Na wyjeździe 40

13 marca 2018 19:51 / 2 osobom podoba się ten post
Dziękuję
Udało się,rower jutro do odbioru.
13 marca 2018 19:55 / 6 osobom podoba się ten post
Karolol

I co, udało się? W razie potrzeby daj znać, bez problemu przetłumaczę Ci coś na niemiecki, będziesz mogła sobie zapisać na kartce i przedstawić dokładny problem ;-)

Wybacz, ze się  szczerze uśmiałam. Marta szlifowała język niemiecki w Instytucie Goethego , z sukcesami .
Natomiast pochwalam chęć pomocy blizniemu, To naprawdę miło z Twojej strony 
13 marca 2018 19:56 / 4 osobom podoba się ten post
Marta2

Dziękuję:-)
Udało się,rower jutro do odbioru.

Martuś na blondynkę to najlepiej działać. Jeszcze nigdy mnie ten sposób nie zawiódł 
13 marca 2018 19:59 / 4 osobom podoba się ten post
doda1961

:-):-):-) Wybacz, ze się  szczerze uśmiałam. Marta szlifowała język niemiecki w Instytucie Goethego :-):-):-), z sukcesami .:-)
Natomiast pochwalam chęć pomocy blizniemu, To naprawdę miło z Twojej strony :aniolki:

Lubię pomagać, chyba jeszcze tylko to "trzyma" mnie przy tej pracy. W sumie może to dziwne, ale lubię tę pracę, choć powiedzlieć tak mogę od niedawna. Trafniej będzie - lubię moją obecną sztele :) No, żebym nie wyszedł na hipokrytę, pieniądze oczywiście też mnie przy tej pracy trzymają.  A jeśli mogę pomóc rodakowi w jakikolwiek sposób, to robię to bez najmniejszego problemu. Tymbardziej, że wszyscy tutaj tak ciepło mnie przyjęli. Dobro podobno wraca :)
13 marca 2018 20:01 / 4 osobom podoba się ten post
Doda dzięki,ale mój techniczny niemiecki jest równie zły jak techniczny polski
Ale od czego mam palec wskazujący
Pokazałam gdzie problem,dodatkowo zademonstrowałam,zgrabnie wskoczywszy na siodełko i z wdziękiem zrobiwszy jedno kółko po podwórku.
Pan fachman był pod wrażeniem.
Że taki stary grat jeszcze jeździ.
No no,mowa o rowerze,nie o mnie.
Summa sumarum rower będzie jutro o piątej.Rachunek pocztą przyjdzie,na adres babci.Mam nadzieję że i na jej nazwisko;-)
13 marca 2018 20:02 / 4 osobom podoba się ten post
Karololu, jesli jesteś tak miły, to powiedz mi pod jaką nazwą szukać wosku barwiącego do drewna, utwardzacza do tkanin oraz pasty do wybielania drewna surowego i bejcowanego. To że wosk to Wachs, to wiem, ale ma być barwiący . Z góry dziękuję za pomoc.
13 marca 2018 20:04 / 3 osobom podoba się ten post
Marta2

Doda dzięki,ale mój techniczny niemiecki jest równie zły jak techniczny polski:-)
Ale od czego mam palec wskazujący:-)
Pokazałam gdzie problem,dodatkowo zademonstrowałam,zgrabnie wskoczywszy na siodełko i z wdziękiem zrobiwszy jedno kółko po podwórku.
Pan fachman był pod wrażeniem.
Że taki stary grat jeszcze jeździ.
No no,mowa o rowerze,nie o mnie.
Summa sumarum rower będzie jutro o piątej.Rachunek pocztą przyjdzie,na adres babci.Mam nadzieję że i na jej nazwisko;-)

Mam to samo, przy czym mój niemiecki jest zły nie tylko w terminach technicznych. 
13 marca 2018 20:08 / 1 osobie podoba się ten post
Nie kokietuj Doda,nie kokietuj.
Bo ja nie Dodzisław
13 marca 2018 20:14 / 1 osobie podoba się ten post
Marta2

Nie kokietuj Doda,nie kokietuj.
Bo ja nie Dodzisław:-)

No ale że co? 
13 marca 2018 20:17 / 3 osobom podoba się ten post
doda1961

Karololu, jesli jesteś tak miły, to powiedz mi pod jaką nazwą szukać wosku barwiącego do drewna, utwardzacza do tkanin oraz pasty do wybielania drewna surowego i bejcowanego. To że wosk to Wachs, to wiem, ale ma być barwiący . Z góry dziękuję za pomoc.

