Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

05 lipca 2018 15:37 / 1 osobie podoba się ten post
Miałam robić indyka zgodnie z przepisem mleczko, ale jest za gorąco.
Ugotowałam barszcz czerwony i zrobiłam nam chłodnik.
05 lipca 2018 15:59
To ty pracowita kobieta z pracy do roboty to idealna kandydatura na op24
05 lipca 2018 16:03
tina 100%

Jak zjemy to już nie ma o czym pisać :-)
No ale- dziś my pochłoneli mielone, ziemniaki i buraczki- było-mineło :-)

To tak jak z młodością....... już jej nie ma, ale przyjemnie wspominać .
05 lipca 2018 17:09 / 1 osobie podoba się ten post
Drogie panie mam pytanie , moi pdp niekoniecznie lubią sałatki typu sałata ,chrupkie warzywa itd , potem im włazi jedzenie pod protezy a i chyba zbytnio czyścić się nie chce ( obowiązkowe mycie zębów prawdziwych jak i sztucznych rano i wieczorem :D) Wiem zawsze można podać do obiadu duszona marchewkę z groszkiem lub buraczki ale sama nie wiem co im podawać . Może macie sprawdzone przepisy na surówki lub sałatki dla seniorów niekoniecznie z górą kiełbasy i majonezu :D
05 lipca 2018 18:12 / 1 osobie podoba się ten post
Ewelina645

Drogie panie mam pytanie , moi pdp niekoniecznie lubią sałatki typu sałata ,chrupkie warzywa itd , potem im włazi jedzenie pod protezy a i chyba zbytnio czyścić się nie chce ( obowiązkowe mycie zębów prawdziwych jak i sztucznych rano i wieczorem :D) Wiem zawsze można podać do obiadu duszona marchewkę z groszkiem lub buraczki ale sama nie wiem co im podawać . Może macie sprawdzone przepisy na surówki lub sałatki dla seniorów niekoniecznie z górą kiełbasy i majonezu :D:gotowanie:

Wystarczy sparzyć pomidora, i zdjąć skórkę. Siekasz na drobne kawałki, dodajesz łyżkę jogurtu, i już. Tak samo z tartym ogórkiem. Albo smażone buraczki lub tarta marchewka z jabłkiem na ciepło. Duszona kapusta.. Moja tak lubi, smacznego. 
06 lipca 2018 04:23 / 3 osobom podoba się ten post
Dziś ja nie gotuję. Dojadę do domciu i będzie czekał na mnie polski poczciwy schabowy plus ziemniaczki i buraczki zasmażane. Na deser szarlotka. Mama z córką wszystko przygotują. 
06 lipca 2018 16:14
Mam pytanie moja podopieczna bardzo lubi topf suppe może ktoś zna przepis wiem ze to wszyskiem warzywa ale jak dokładnie to nie wiem dajcie jakiś przepis
06 lipca 2018 21:02
Marhall

Mam pytanie moja podopieczna bardzo lubi topf suppe może ktoś zna przepis wiem ze to wszyskiem warzywa ale jak dokładnie to nie wiem dajcie jakiś przepis

https://www.daskochrezept.de/suppen-und-eintopf-rezepte . Coś znajdziesz dla babci i siebie .
06 lipca 2018 21:18
Dzięki mleczko w poniedziałek próbuje nowe przepisy
07 lipca 2018 06:32 / 1 osobie podoba się ten post
Ja ma dzisiaj " na dwoje babka wróżyła" jak bede miała " Lust" to zrobię placki ziemniaczane oczywiście z musem jabłkowym dla podopiecznej a sobie zrobię kwasną śmietane ze szczypiorkiem . Mam jeszcze jedna opcje w zanadrzu - zupa pomidorowa z ryżem . Nam wystarcza jedno danie podopieczna obawia sie, że przytyje, a ja korzystam z okazji i  nie mam pokus .
07 lipca 2018 06:36 / 1 osobie podoba się ten post
Marhall

Dzięki mleczko w poniedziałek próbuje nowe przepisy

Kup serek topiony taki w pudełku on nie stoi na półce z nabiałem ( to w Aldiku ) nawet jak ci ten Topf nie wyjdzie , to dopraw serkiem.  Świetnie dosmacza i zagęszcza zupkę. 
08 lipca 2018 20:57 / 1 osobie podoba się ten post
Marhall

Mam pytanie moja podopieczna bardzo lubi topf suppe może ktoś zna przepis wiem ze to wszyskiem warzywa ale jak dokładnie to nie wiem dajcie jakiś przepis

Eintopf robiłam może 4 razy w życiu. Robię z mięsem albo z resztek mięsa i wędliny.
Ważna jest kolejność. Najpierw dusisz mięso, cebulę, wszystko przelewasz do dużego garnka i zalewasz wodą z bulionem.
Dodaj warzywa a pod koniec kawałki marchewki, papryki i pomidorów. Dobrze przypraw, na koniec możesz zagęścić mąką.
09 lipca 2018 07:19
Dzisiaj mam wolne od gotowania - wczoraj nagotowałam za duzo  . Musimy to zjeść.
10 lipca 2018 08:43 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Dzisiaj mam wolne od gotowania - wczoraj nagotowałam za duzo :gotuje: . Musimy to zjeść.:glodny:

najlepsza opcja nagotować na kilka dni i już. a nie codziennie stać przy garach 
10 lipca 2018 08:57 / 1 osobie podoba się ten post
GrazynaM55

najlepsza opcja nagotować na kilka dni i już. a nie codziennie stać przy garach 

Znam jeszcze lepszą opcje  nie gotować wcale