Co dzisiaj gotujesz na obiad? 13

25 września 2018 13:38
Dusia1978

Kotlety mielone, ziemniaki i surówką z kapusty pekińskiej. Na deser gruszki z syropem. 

Dawno nie jadłam pekińskiej, muszę zrobić z marchewką.
25 września 2018 16:07 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

A i tak tego ze sobą żaden Niemiec nie weźmie nawet żeby miałby i miliardy na koncie. Trumna jest bez kieszeni i ostatnia koszula też bez kieszeni. Moja babcia jeszcze tak mówiła, że nie jadły ,nie piły a i tak wszystkim d..y gniją. 

My też nie weźmiemy . Jedziemy, narzekamy,płaczemy a i tak zostawimy dobra doczesne . Takie życie .
25 września 2018 16:42
Mleczko

My też nie weźmiemy . Jedziemy, narzekamy,płaczemy a i tak zostawimy dobra doczesne . Takie życie .

A i dobrze. Po podczas śmierci wszyscy są rowni. 
26 września 2018 07:16
Pierogi ruskie ze skwarkami  - tylko to . Za dużo dłubaniny. Twaróg przygotowuję parę dni wczesniej, pachnie niezbyt ale w pierogach jest ostry i ma smak, że ho,ho .
26 września 2018 09:42
Banalnie. Zupa pomidorowa z makaronem. Na deser owoce z bitą śmietaną. 
27 września 2018 09:18
Wczoraj ustalenia skończyły się na kiełbaskach z chlebem i z musztardą.
Dzisiaj zrobię kotlety mielone, kaszę, sos czosnkowy, do tego po ogórku kiszonym.
29 września 2018 08:51 / 1 osobie podoba się ten post
Zupa kartoflanka na deser brzoskwinie z bitą śmietaną. Jutro ziemniaki, schab w sosie i surówką z różnych warzyw. Na deser mamy sernik. 
29 września 2018 10:23 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj paski z kurczaka z ziemniakami, a jutro jak wyżej- schab sosie.
30 września 2018 10:21 / 2 osobom podoba się ten post
jaki obiad może być w polskim domu  w niedzielę? rosól, ale dzisiaj z ziemniakami . Zrazy zawijane z nadzieniem z pieczarek z cebulką . Po obiedzie jedziemy gdzieś i przetrawimy w ruchu . 
30 września 2018 10:39 / 1 osobie podoba się ten post
Filet wieprzowy, sałatka z buraczków, ryż na sypko.
30 września 2018 11:53 / 1 osobie podoba się ten post
Jak będziesz gotować na obiad herbatę, to nie tylko tobie skoczy ciśnienie.
30 września 2018 16:30
Pierogów już nie ma, dlatego zrobiłam pyszny rosół z makaronem i z dużą ilością marchewki.
Mięso z rosołu podsmażyłam do chleba. Na dzisiaj starczy, na jutro jeszcze nie mam pomysłu na obiad.
30 września 2018 17:02
Dziś była szynka w sosie- trochę dużo, najpierw sama na spacerze spaliłam, potem wyciągnęłam babcię i dalej spalałam- pchając wózek. Myślałam, że będzie protestować, bo to pora kawy z ciastem. Ale najfajniejsza pogoda jest teraz o tej porze, to może się przestawi.
A na jutro już dawno zaplanowałam zupę pieczarkową, bo przychodzi rehabilitant w porze okołoobiadowej,- raz wcześniej, raz później, to chcę mieć coś szybkiego, co może poczekać. I tak pewnie będzie co poniedziałek i środę- jakieś zupy.
01 października 2018 08:16
Zupa jarzynowa. Wywar już mam więc będzie szybciej.  Smacznego
01 października 2018 09:38 / 1 osobie podoba się ten post
Dzisiaj robię gulasz węgierski i placki ziemniaczane z buraczkami.