryka faszerowana, oraz warzywa gotowane i podsmażone na masełku.
15 lutego 2018 12:47 / 3 osobom podoba się ten post
Marta2

Problem powstał bo krupnik jeszcze jest,a żeberka z niego zostały wyjedzone.Muszę dorobić jakąś inną wkładkę mięsną

Przepraszam bardzo!
Stan na wczoraj wieczór -
w krupniku były 2 (słownie dwa) żebarka!
Jeśli ktoś wyjadł - to musiał się włamać do mnie po moim wyjściu do pracy!!
15 lutego 2018 12:50 / 2 osobom podoba się ten post
Białe kiełbaski na patelni , ziemniaczki w kostkę i pomidory ze szczypiorem i śmietaną. Gorąca czekolada .