Język niemiecki z lektorem

19 lipca 2019 21:58 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Pewnie by mu to się spodobalo:-) jego życiowa dewizą było powiedzenie " Im Einkauf ist der Verdienst" .
Taniej jest więcej . 

Czyli radość mu sprawia polowanie na okazje- może Kindermensch ,ale taki podrabiany 
Czytasz obecnie Siddhartę Hessego, że się zainteresowałas tym sformułowaniem?
Jeśli Cię ten autor zainteresował to jeszcze Demiana mogę polecić.
20 lipca 2019 08:35 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Czyli radość mu sprawia polowanie na okazje- może Kindermensch ,ale taki podrabiany :-)
Czytasz obecnie Siddhartę Hessego, że się zainteresowałas tym sformułowaniem?
Jeśli Cię ten autor zainteresował to jeszcze Demiana mogę polecić.

Dzięki 
 Na początku było samo wyrażenie . Demiana czytałam , warto .
Co do papcia Sxpinakowego to chyba zwykle skąpstwo jest podstawą ? Nie wydam to mam! I kompleksy. Niewiadomo dlaczego i skąd? Mi nie wiadomo. Na zewnątrz fasada błyszczy, dosłownie . Englisch gruen
I przekupstwo . Jak najwięcej zostawić dzieciom . Może wpadną częściej? W końcu się na niego już nie zloscilsm tylko było mi go żal . Czasami .
20 lipca 2019 09:27 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Dzięki :-)
 Na początku było samo wyrażenie . Demiana czytałam , warto .
Co do papcia Sxpinakowego to chyba zwykle skąpstwo jest podstawą ? Nie wydam to mam! I kompleksy. Niewiadomo dlaczego i skąd? Mi nie wiadomo. Na zewnątrz fasada błyszczy, dosłownie . Englisch gruen:niebo pieklo:
I przekupstwo . Jak najwięcej zostawić dzieciom . Może wpadną częściej? W końcu się na niego już nie zloscilsm tylko było mi go żal . Czasami .

Nie on jeden tak ma. Smutne to trochę, bo dzieci takich rodzicow często patrzą jak ich czym prędzej do Heimu wpakowac i położyć łapkę na majątku. Chyba w takich rodzinach pieniądze były najwyższą wartością i tyle.
26 lipca 2019 13:02
Herzlich willkommen!
Ich warte gespannt auf Eure Fragen:)
26 lipca 2019 13:04 / 1 osobie podoba się ten post
Vielen Dank Zofija, dorotee und Maluda für Ere likes:) Die haben mein Herz erfreut!
Herzlichen Dank auch tina für die Kommentare:)
26 lipca 2019 13:07
Napiszę w ciągu tej godziny - czekając na pytania - o niektórych drobnych błędach językowych i wyjaśnię parę drobiazgów.
26 lipca 2019 13:08
Ich arbeite ALS Betreuerin und Begleiterin von Frau XYZ. - Pracuję JAKO opiekunka pani XYZ.
26 lipca 2019 13:10
Ich soll ihr nur beim Kochen und Aufräumen helfen. - helfen bei + Dativ - pomagać przy, beim - skrót od bei dem
Das gehört zu meinen Pflichten. - końcówka z "n", bo Dativ Plural
26 lipca 2019 13:11
Ihre GANZEFamilie ist gestorben. - Jej CAŁA rodzina zmarła.
26 lipca 2019 13:12
Sie hat nur einen Neffen, aber er wohnt weit weg. - Ona ma tylko jednego siostrzeńca, ale on mieszka daleko.
einen Neffen - końcówki "n", bo Akkusativ, czyli czwarty przypadek.
26 lipca 2019 13:13
Es ist ziemlich spät. – Jest dosyć późno.
ziemlich - dosyć
26 lipca 2019 13:15
jemanden kontaktieren
Ich kontaktiere ihn ab und zu/ manchmal.
To alternatywa do: mit jemandem im Kontakt bleiben
Ich bleibe mit ihm im Kontakt
26 lipca 2019 13:17
In meiner Gegend gibt es viele Industriebetriebe. - W mojej okolicy jest wiele zakładów przemysłowych.
26 lipca 2019 13:18
"Seit 36 Jahren bin ich verheiratet und habe drei Kinder: zwei Söhne und eine Tochter ."
Zwracam uwagę na liczbę pojedynczą i mnogą:
die Tochter, die Töchter
der Sohn, die Söhne
26 lipca 2019 13:19
Lektor.Beata

Vielen Dank Zofija, dorotee und Maluda für Ere likes:) Die haben mein Herz erfreut!
Herzlichen Dank auch tina für die Kommentare:)