Jak zacząć pierwszą pracę?

13 lutego 2018 12:20 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Bardzo ciekawa dyskusja. Bardzo :-)
Tak dla równowagi, poczytajcie sobie jak postapił polski pracodawca z Ukrainką, ktora dostała wylewu na terenie jego zakładu pracy, gdzie również byli zakwaterowani pracownicy zza wschodniej granicy. O tej historii co to tez Ukraince w polskiej pralni, w Polsce magiel rękę urwał tez pewnie czytałyście? Podobnie jak o zachowaniu polskiego pracodawcy?
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-02-12/dostala-wylewu-szef-wywiozl-ja-poza-zaklad-i-wezwal-policje-do-pijanej-kobiety/?ref=kafle
Opiekunki narzekały, narzekają i narzekać będą na tych wstrętnych Niemców. Chciałyby jak księzniczki być traktowane, bo one tak się poswięcają dla niemieckich starców i niemieckich rodzin. Zostawiają swoje rodziny, dzieci. Najpierw miłe narzekające panie, to zacznijcie zmiany od siebie. Przede wszystkim od zmiany sposobu myślenia. Będzie Wam znacznie łatwiej pogodzić się z faktem, że chcecie pracować w De. Przecież nie musicie. Teraz jest.....Dobra Zmiana...PIS,to tylko patrzeć jak Niemcy zostaną sami ze swoimi zniedołęzniałymi rodzicami i dziadkami. Pracy w Polsce jest obecnie bardzo dużo. Czemu więc wbrew własnym przekonaniom i niechęci jeżdzicie do DE?

  
13 lutego 2018 12:26 / 3 osobom podoba się ten post
Zofija

Nie cytuję, ale odpowiadam Ci Kasiu. Jesteś w błędzie, że w niemieckich mediach wspomina się coś o nas i o tym, że w tym zakresie dochodzi do wielu nadużyć. Ja ostatnio oglądam dużo telewizji i słucham takich rozmów (rozumię perfekcyjnie niemiecki) i uwierz mi, nie ma tego tematu w oficjalnej przestrzeni publicznej. Nasza profesja jest teraz poruszona jedynie w filmie " Magda macht das schon", ale jego wydzwięk nie jest dla nas budujący, nieprawdaż.
 
Poza tym dopiszę, że Niemcy lubię (tak, tak), jestem znimi związana już od wielu lat, a nawet mam osobiste związki rodzinne z nimi. 

Nie podoba mi się ten film ,pokazuje bardzo wynaturzony obraz polskiej opiekunki.W zamiarze może to miało być komediowe,ale niestety starzy Niemcy i ich rodziny raczej to, co tam pokazują za pewnik a nie komedię odbierają.
Co do reszty  to Zocha,ja mam swoje zdanie ,Ty swoje i raczej się nie zgodzimy w poglądach a pianę bić nie ma sensu.Napisałaś ,że lubisz Niemcy,z postów wynika zupełnie coś innego,ale nie mnie dociekać:)
13 lutego 2018 12:27 / 7 osobom podoba się ten post
Każdy po części ma rację. Ja jestem daleka od postawy typu " Jacy ci Niemcy źli i wstrętni,wykorzystują biedne polskie opiekunki".
Uważam że każda ma to co sobie wynegocjuje,ustali,no i ...na co sobie pozwoli.
Niemniej postawa " Trzeba być wdzięcznym Niemcom,bo dają nam pracę"-też mi jest obca. Bo mi trąci jakąś pokorą i służalczością? Nie wiem.
Najbliżej jest mi do poglądu - nikt nikomu nie robi łaski i obie strony mają korzyści. Szkoda jedynie że nie istnieją żadne uregulowania prawne,wtedy nie byłoby niejasności ,plotek ,oczekiwań niespełnionych. O naszej pracy w mediach mówi się za mało i bez konkretów.Chciałabym żeby to się zmieniło
13 lutego 2018 12:31 / 7 osobom podoba się ten post
Marta2

