Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

12 marca 2018 11:14 / 5 osobom podoba się ten post
U mnie tez jajko sdzone oraz kartofle. Tylko zamiast szpinaku salata bedzie. na deser jeszcze nie wiem. Moze mango? A moze kiwi? A moze jedno i drugie? Pozniej zdecyduje ;)))
12 marca 2018 11:14 / 3 osobom podoba się ten post
Alaska

Został nam wczorajszy ,pyszny sos spod rolad i dwa maluśki kawałeczki wołowiny , więc dzisiaj do tych resztek podduszę trójkolorową paprykę z cebulą i będzie mamałeja,jak to mówi Kasia ,do makaronu tiagatelle .Do tego sałata lodowa ,dla Pdp ze śmietaną i mandarynkami ( jej życzenie) ,a dla mnie z winegretem .Ona wręcz nie znosi oleju,w żadnej postaci.:-)

Sprostuję:)Memeja:):):)Memeja memejowata:):):)Najlepsze żarełko pod słońcem:)
12 marca 2018 11:33 / 6 osobom podoba się ten post
Zapiekanka z czerstwych bułek zalanych mlekiem i z jabłkami. Jak dla mnie bardziej deser niż obiad
12 marca 2018 11:52 / 4 osobom podoba się ten post
Kiełbasa smażona z cebulką, ziemniaki, surówka z marchewki z jabłkiem i chrzanem i czerwona kapusta na ciepło ze sloika.....galaretka wiśniowa na deser.
12 marca 2018 12:28 / 3 osobom podoba się ten post
Malgoszg

Zapiekanka z czerstwych bułek zalanych mlekiem i z jabłkami. Jak dla mnie bardziej deser niż obiad :-)

Noooo,słodkie to raczej nie obiad:(Bym była głodna po takim obiadku bułczanym:(
12 marca 2018 12:36 / 1 osobie podoba się ten post
Warzywa na patelni . W przyprawach. Dobre. Słone. Skończyłam zajadać.
12 marca 2018 13:01 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

Smietana 30% nie zawieta laktozy tylko sam tluszcz. 

O dzięki, nie wiedziałam tego.
12 marca 2018 14:16 / 5 osobom podoba się ten post
Obiad byl prosty ale smaczny, jajka sadzone,ziemniaczki ze szczypiorkiem i gotowany kalafior,mniam, niebo w ustach. Do picia jogurt ze zblendowanymi owocamiQ na koniec -Uberaschung -po raz czwarty zepsulam swoj mikser .Koniec z koktajlami
12 marca 2018 14:27 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Noooo,słodkie to raczej nie obiad:(Bym była głodna po takim obiadku bułczanym:(

nooo i coś mi tam w tym moim brzuszku burczy ;-)
12 marca 2018 14:29 / 11 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj Innenfilet kurczaczy- gotowiec i placuszki ziemiaczane gotowiec z zamrażarki a do tego kalafior z masełkiem.
Po wczorajszej dyskusji z ciekawości zajrzałam do przypraw. Pierwsza z brzegu pełnoletnia na załaczonym obrazku 
 
12 marca 2018 14:32 / 6 osobom podoba się ten post
Werska

O dzięki, nie wiedziałam tego.

Ja nie toleruję laktozy i mleka i mogę masło i tłustą śmietanę. Nie oszukiwaną i masło też te najdroższe bez domieszek.
12 marca 2018 19:59 / 4 osobom podoba się ten post
MeryKy

Ja nie toleruję laktozy i mleka i mogę masło i tłustą śmietanę. Nie oszukiwaną i masło też te najdroższe bez domieszek.

Masło jada. A wiedza o śmietanie tłustej się przyda- nie za dużo, ale czasem potrzeba.
12 marca 2018 20:25 / 8 osobom podoba się ten post
Werska

Masło jada. A wiedza o śmietanie tłustej się przyda- nie za dużo, ale czasem potrzeba.

Miałam podopieczną z nietolerancją mleka. Chodziłyśmy do Heilpraktikerin i ta mi wyklarowała, że masło i śmietana to tłuszcz. 
12 marca 2018 21:21 / 3 osobom podoba się ten post
Do puree z jednego większego ziemniaka + ćwiartka dużego selera zrobiłam sos pieczarkowy, no i oczywiście miskę zielonej sałaty z pomidorkami i odrobiną drobno posiekanej cebuli. Pdp robiła sos winegret.)))
12 marca 2018 22:15 / 5 osobom podoba się ten post
Rosół z kluseczkami lanymi, zielonymi, czyli dużo natki pietruszki do ciasta. Na drugie był mielony , puree ziemniaczane i marchewka na ciepło.