Na wyjeździe 40

13 marca 2018 20:41
Doda, jak możesz, to napisz jeszcze czy ten wosk ma podkreślić kolor mebla, czy go zmienić na inny? Bo to może mieć znaczenie, a jeśli kolor mebla miałby być zmieniony, to raczej już nie szukałbym tego w kategorii "wosk"
13 marca 2018 20:42 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Mówiąc o utwardzaczu do tkanin, to nie miałam na mysli krochmalu, tylko taki preparat, dzięki ktoremu z tkaniny formujesz coś na kształt rzeźby :-) i to jest na forever utwardzone .

Plastycy uzywaja do utwardzania tkaniny(lub nici) kleju do tapet lub najtanszego lakieru do wlosow. Lakierem utwardza sie tez rysunki weglem.
 
13 marca 2018 20:44 / 1 osobie podoba się ten post
13 marca 2018 20:49 / 1 osobie podoba się ten post
Tak naprawdę to szukam Powertexu, a raczej odpowiednika niemieckiego i tańszego, oraz dostępnego w sklepie a nie w sprzedaży wysyłkowej.
13 marca 2018 20:51 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

http://paverpol.com.pl/ to jest to.

Tak, to coś takiego, tylko Powertex jest jednak tańszy chyba. Natomiast to co mi zapodałaś, to ma więcej zastosowań jak czytam. Dziękuję Kasiu. Pierwszy własnoręczny wyrób, otrzymasz ode mnie w prezencie. 
13 marca 2018 20:53 / 3 osobom podoba się ten post
doda1961

Tak, to coś takiego, tylko Powertex jest jednak tańszy chyba. Natomiast to co mi zapodałaś, to ma więcej zastosowań jak czytam. Dziękuję Kasiu. Pierwszy własnoręczny wyrób, otrzymasz ode mnie w prezencie. 

Czy mogę wybrac figurę czy sama się domyślisz,hi hi hi
13 marca 2018 20:53 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Tak naprawdę to szukam Powertexu, a raczej odpowiednika niemieckiego i tańszego, oraz dostępnego w sklepie a nie w sprzedaży wysyłkowej.

Z tym tańszym, to raczej bym uważał. Tutaj takie specjalistyczne rzeczy potrafią kosztować swoje. No i niestety nie znam niemieckiego słowa tegoż produktu. Ale z woskiem/pastą pomogę ;)
13 marca 2018 20:55 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Czy mogę wybrac figurę czy sama się domyślisz,hi hi hi

Foczka.
13 marca 2018 20:55
doda1961

Tak naprawdę to szukam Powertexu, a raczej odpowiednika niemieckiego i tańszego, oraz dostępnego w sklepie a nie w sprzedaży wysyłkowej.

13 marca 2018 20:55 / 1 osobie podoba się ten post
Knorr

Foczka.

Też może być:)
13 marca 2018 20:56 / 1 osobie podoba się ten post
Karolol

Doda, jak możesz, to napisz jeszcze czy ten wosk ma podkreślić kolor mebla, czy go zmienić na inny? Bo to może mieć znaczenie, a jeśli kolor mebla miałby być zmieniony, to raczej już nie szukałbym tego w kategorii "wosk"

W sumie to sama nie wiem jeszcze. Woski wybielające powodują efekt fajnej przecierki, jakby efekt suchego pędzla, a jednoczesnie zabezpieczają powierzchnię mebla. Nie potrzeba wtedy uzywać lakieru do zabiezpieczenia.  Tak czy tak jestem zainteresowana róznymi woskami. Taki do czyszczenia mebli a jednoczesnie do uszlachetniania to juz sobie kupiłam w sobotę.
13 marca 2018 21:00 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

https://www.dbw.de/

Kasieńko, ja potrzebuje do rękodzieła, ktore tworzyć będę, a nie do samochodów , zabezpieczeń antykorozyjnych i takich tam 
http://www.powertex.com.pl/ Takie cuś mi potrzebne  i chcę kupić stacjonarnie, a nie wysyłkowo .
13 marca 2018 21:00
doda1961

W sumie to sama nie wiem jeszcze. Woski wybielające powodują efekt fajnej przecierki, jakby efekt suchego pędzla, a jednoczesnie zabezpieczają powierzchnię mebla. Nie potrzeba wtedy uzywać lakieru do zabiezpieczenia.  Tak czy tak jestem zainteresowana róznymi woskami. Taki do czyszczenia mebli a jednoczesnie do uszlachetniania to juz sobie kupiłam w sobotę.

Do czyszczenia mebli przed renowacją? Pytam, bo kupiłam kredens kuchenny do renowacji i po przyjeździe do domu zamierzam go odnowić.
13 marca 2018 21:03 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Czy mogę wybrac figurę czy sama się domyślisz,hi hi hi

Domyslam się, ale nie wiem czy mi talentu stanie  Raczej trudno mi będzie zaimprowizować foczkę, ale juz martwa naturę, albo innego dziwoląga to owszem. Jedyna nadzieja w tym, że moze ustroję fokę w kapelusz i wówczas puszcze wodzę fantazji 
 
No, ja tu gadu, gadu a za chwilę Milionerzy, a nastepnie Diagnoza. Trza tv włączyć 
13 marca 2018 21:10 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Do czyszczenia mebli przed renowacją? Pytam, bo kupiłam kredens kuchenny do renowacji i po przyjeździe do domu zamierzam go odnowić.

Tina, to zalezy jaki masz pomysł na ten kredens. Czy chcesz go odnowić tylko, czy kompletnie przemalować, przetrzeć czy coś jeszcze innego. Ja będę malowała i przecierała stolik kawowy, oraz współczesną komodę stylizowaną na antyk. Oryginalnego antyka nigdy nie odwazyłabym się zamalować. Natomiast czasami stary mebel jest tak zniszczony, ze warto mu dać drugie zycie i wtedy małym nakładem finansowym, większym nakładem pracy mozna zrobić cacuszko. Nie wiem co lubisz, nie wiem jaki masz styl w domu. Wosk stosuje się do zabezpieczania starych mebli, do zmiany koloru starych mebli, do  zrobienia efektu przecierki, do czyszczenia starych mebli a czasem nawet do odnowienia, ale w sumie tylko naprawdę niewiele podniszczonych. Temat rzeka Tina. Wosków od licha i ciut ciut. Generalnie jest to pasta, do pastowania. W jakim celu i jakim woskiem to juz zalezy od posiadacza mebla i jego wyobrazni oraz potrzeby. Jak zrobię ten stolik to się pochwalę oraz powiem, ćzego uzywałam.
Wosku nie uzywa się przed renowacją, bo potem juz nic na ten wosk nie dasz rady połozyć. Musiałabyś mebel ponownie przeszlifować, aby ten wosk usunąć.