Każdy po części ma rację. Ja jestem daleka od postawy typu " Jacy ci Niemcy źli i wstrętni,wykorzystują biedne polskie opiekunki".
Uważam że każda ma to co sobie wynegocjuje,ustali,no i ...na co sobie pozwoli.
Niemniej postawa " Trzeba być wdzięcznym Niemcom,bo dają nam pracę"-też mi jest obca. Bo mi trąci jakąś pokorą i służalczością? Nie wiem.
Najbliżej jest mi do poglądu - nikt nikomu nie robi łaski i obie strony mają korzyści. Szkoda jedynie że nie istnieją żadne uregulowania prawne,wtedy nie byłoby niejasności ,plotek ,oczekiwań niespełnionych. O naszej pracy w mediach mówi się za mało i bez konkretów.Chciałabym żeby to się zmieniło

No właśnie Marta-podpisywam się pod tym co napisałaś.
Owszem , jeździmy zagramonicę do pracy z własnej woli, ale lepiej znać uregulowania prawne, aby mieć jakiś pogląd i się ewentualnie na tym oprzeć.
Ja w każdym razie nie podchodzę emocjonalnie do pracy i nie mogę powiedzieć, że Niemców lub Szwajcarów lubię bądź nie.
Pracodawcy i tyle.
13 lutego 2018 12:36 / 6 osobom podoba się ten post
Problem że właśnie nie ma tych uregulowań,choćby w kwestii kwoty żywieniowej.Moim zdaniem jest to do załatwienia w bardzo prosty sposób.Przez agencję z którą rodzina podpisuje umowę.Mógłby tam być zapis,że tygodniowo przysługuje opiekunce kwota 50 eu na wyżywienie .Dla Niemca święte to co w umowie i Niemiec by przestrzegał.
Takie to proste.
Niestety najprostsze rozwiązania bywają najtrudniejsze,z niewiadomych przyczyn.
13 lutego 2018 12:39 / 8 osobom podoba się ten post
Marta2

Problem że właśnie nie ma tych uregulowań,choćby w kwestii kwoty żywieniowej.Moim zdaniem jest to do załatwienia w bardzo prosty sposób.Przez agencję z którą rodzina podpisuje umowę.Mógłby tam być zapis,że tygodniowo przysługuje opiekunce kwota 50 eu na wyżywienie .Dla Niemca święte to co w umowie i Niemiec by przestrzegał.
Takie to proste.
Niestety najprostsze rozwiązania bywają najtrudniejsze,z niewiadomych przyczyn.

Prawda-myślę ,ze to wcale nie byłby aż taki problem, ale wiadomo- agencje biją sie o kilenta.
W mojej szwajcarskiej umowie mam zapewnione na to 990 CHF- konkretna suma, a nie żadna sugestia.
13 lutego 2018 12:44 / 7 osobom podoba się ten post
No widzisz,czyli jest to możliwe!
I jaka korzyść dla obu stron.Tak,obu,bo klient zna konkret,liczy sie z tym i wygospodaruje tę sumę.
A opiekunka jest spokojna że nie będzie pracować z brzuchem burczącym z glodu.A co istotniejsze,nie poczuje się poniżana.Bo 3 euro jest poniżeniem.
Taki zapis w umowie powinien być!
Agencje się boją? Czego? Że klient odejdzie tam gdzie stawka jest niższa? Ale stawka powinna być jedna,prawnie określona.Wtedy nie miałby gdzie odejść .
13 lutego 2018 12:47 / 2 osobom podoba się ten post
A w „ Magda macht das schon „ Polkę gra Niemka . Kiepski pomysł.
Jak i cały ten serial prześmiewczy, drwiący i uszczypliwy . Niemcy też lubią się ponabijać z Polaków . Mało tego, bo z pogardą. Aż im się te małe oczka świecą. Więc nie przepraszajmy tak znowu za wszystko . :pomponiara:
13 lutego 2018 12:50 / 4 osobom podoba się ten post
Kama84

