Na wyjeździe 40

21 lutego 2018 10:59 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Mniej więcej załapałam o co kaman,ale proszę jak już, to pisz poprawnie i z tłumaczeniem w nawiasie:)Proszę:)Bo potem znów Zosia powie ,że tylko ona zjebki dostaje:):)

Okropna jesteś Kasiu . Zamiast najpierw " Guten Morgen " ( Dzień dobry )to Ty od razu z opitalajkami jakimis wyskakujesz . A fee...niedobra Ty ...pyszczata
21 lutego 2018 11:05
kasia63

Mniej więcej załapałam o co kaman,ale proszę jak już, to pisz poprawnie i z tłumaczeniem w nawiasie:)Proszę:)Bo potem znów Zosia powie ,że tylko ona zjebki dostaje:):)

tak potocznie mówimy o dożywianiu dojelitowym
21 lutego 2018 11:08 / 3 osobom podoba się ten post
maras1

tak potocznie mówimy o dożywianiu dojelitowym:-)

Co się będziesz tłumaczył ...Cepia sie ona i cepia
21 lutego 2018 11:13 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Okropna jesteś Kasiu . Zamiast najpierw " Guten Morgen " ( Dzień dobry )to Ty od razu z opitalajkami jakimis wyskakujesz . A fee...niedobra Ty ...pyszczata :smiech3:

Moja droga,przywitałam się raniutko jak należy!!!Opierdzielajki dla Maraska na przebudzenie :):)Jak wsie to wsie,co nie?:):):)
21 lutego 2018 11:13 / 4 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Co się będziesz tłumaczył ...Cepia sie ona i cepia :oczko1:

Cepliwa jest ale ma racje.....tłumaczenie w nawiasie ma być i koniec kropka 
21 lutego 2018 11:15 / 3 osobom podoba się ten post
maras1

tak potocznie mówimy o dożywianiu dojelitowym:-)

Tyle to ja wiem ,ale Twoje "narung" nie jest poprawnie- to tak samo jak "bis glajś",wiadomo o co chodzi a poprawnie nie jest!Poprawnie ma być !!!!Wrrrrrr
21 lutego 2018 11:20 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Tyle to ja wiem ,ale Twoje "narung" nie jest poprawnie- to tak samo jak "bis glajś",wiadomo o co chodzi a poprawnie nie jest!Poprawnie ma być !!!!Wrrrrrr

a jak powinnmo być:?bezradny:
21 lutego 2018 11:24 / 3 osobom podoba się ten post
maras1

a jak powinnmo być:?bezradny:

Nahrung. .....tak słownik zapodaje.Też musiałam sprawdzić.
21 lutego 2018 11:25 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Co się będziesz tłumaczył ...Cepia sie ona i cepia :oczko1:

Czepiam się i czepiac będę:)Albo podajemy niemieckie określenia poprawnie i z tłumaczeniem ,albo nie róbmy tego wcale!Po co się przechwalać czymś co jest błędne i nie każdy rozumie i samemu się nie rozumie,bo źle podaje:)Potem ktoś sobie utrwali taki wyraz z błędem i nawet nie sprawdzi czy to jest dobrze.To nie język polski gdzie, czy powiesz KURA czy KÓRA,w mowie różnicy nie ma.:)Wiem ,wiem,że jestem upierdliwa ,ale w tym temacie nie ustapię ani na milimetr:):):)
21 lutego 2018 11:26 / 6 osobom podoba się ten post
maras1

a jak powinnmo być:?bezradny:

Tak , żeby Kasia była zadowolona ...znaczy poprawnie , jak się pisze a nie fonetycznie
Noo...bezucha mam w domu . Jest ich trzech ...płci męskiej ...a ja durnowata siedzę skulona przy lapku . Sprint drużynowy obejrzałam ...Polki na 7 miejscu !!!...W kuchni pyrkoli mi sie na patelni Rind flajsz . Oby tylko do 14-tej dopyrkolił się do miękkości . Ten flajsz
21 lutego 2018 11:28 / 3 osobom podoba się ten post
ewa59

Nahrung. .....tak słownik zapodaje.Też musiałam sprawdzić.:-(

masz rację  w srodku jest h,czy ja znowu nie gadam świństw?
21 lutego 2018 11:32 / 2 osobom podoba się ten post
ewa59

Nahrung. .....tak słownik zapodaje.Też musiałam sprawdzić.:-(

die Darmnutrition- żywienie jelitowe
Nahrung- pożywienie,tego używa się potocznie właśnie:)
 
Maras,nie gniewaj się ,ale staramy się podawać wyrazy po niemiecku i pisząc poprawnie i właściwie tłumacząc.Na forum są przeciez także osoby,które język  niemiecki znają słabo,albo które z niektórymi wyrazami się  jeszcze nie zetknęły.Dlatego pilnujmy się co innym przekazujemy,ok?:)
21 lutego 2018 11:33 / 2 osobom podoba się ten post
ewa59

Nahrung. .....tak słownik zapodaje.Też musiałam sprawdzić.:-(

Patrzta ino jaka to się pilna zrobiła . Ewunia ta jedna
 
21 lutego 2018 11:34 / 5 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Tak , żeby Kasia była zadowolona ...znaczy poprawnie , jak się pisze a nie fonetycznie :oczko1:
Noo...bezucha mam w domu . Jest ich trzech ...płci męskiej ...a ja durnowata siedzę skulona przy lapku . Sprint drużynowy obejrzałam ...Polki na 7 miejscu !!!...W kuchni pyrkoli mi sie na patelni Rind flajsz . Oby tylko do 14-tej dopyrkolił się do miękkości . Ten flajsz :smiech3:

Ja Cię kiedyś Baśka zamorduję!!!!I mnie uniewinnią:):):)Zobaczysz!:):):)
21 lutego 2018 11:35 / 2 osobom podoba się ten post
maras1

masz rację  w srodku jest h,czy ja znowu nie gadam świństw?:-)

Tak ...gadasz ...bo przez samo " h " zmniejszasz . Niby w pracy to nie przeszkadza , ale wzrokowo ...milej na coś większego popatrzeć . Dla oka milej .