Co dzisiaj gotujesz na obiad? 12

08 grudnia 2017 14:57 / 3 osobom podoba się ten post
hawana

Leki wplywaja na przemiane materii i prace jelit, brak ruchu tez. Rozejrzyj sie, moze sa jakies saszetki(jak smecta) pod nazwa np. Movicol. To sie rozpuszcza w cieplej wodzie(1/2 szklanki) i podaje przed posilkami. Reguluje wydalanie. Sa tez rozne krople na litere "l". Zobacz, sprawdz w googlach ulotke po polsku. Bedziesz wiedziec. Zapytaj dziadka czy mozesz podac.
A babunie oklepuj(plecy) to bardzo WAZNE. Bedzie lepiej oddychac i wydzielina nie bedzie sie gromadzic.
Jesli przychodza Pflege to zglos ile dni nie bylo stolca. Przyniosa Ci cos. Jak nie Pflege to rodzina.

Smacznego
08 grudnia 2017 15:00 / 3 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Smacznego:smiech3:

Musi byc branzowo w kazdym watku. 
Jak sie nie spodoba to przeniosa. Trzeba dac ludziom zajecie.
08 grudnia 2017 15:15 / 5 osobom podoba się ten post
Dziś była ryżówka z pomidorami z puszki. 
A tu przegląd  menu :)
08 grudnia 2017 15:22 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara48

Dziś była ryżówka z pomidorami z puszki. 
A tu przegląd  menu :)

Basiu, prosze, przypomnij jak robisz te nozki kurczece z ryzem w piekarniku. Tam ketchup chyba byl...
08 grudnia 2017 15:58 / 1 osobie podoba się ten post
Zmienniczka zrobiła smażoną rybkę,puree,marchewkę z groszkiem.Smaczne.
08 grudnia 2017 16:10 / 3 osobom podoba się ten post
hawana

Basiu, prosze, przypomnij jak robisz te nozki kurczece z ryzem w piekarniku. Tam ketchup chyba byl...

Kurczak na ryżu- jest przepyszny Emotikon smile 2 szklanki ryżu, na to cebula w półplasterki /u mnie podduszona troszkę / na to kurczak- doprawiony według własnego gustu.  Zalewa - 5 szkl wody, 2 łyżeczki papryki sl., 1 łyżką cukru, 6 łyżek keczupu /ja dałam pikantny/, pieprz, czosnek gr., pół kostki masła i 2 łyżeczki Vegety. Zagotować i zalać ryż z cebulą i kurczakiem. Piec około godziny w 200 st bez przykrycia. Ja piekłam trochę ponad godzinkę.  Smacznego!
Hawanko to jest przepis na duza porcje, ja robie z jednej filizanki ryzu i na oko zmniejszam pozostałe proporcje. 
08 grudnia 2017 16:16 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara48

Kurczak na ryżu- jest przepyszny Emotikon smile 2 szklanki ryżu, na to cebula w półplasterki /u mnie podduszona troszkę / na to kurczak- doprawiony według własnego gustu.  Zalewa - 5 szkl wody, 2 łyżeczki papryki sl., 1 łyżką cukru, 6 łyżek keczupu /ja dałam pikantny/, pieprz, czosnek gr., pół kostki masła i 2 łyżeczki Vegety. Zagotować i zalać ryż z cebulą i kurczakiem. Piec około godziny w 200 st bez przykrycia. Ja piekłam trochę ponad godzinkę.  Smacznego!
Hawanko to jest przepis na duza porcje, ja robie z jednej filizanki ryzu i na oko zmniejszam pozostałe proporcje. 

Dzieki, zrobie.
08 grudnia 2017 18:19 / 5 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Pieczone udzięta,breja kartoflana,surówka z kapusty białej.

Zaczęłam robic breję kartoflaną innym sposobem... Pdp bardzo smakuje, a i ja bardziej mogę się z tym pogodzić...   Dzisiaj była z 5 małych kartofli i połowy dużej kalarepy (ugotowane razem) + łyżeczka masła i łyżka śmietany kwaśnej,  i było to idealnie brejowate. Na początku tygodnia to samo, ale zamiast kalarepki był seler... ))))
08 grudnia 2017 18:31 / 2 osobom podoba się ten post
nowadanuta

Zaczęłam robic breję kartoflaną innym sposobem... :-) Pdp bardzo smakuje, a i ja bardziej mogę się z tym pogodzić... :lol2:  Dzisiaj była z 5 małych kartofli i połowy dużej kalarepy (ugotowane razem) + łyżeczka masła i łyżka śmietany kwaśnej,  i było to idealnie brejowate. Na początku tygodnia to samo, ale zamiast kalarepki był seler... :lol2:))))

U mnie niestety musi być tradycyjna breja z mlekiem i masłem,bez dodatków. Kiedyś dołożyłam dynię i było pyszne,ale dziadek jakby marudził. 
08 grudnia 2017 18:36 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

U mnie niestety musi być tradycyjna breja z mlekiem i masłem,bez dodatków. Kiedyś dołożyłam dynię i było pyszne,ale dziadek jakby marudził. 

To dobrze, że u mnie nie musi być tradycyjnie... Ja tej breji tradycyjnej to nie jadam
08 grudnia 2017 18:51 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

To dobrze, że u mnie nie musi być tradycyjnie... :lol2: Ja tej breji tradycyjnej to nie jadam :blee:

Ja w zasadzie też,kłade sobie na talerz i udaję że jem
08 grudnia 2017 19:26 / 1 osobie podoba się ten post
hawana

Leki wplywaja na przemiane materii i prace jelit, brak ruchu tez. Rozejrzyj sie, moze sa jakies saszetki(jak smecta) pod nazwa np. Movicol. To sie rozpuszcza w cieplej wodzie(1/2 szklanki) i podaje przed posilkami. Reguluje wydalanie. Sa tez rozne krople na litere "l". Zobacz, sprawdz w googlach ulotke po polsku. Bedziesz wiedziec. Zapytaj dziadka czy mozesz podac.
A babunie oklepuj(plecy) to bardzo WAZNE. Bedzie lepiej oddychac i wydzielina nie bedzie sie gromadzic.
Jesli przychodza Pflege to zglos ile dni nie bylo stolca. Przyniosa Ci cos. Jak nie Pflege to rodzina.

A widzisz, o nich nie pomyślałam. Jutro z rana zgłoszę (przychodzą zakładać pończochy) i zobaczymy co dalej. A babcię oklepuję codziennie, rano i wieczorem. W domu podobno są jakieś czopki, dziadka pytałam i nie uzyskałam odpowiedzi, jutro przycisnę, ale po rozmowie z Pflege. Dzięki!
 
08 grudnia 2017 19:27 / 2 osobom podoba się ten post
Alaska

Dzisiaj warzywa z patelni i lusterkowe jajeczko.:-). i dla mnie kefirek.

Tak nieśmiało zapytam, co to jest lusterkowe jajeczko???
 
08 grudnia 2017 19:38 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Tak nieśmiało zapytam, co to jest lusterkowe jajeczko???
 

Jajko sadzone- Spiegelei 
08 grudnia 2017 19:51 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Tak nieśmiało zapytam, co to jest lusterkowe jajeczko???
 

Sadzone(Spiegeleier, Spiegel=lustro)