Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

10 lipca 2018 09:20 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

Eintopf robiłam może 4 razy w życiu. Robię z mięsem albo z resztek mięsa i wędliny.
Ważna jest kolejność. Najpierw dusisz mięso, cebulę, wszystko przelewasz do dużego garnka i zalewasz wodą z bulionem.
Dodaj warzywa a pod koniec kawałki marchewki, papryki i pomidorów. Dobrze przypraw, na koniec możesz zagęścić mąką.

Dzięki Ela za przepis babka będzie szczęśliwa chociaż jeszcze nie widziałam u niej radości 
10 lipca 2018 10:13 / 2 osobom podoba się ten post
Warzywa z patelni z mleczkiem kokosowym plus ziarenka wszelakie. , Ja sałata pdp nie lubi więc budyń dostanie. Zmiana pdp jak narazie pozytywnie wypada.
10 lipca 2018 10:21 / 1 osobie podoba się ten post
Ja mam dzisiaj kotlety mielone, ziemniaki tłuczone z masełkiem i dodam tez mleczka  do tego mizeria z ogórka na kwasno-słodko . Deseru nie ma . I nie bedzie .
10 lipca 2018 11:09 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko dobre jest
10 lipca 2018 13:02
Przesoliłam zupę, macie pomysł jak ją uratować?
10 lipca 2018 13:21 / 2 osobom podoba się ten post
Mariakwiecien

Przesoliłam zupę, macie pomysł jak ją uratować? :-(

Wrzuć sporo całych ziemniaków. Ziemniaki wyciągają sól. 
10 lipca 2018 13:28 / 1 osobie podoba się ten post
Mariakwiecien

Przesoliłam zupę, macie pomysł jak ją uratować? :-(

Odkochać się  
10 lipca 2018 14:30 / 1 osobie podoba się ten post
Ja dziś gotowałam taki ryż , filety z piersi z piekarnika i szparagi zielone te chude z sosem holenderskim z kartonika. Dziadek pochwalił że smacznie gotuje a babcia o dziwo zjadła sama i nawet nie trzeba było karmić . Jutro zupa na szybko bo przychodzi babeczka do sprzątania .
10 lipca 2018 16:17 / 1 osobie podoba się ten post
Mariakwiecien

Przesoliłam zupę, macie pomysł jak ją uratować? :-(

Dolej wody, ja tak robię albo odlej trochę zupy i dolej wody.
Lepszy rydz niż nic.
11 lipca 2018 08:50 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Wrzuć sporo całych ziemniaków. Ziemniaki wyciągają sól. :modlitwa:

Dusia ma rację ziemniaki jak wrzucisz to sol wyciągną i nikt się nie połapie, że przesoliłaś zupę :) 
11 lipca 2018 08:51
Mleczko

Znam jeszcze lepszą opcje :eureka: nie gotować wcale:gazeta1:

gdybym była sama to bym pomyślała nad tą opcją. A tak to niestety odpada :( 
11 lipca 2018 09:42 / 3 osobom podoba się ten post
Schnizel , ziemniaki , brokuły , sałata , sok jabłkowy, a w piekarniku szarlotka
11 lipca 2018 14:27 / 2 osobom podoba się ten post
Dziś zupa krem z ziemniaków na szybko z puszki nie chciało się gotować ale na jutro nie mam koncepcji może mięso w sosie i ziemniaki jakaś surówkę na szybko. Dziadek na piątek zażyczył sobie placki ziemniaczane ale nie kupne tylko domowe z Apfel mus haha
11 lipca 2018 14:48 / 1 osobie podoba się ten post
Zupa pomidorowa. Smakowała i mnie i Malinie- a jak pisałam mamy różne smaki i niekoniecznie nam to samo smakuje...
11 lipca 2018 19:08
Mam pytanko chce zrobić kluski slazkie ale nie mogę w niemczech znaleźć kartofellmehr czy ktoś pomoze