Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

15 lipca 2018 11:57 / 1 osobie podoba się ten post
Juz po obiadku , podopieczna spi . Knedelki zjedzone ja muszę sobie obrzydzać, bo od stołu nie wstanę. Obtoczyłam w bułeczce na masełku i cukrem pudrem potraktowałam . Sliwka w środku mięciutka pachnąca - pychota 
15 lipca 2018 12:59 / 3 osobom podoba się ten post
Gotowany bób, kapusta na ciepło , sałata lodowa, cukinia i ziemniaczki . I będzie na w tygodniu też. A w charakterze pdp- ojciec
15 lipca 2018 17:14
Co tu jutro ugotowac na obiad został trochę fleisch suppe i co z nią robić a zostało mi tylko 5 euro
15 lipca 2018 17:49 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie kopytka z zasmażką z masła i bułki tartej - tanio i pychotka
15 lipca 2018 18:13
O dobry pomysl
15 lipca 2018 19:39
Marhall

Co tu jutro ugotowac na obiad został trochę fleisch suppe i co z nią robić a zostało mi tylko 5 euro

Tanie dania- naleśnimi z twarogiem, placki ziemniaczane z musem, spaghetti - na 3 osoby starcza mi 200 g miesa i puszka pomidorów, jajko sadzone z ziemniakami i salatką, jajko ziemniaczone z twarogiem niektórzy chetnie jadają, zupę, ktora co została możesz zagęścić makaronem, ziemniakami i przecierem
16 lipca 2018 10:37
Mleczko

Niemcy lubią " kartofle w mundurkach " takie podaj. Warto dogodzić podopicznym od czasu do czasu . Jak chcesz napisze Ci jak zrobić dobrego śledzia do obiadu . Daj cynk :-)

Kartofle poprostu ugotowac w skórce i obrac przed podaniem czy podsmażyc jeszcze? Przepis na pysznego śledzika bardzo by sie przydał :)
16 lipca 2018 10:54 / 1 osobie podoba się ten post
Opiekun.1990

Kartofle poprostu ugotowac w skórce i obrac przed podaniem czy podsmażyc jeszcze? Przepis na pysznego śledzika bardzo by sie przydał :)

Jeśli ma ręce sprawne sam obierze ziemniaki. Początkujący jesteś też w gotowaniu  ? nie chce sie produkować za bardzo .   W Aldi ( jest w lodówce  za regałaem ze świzym miesem ) matis naturalny , przepłucz go tylko i na papierowy ręcznik połóż. Cebulke w kosteczke na sitko przesyp sola  i niech zmięknie . Jabłko na tarce do buraków trzeba utrzeć , ogórek korniszon pokroić w kosteczkę . I teraz : matias pokrój w paski takie na raz do buzi ułóż, w salaterce dodaj wszystkie wymienione składniki pieprz i ocet do tego . Zalej to śmietana ( ja robię z kremówką ) jak wyjdzie gęste dodaj mleka odrobinę.
 *karmisz podopiecznego czy sam je ?
16 lipca 2018 11:35 / 2 osobom podoba się ten post
Super dziękuje, gotować trochę potrafię ale są to początki i nie chce jakąś głupotę popełnić, Mieszka tu też córka podopiecznej która mnie sprawdza a wiadomo jacy Niemcy są... Babcie muszę karmić, ręce ma niesprawne. Gotować muszę wszystko na miękko bo nie ma zębów. Buraki odpadają, chyba, że ugotowane albo ćwikła.
16 lipca 2018 11:35
Ziemniaki, jajko sadzone i mizeria z ogródkowego ogórka . Dostałam 5 szt wyrośnietych ponad ogólnie przyjety rozmiar . Nie wiem co z nimi zrobić - to zjem
16 lipca 2018 11:47 / 1 osobie podoba się ten post
Opiekun.1990

Super dziękuje, gotować trochę potrafię ale są to początki i nie chce jakąś głupotę popełnić, Mieszka tu też córka podopiecznej która mnie sprawdza a wiadomo jacy Niemcy są... Babcie muszę karmić, ręce ma niesprawne. Gotować muszę wszystko na miękko bo nie ma zębów. Buraki odpadają, chyba, że ugotowane albo ćwikła.

Jakbym wiedziała , dlatego pisałam , zebyś śledzia drobnie pokroił . Pisz jak masz jakies wąty,  zawsze doradzimy 
17 lipca 2018 07:10 / 1 osobie podoba się ten post
Proza : mielony, ziemniaki, fasolka szparagowa z bułką .
17 lipca 2018 15:50 / 1 osobie podoba się ten post
Ziemniaczki , karkówka , mizeria .
17 lipca 2018 16:04 / 2 osobom podoba się ten post
Zebrałam cukinię z ogrodu i zrobiłam gulasz z tego przepisu, ale napiszę wam, że nie było dobre.
Nie było czuć mięsa mielonego, jednak wolę gulasz z łopatką.
Sam przepis mogę polecić ale zmieńcie mięso na inne. https://polki.pl/przepisy/obiad,gulasz-z-cukinia-marchewka-cebula-i-pomidorami,10456,przepis.html
 
17 lipca 2018 17:13 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

Zebrałam cukinię z ogrodu i zrobiłam gulasz z tego przepisu, ale napiszę wam, że nie było dobre.
Nie było czuć mięsa mielonego, jednak wolę gulasz z łopatką.
Sam przepis mogę polecić ale zmieńcie mięso na inne. https://polki.pl/przepisy/obiad,gulasz-z-cukinia-marchewka-cebula-i-pomidorami,10456,przepis.html
 

Mielone może być, ale zamiast je beztrosko po patelni rozrzucac, to można zrobić klopsiki, ugotować , wyjąc i w tym bulionie udusić warzywa. Wrzucić klopsiki. Sprawdzony sposób.
 
U mnie dziś była zupa pomidorowa i naleśniki z szynką i serem raclette.