Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

02 lipca 2018 13:45 / 3 osobom podoba się ten post
Mycha

Tinósia a przepis "podglądowy" na ten sosik ??

Na podglądowy  to juz za późno, ale jak masz różowy pieprz, który jest delikatny, to wystarczy go w rosołku ugotować troche, sos zblendować lekko, zeby smak "puściło , zagęścić mąką , troszke śmietany dać. Na koniec oprószyć grubo , ale naprawde grubo zmielonym różowym pieprzem. Używam też takowego do panierowania befsztyków np.
Jak mi następnym razem kulinarnie odbije , to sfocę , jak bum bum 
02 lipca 2018 20:32 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie były dzisiaj gołąbki. Stęskniłam się za nimi więc machnęłam gar ku uciesze nie tylko mojej.
02 lipca 2018 20:44 / 2 osobom podoba się ten post
U mnie dzisiaj placki ziemniaczane z mus em jablkowym lub gulasz em do wyboru
03 lipca 2018 08:56 / 2 osobom podoba się ten post
Marhall

U mnie dzisiaj placki ziemniaczane z mus em jablkowym lub gulasz em do wyboru

A co to, to " em " przyprawa jakas ?
 
U nas dzisiaj makkaroni z sosem pomidorowym i zielona salata . Jogurt po obiedzie , odpoczywam po budyniu .
03 lipca 2018 09:06 / 1 osobie podoba się ten post
Do rosołu z przedwczoraj Malina doda jajka z kaszą manną, taka jakby kluskowa zawiesina wychodzi, nawet niezłe. Wcześniej tego nie jadłam, ale smakuje. I to wszystko dzisiaj.
03 lipca 2018 13:53 / 2 osobom podoba się ten post
Werska

Do rosołu z przedwczoraj Malina doda jajka z kaszą manną, taka jakby kluskowa zawiesina wychodzi, nawet niezłe. Wcześniej tego nie jadłam, ale smakuje. I to wszystko dzisiaj.

Ja tak robię knedeli dodaję jeszcze masło . To moje ulubione knedle .
03 lipca 2018 20:32
Mleczko

A co to, to " em " przyprawa jakas ?
 
U nas dzisiaj makkaroni z sosem pomidorowym i zielona salata . Jogurt po obiedzie , odpoczywam po budyniu .

Tak nowa przyprawa prosto z opiekunkowa nie znasz bardzo popularna mleczko ogarnij się 
03 lipca 2018 20:49 / 1 osobie podoba się ten post
Jadłam z mężem polskie młode ziemniaki z koperkiem, polane masłem i schabowy.
Na słono górki krojone w plastry ze szczypiorem i śmietaną. Bardzo dobry obiad.
03 lipca 2018 20:52 / 1 osobie podoba się ten post
Marhall

Tak nowa przyprawa prosto z opiekunkowa nie znasz bardzo popularna mleczko ogarnij się :-)

Jestem ogarnieta  w dodatku po pracy . A Ty wyluzuj, na żartach się nie znasz 
03 lipca 2018 20:54 / 2 osobom podoba się ten post
ela.p

Jadłam z mężem polskie młode ziemniaki z koperkiem, polane masłem i schabowy.
Na słono górki krojone w plastry ze szczypiorem i śmietaną. Bardzo dobry obiad.

Czytałam, że wnet bedziemy kupować ziemniaki już ugotowane  . Temperatura otoczenia za nas to robi .
04 lipca 2018 15:59 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Czytałam, że wnet bedziemy kupować ziemniaki już ugotowane :brawo1: . Temperatura otoczenia za nas to robi .:-(

Jest gorąco, znajoma straszy,  że jeszcze miesiąc lata i przyjdzie wczesna jesień. A polskie jedzenie smakuje i pachnie najlepiej. Mam przy domu kilka krzaków pomidorów, mają intensywny zapach. 
04 lipca 2018 19:02
Mleczko jak po pracy to co się udzielasz naciesz krajem zwiedzaj bo niedługo znowu demencja cie otoczy
04 lipca 2018 20:11
Marhall

Mleczko jak po pracy to co się udzielasz naciesz krajem zwiedzaj bo niedługo znowu demencja cie otoczy

Ja jestem " po pracy" w robocie . Nie mam Op24 . Demencja ? to też choroba .
05 lipca 2018 06:12 / 2 osobom podoba się ten post
Wszysto rozumiem, ale żeby nie gotować ? co jadacie ?
Ja mam dzisiaj śledzia w śmietanie z jabłuszkiem, ogóreczkiem i oczywiście cebulką. Tylko ziemniaki " umundurowane" ugotuję. Wczoraj dostałam czerwoną porzeczkę od sąsiada to zrobię na deser z jogurtem . Smacznego 
05 lipca 2018 14:15 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Wszysto rozumiem, ale żeby nie gotować ? co jadacie ?
Ja mam dzisiaj śledzia w śmietanie z jabłuszkiem, ogóreczkiem i oczywiście cebulką. Tylko ziemniaki " umundurowane" ugotuję. Wczoraj dostałam czerwoną porzeczkę od sąsiada to zrobię na deser z jogurtem . Smacznego :glodny:

Jak zjemy to już nie ma o czym pisać 
No ale- dziś my pochłoneli mielone, ziemniaki i buraczki- było-mineło