Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

17 września 2018 13:32
Dusia1978

Polski poczciwy rosół z makaronem z dużą ilością warzyw w natki pietruszki. Smacznego.:lubie_gotowac:

Spróbuj zrobić rosół z 2 rodzajów mięsa, jest bardzo smaczny.
19 września 2018 09:37 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj robię filety z kurczaka w sosie śmietanowym, całe ziemniaki z duszonymi warzywami.
Chodzi za mną ciasto z kruszonką. Muszę kupić składniki, jako nadzienie dodam dżemu i będzie do kawy.
19 września 2018 13:50 / 2 osobom podoba się ten post
Spagetti z sosem Carbonara-żona dziadka kupiła oszałamiającą wędzonkę . Sałata do tego.
19 września 2018 13:51 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

Dzisiaj robię filety z kurczaka w sosie śmietanowym, całe ziemniaki z duszonymi warzywami.
Chodzi za mną ciasto z kruszonką. Muszę kupić składniki, jako nadzienie dodam dżemu i będzie do kawy.

Jeśli masz dostęp do swieżych fig, to wykorzystaj je do takiego ciasta. Przepyszne wychodzi.
19 września 2018 18:47 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj była zupa gulaszowa. Można ją mrozić (przed dodaniem ziemniaków), ale jak kupowałam mięso nie wiedziałam do końca ile mi potrzeba, bo podopieczni różny apetyt mają. Ta akurat je tyle ile ja, jest na wózku, mało się rusza a chuda. Ja muszę trochę się poruszać, żeby to spalić. A mrożę na 'w razie czego", lubię mieć choć jeden gotowiec w zapasie.
20 września 2018 08:12 / 1 osobie podoba się ten post
Zupa jarzynowa na deser racuchy z jabłkami i cukrem pudrem. Smacznego. 
20 września 2018 08:19 / 2 osobom podoba się ten post
Plastry karkówki w sosie grzybowym z kaszą jęczmienną . Sałatka z buraczków i cos do picia . Ja oczywiście kasza z sosem, bo karkówki nie jadam za to buraczków zjem podwójna porcje .
20 września 2018 08:23 / 1 osobie podoba się ten post
Dyni faszerowanej ciąg dalszy , wyszła porcja bokserska i mam nadzieję że dzisiaj skończymy . Farsz wyszedł super ale dynia trochę mdła mimo nakłuwania i smarowania chilli i imbirem , więc dorobiłam sosu czosnkowego i jest dobrze .
20 września 2018 09:49 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Jeśli masz dostęp do swieżych fig, to wykorzystaj je do takiego ciasta. Przepyszne wychodzi.

W supermarkecie widziałam. Miąższ z figi jest słodki, ale nie wiem czy trzeba dodać więcej cukru.
Muszę poszukać w internecie.
20 września 2018 11:23 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

W supermarkecie widziałam. Miąższ z figi jest słodki, ale nie wiem czy trzeba dodać więcej cukru.
Muszę poszukać w internecie. :przytula:

Cukru nie trzeba dodawać. Pokrój figi na kawałki i połóż na cieście, lub delikatnie wymieszaj.
21 września 2018 09:24 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Cukru nie trzeba dodawać. Pokrój figi na kawałki i połóż na cieście, lub delikatnie wymieszaj.

Jutro zrobię ciasto, tak jak piszesz. Wolę lekko wcisnąć w ciasto, wtedy będzie bardziej soczyste.
Dziekuje za podpowiedź. Dzisiaj robię małe rolady wołowe. Dziadzio zaprosił sąsiadkę na późny obiad.
21 września 2018 17:26 / 1 osobie podoba się ten post
Była zupa pieczarkowa. I dobrze, bo przyszła córka, żeby jechać na większe zakupy (raz w tyg. samochodem, żeby nie nosić) i nie byłoby czasu na coś bardziej wymagającego.
22 września 2018 08:43 / 2 osobom podoba się ten post
Gulasz + ziemniory + surówka , ale jeszcze nie wiem jaka , jutro gulasz + ryż i surówka jw. Miałam w planach sernik belgijski , ale póki co weny nie mam i chyba coś kupię .
22 września 2018 08:51 / 1 osobie podoba się ten post
Proza życia - m i e l o n y  surówka z kiszonej kapusty i ziemniaki . ( młode polskie) .
22 września 2018 09:05 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Proza życia - m i e l o n y :-( surówka z kiszonej kapusty i ziemniaki . ( młode polskie) .

Ale ta proza taka smaczna!
U nas wczorajsza zupa pieczarkowa (trochę zostało) i zapiekanka- z tego, co zostawało.