A w „ Magda macht das schon „ Polkę gra Niemka . Kiepski pomysł. :lol3:
Jak i cały ten serial prześmiewczy, drwiący i uszczypliwy . Niemcy też lubią się ponabijać z Polaków . Mało tego, bo z pogardą. Aż im się te małe oczka świecą. Więc nie przepraszajmy tak znowu za wszystko . :pomponiara:

Kama ..Kama ...a nasze kawały " był Rusek ..Niemiec i Polak " ?
A my tutaj na forum ...nie naśmiewamy się ?
13 lutego 2018 12:51 / 5 osobom podoba się ten post
Nasze kabarety też się z Niemcow nabijają.Dopóki jest to wszystko w konwencji żartu,nie ma o co bić piany.
13 lutego 2018 12:52
Marta2

No widzisz,czyli jest to możliwe!
I jaka korzyść dla obu stron.Tak,obu,bo klient zna konkret,liczy sie z tym i wygospodaruje tę sumę.
A opiekunka jest spokojna że nie będzie pracować z brzuchem burczącym z glodu.A co istotniejsze,nie poczuje się poniżana.Bo 3 euro jest poniżeniem.
Taki zapis w umowie powinien być!
Agencje się boją? Czego? Że klient odejdzie tam gdzie stawka jest niższa? Ale stawka powinna być jedna,prawnie określona.Wtedy nie miałby gdzie odejść .

Dokładnie- ale domyślam się gdzie jest namotane.
13 lutego 2018 12:56 / 2 osobom podoba się ten post
Kama84

A w „ Magda macht das schon „ Polkę gra Niemka . Kiepski pomysł. :lol3:
Jak i cały ten serial prześmiewczy, drwiący i uszczypliwy . Niemcy też lubią się ponabijać z Polaków . Mało tego, bo z pogardą. Aż im się te małe oczka świecą. Więc nie przepraszajmy tak znowu za wszystko . :pomponiara:

Ojezus Kama? Oglądasz ten serial? Rozumiesz dialogi? Przecież ten serial obśmiewa Niemców, a nie polskie opiekunki. Gdzie Ty tam pogardę widziałaś? Nie pomyslałabym , że Ty też z tych co to mają się za lepsze od Niemek,za lepiej ubrane, za ładniejsze, mądrzejsze i takie tam..... Powiedż, że to nie prawda.
13 lutego 2018 12:56 / 5 osobom podoba się ten post
Ogólnie,agencje strasznie trzęsą portkami przed utratą klienta.Przed tym że zawrze on umowę z agencja zatrudniającą opiekunki,które mniej jedzą.
To niech agencje rekrutując,nie pytają o język,doświadczenie,tylko o to: Ile pani je?
Kurde,mnie nikt nie zatrudni
13 lutego 2018 12:57 / 3 osobom podoba się ten post
Kama84

A w „ Magda macht das schon „ Polkę gra Niemka . Kiepski pomysł. :lol3:
Jak i cały ten serial prześmiewczy, drwiący i uszczypliwy . Niemcy też lubią się ponabijać z Polaków . Mało tego, bo z pogardą. Aż im się te małe oczka świecą. Więc nie przepraszajmy tak znowu za wszystko . :pomponiara:

Kama, ja tam nie brałam tak wszystkiego poważnie i odgryzałam się trochę- choć jeden z synow babki na mojej ostatniej szteli wyjechał raz z takim głupim żartem. Mianowicie kiedyś pokazał przed domem jakąś wadliwą donicę i hihihi ,że on to przytargał aus Polen. No to mu odrzekłam, że jak tak targa takie fajne doniczki z Polski to powinien dla oszczędności się wyprowadzić i jego samochód juz tam jest . Zamknął się.
13 lutego 2018 13:06 / 6 osobom podoba się ten post
Mam tak samo jak Tina.
Ale to jest ciekawe,że w Polsce takie żarty Niemców mi jakos nie przeszkadzają.Natomiast w De zawsze zaperzam sie i ucinam takie dowcipasy.
Nie wiem,może za granicą czuję sie reprezentantką i ambasadorką swojego kraju? Jakkolwiek górnolotnie to powiedziane,to tak właśnie jest.