Jasna cholera, co do ostatniego to nie jestem pewien, natomiast wybielacz to bleichmittel. Wosk barwiacy do drewna to najprawdopodobniej bienenwachs (moge sie jutro przejechac do baumarktu i zapytac dokladnie), a jeśli chodzi o utwardzacz do tkanin, to tak dosłownie tłumacząc może to być hartspuller/waschestarke
13 marca 2018 20:20 / 3 osobom podoba się ten post
Karolol

Jasna cholera, co do ostatniego to nie jestem pewien, natomiast wybielacz to bleichmittel. Wosk barwiacy do drewna to najprawdopodobniej bienenwachs (moge sie jutro przejechac do baumarktu i zapytac dokladnie), a jeśli chodzi o utwardzacz do tkanin, to tak dosłownie tłumacząc może to być hartspuller/waschestarke

Dziękuję. Gdybyś zechciał się wybrać do tego Baumarktu, to zdjątko zrób opakowania z łaski swojej. Ja niedowidzę i trudno mi przeczytać opis produktu bo literki małe nadzwyczajnie i dlatego kupiłam własnie  w Obi wosk czyszcząco-polerujący zamiast barwiący , ktory potrzebuję. Mogę oczywiscie kupić te rzeczy w PL, ale po pierwsze zanim pojadę to juz sobie mebelek podszykuję, a po drugie nie mam zaufania do produktów kupowanych w PL. Chrzczone sa na bank.
13 marca 2018 20:22 / 4 osobom podoba się ten post
Karolol

Jasna cholera, co do ostatniego to nie jestem pewien, natomiast wybielacz to bleichmittel. Wosk barwiacy do drewna to najprawdopodobniej bienenwachs (moge sie jutro przejechac do baumarktu i zapytac dokladnie), a jeśli chodzi o utwardzacz do tkanin, to tak dosłownie tłumacząc może to być hartspuller/waschestarke

Mówiąc o utwardzaczu do tkanin, to nie miałam na mysli krochmalu, tylko taki preparat, dzięki ktoremu z tkaniny formujesz coś na kształt rzeźby  i to jest na forever utwardzone .
13 marca 2018 20:22 / 2 osobom podoba się ten post
doda1961

Dziękuję. Gdybyś zechciał się wybrać do tego Baumarktu, to zdjątko zrób opakowania z łaski swojej. Ja niedowidzę i trudno mi przeczytać opis produktu bo literki małe nadzwyczajnie i dlatego kupiłam własnie  w Obi wosk czyszcząco-polerujący zamiast barwiący , ktory potrzebuję.:-) Mogę oczywiscie kupić te rzeczy w PL, ale po pierwsze zanim pojadę to juz sobie mebelek podszykuję, a po drugie nie mam zaufania do produktów kupowanych w PL. Chrzczone sa na bank.

Jasne, nie ma problemu. Jak nie uda mi sie jutro wyskoczyc, to na 100% w czwartek, bo jedziemy wtedy z dziadkiem na fizjoterapie, ktora jest naprzeciw baumarktu :)
13 marca 2018 20:24 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Mówiąc o utwardzaczu do tkanin, to nie miałam na mysli krochmalu, tylko taki preparat, dzięki ktoremu z tkaniny formujesz coś na kształt rzeźby :-) i to jest na forever utwardzone .

Szczerze? Pierwasze słyszę :P Nie wiem nawet jak to może nazywać się po naszemu :) Co do past - tak jak pisałem wyżej, max do czwartku będę coś wiedział :)
13 marca 2018 20:31
doda1961

No ale że co? :-):-):-)

Że niemieckiego nie znasz ha ha