Co dzisiaj gotujesz na obiad? 12

18 stycznia 2018 11:14 / 5 osobom podoba się ten post
Nieustający koncert życzeń nadal trwa,a więc na życzenie wnuka mego jedynego, kotlety mielone z buraczkami na ciepło,micha sałaty z sosem czosnkowo- jogurtowym i ziemniaczki.
18 stycznia 2018 13:24 / 3 osobom podoba się ten post
Maultaschen , oraz sałata lodowa.
A teraz wolne do 16.00 piję kawę,
  jem sernik i winogronka,,,
18 stycznia 2018 14:05 / 2 osobom podoba się ten post
Odmroziłam sobie jeden znaleźny woreczek-okazał się być zasmażaną kapustą:)Do tego makaron,kiełbaski i wyszły a la łazanki:)Kulka w przedszkolu tom sobie zaszalała,bo ona na makaron z obrzydzeniem patrzy.He he .
18 stycznia 2018 14:14 / 5 osobom podoba się ten post
kasia63

Odmroziłam sobie jeden znaleźny woreczek-okazał się być zasmażaną kapustą:)Do tego makaron,kiełbaski i wyszły a la łazanki:)Kulka w przedszkolu tom sobie zaszalała,bo ona na makaron z obrzydzeniem patrzy.He he .

Zupa-krem z czerwonych buraków, z kleksem chrzanowo- śmietanowym i naleśniki austriackie (po wczorajszej inspiracji) z marmoladą mirabelkową , bitą śmietaną i borówkami amerykańskimi . Zaszalałam 
19 stycznia 2018 13:54 / 4 osobom podoba się ten post
Maultasche ze szczypiorkiem,zalane rozbełtanymi jajami.Surówka z konserwowego ogórka i jabłka.Obiad srodze opóżniony bo Kulka z córka pojechały do dr i zaginęły:(
19 stycznia 2018 14:17 / 5 osobom podoba się ten post
zupa grzybowa, schabowy,buraczki zasmażane i ziemniaki.
19 stycznia 2018 14:19 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie dalej buraczkowo. Zrobiłam dzisiaj a la szubę- na ciepło. Talerze wypisane
19 stycznia 2018 15:35 / 3 osobom podoba się ten post
Mnie dziś zainspirowały warzywa w zamrażarce_brokuły i kalafior + ugotowana marchewka, na życzenie ziemniaki w foli z masłem i czosnkiem + śledzie w śmietanie +ziemniaki w mundurkach. Pojadłyśmy, mamy na kolację jeszcze resztki ziemniaków zapiekanych,więc wykorzystam....plastry boczku na ziemniaki,ser żółty + pieprz i będzie gorący dodatek na wieczór.
19 stycznia 2018 16:21 / 2 osobom podoba się ten post
margaritka59

U mnie dalej buraczkowo:-). Zrobiłam dzisiaj a la szubę- na ciepło. Talerze wypisane :mniam:

A cóż to jest "a la szuba"?
19 stycznia 2018 17:19 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

A cóż to jest "a la szuba"?

Szuba, czyli śledź pod pierzynką - to taki typowy przepis na sałatkę- jest w internecie. Ja zrobiłam to bardzo podobnie, tylko na ciepło warzywa i wykorzystałam śledzie i sos majonezowy z gotowych śledzi, z pojemnika. 
20 stycznia 2018 09:14 / 4 osobom podoba się ten post
Zupa jarzynowa z lanymi kluseczkami na kurzęciu-Samstag czyli Suppentag:):):)
20 stycznia 2018 09:44 / 6 osobom podoba się ten post
Chili con carne, do tego upiekę bułeczki (gotowce do upieczenia).
Nad deserem jeszcze myślę.
Campari z sokiem .
20 stycznia 2018 11:38 / 5 osobom podoba się ten post
U mnie to wiadomo- barszcz czerwony z uszkami . Drugie będzie połączone z deserem, czyli sałatka wieeeeeloowocowa
20 stycznia 2018 12:50 / 1 osobie podoba się ten post
margaritka59

U mnie to wiadomo- barszcz czerwony z uszkami :mniam:. Drugie będzie połączone z deserem, czyli sałatka wieeeeeloowocowa :mniam:

Chetnie wpadlabym na taki obiadek
20 stycznia 2018 13:22 / 2 osobom podoba się ten post
hawana

Chetnie wpadlabym na taki obiadek:-)

Zapraszam . Będzie nas pięcioro - wystarczy dla wszystkich