Na wyjeździe 41

11 maja 2018 12:00 / 1 osobie podoba się ten post
alesia

Zaparcie murowane. :smiech3: Mam odwrotnie, babcia pod ścisłą dietą z mięsem mielonym, i gotowanymi warzywami. :nerwowa kucharka:

Na szczęście obyło się bez zaparcia.
Często gotuję kompot z jabłek.
11 maja 2018 17:21 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

Na szczęście obyło się bez zaparcia. :-)
Często gotuję kompot z jabłek.

Do pierogów dobrze zjeść surówkę z kiszonej kapusty. Trawienie jak ta lala.
11 maja 2018 18:37 / 3 osobom podoba się ten post
Chciałam Was poinformować, że w niedzielę o 22.55 w niemieckiej telewizji na mdr będzie ciekawy program o polskich eurosierotach "Mama arbeitet im Westen"
11 maja 2018 20:23
Zofija

Chciałam Was poinformować, że w niedzielę o 22.55 w niemieckiej telewizji na mdr będzie ciekawy program o polskich eurosierotach "Mama arbeitet im Westen"

To o mnie? Pracuje tutaj bo muszę inaczej w PL czeka na mnie i na moje dziecko bieda. 
11 maja 2018 20:32
Dusia1978

To o mnie? Pracuje tutaj bo muszę inaczej w PL czeka na mnie i na moje dziecko bieda. :placze2:

Ja również to przerabiałam, tylko 25 lat temu.
11 maja 2018 21:42
Zofija

Ja również to przerabiałam, tylko 25 lat temu.

A ja przerabiam to teraz. Zycie za krotkie jest aby ogladac sie za siebie. Dziecko dorosnie, bedzie mialo swoj swiat a przeciez zyc trzeba i pieniazki tez potrzebne. 
12 maja 2018 11:11 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

A ja przerabiam to teraz. Zycie za krotkie jest aby ogladac sie za siebie. Dziecko dorosnie, bedzie mialo swoj swiat a przeciez zyc trzeba i pieniazki tez potrzebne. 

Oj tak, tak Dusia, rozumiem Cię i nie chcę Ci mącić swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Radzimy sobie jak możemy i nikt nas nie zrozumie, póki nie znajdzie się w podobnej sytuacji. Trzymaj się.
12 maja 2018 11:14 / 1 osobie podoba się ten post
Zofija

Oj tak, tak Dusia, rozumiem Cię i nie chcę Ci mącić swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Radzimy sobie jak możemy i nikt nas nie zrozumie, póki nie znajdzie się w podobnej sytuacji. Trzymaj się.

Dziekuje i pozdrawiam wszystkich, ktorzy taki dylemat przezywali i obecnie przezywaja. 
12 maja 2018 11:33 / 3 osobom podoba się ten post
Dzisiaj i jutro mam dyżur dzielony, 4 godziny rano i 4 godziny wieczorem. Nie lubię tego, bo zarówno rano, jak i wieczorem trzeba ogrnąć najcięższą robotę, a poza tym trzeba wcześnie wstać i wieczorem też nie ma luzu. Nic to, mam ostatnie dni pracy, więc niedługo się zresetuję. 
12 maja 2018 14:17 / 3 osobom podoba się ten post
Lece,pozniej jeszcze popisze,musze nadrobic statystyki co by forum smigalo hahaha a tak po prawdzie tom tesknila,pozdrawiam cale opiekunkowo,myslami zawsze jestem z wami. Jak to dobrze byc w robocie i wiedziec,ze sie nie jest samemu i tyz inne osoby tak samo pracuja,czlowiek ma sie na kim wesprzec
14 maja 2018 13:27 / 1 osobie podoba się ten post
alesia

Do pierogów dobrze zjeść surówkę z kiszonej kapusty. Trawienie jak ta lala. :-)

Pierogi z mięsem są ciężkie, muszę wypróbować przepis na połączenie farszu mięsnego z kapustą i grzybami.
14 maja 2018 13:30
Dusia1978

A ja przerabiam to teraz. Zycie za krotkie jest aby ogladac sie za siebie. Dziecko dorosnie, bedzie mialo swoj swiat a przeciez zyc trzeba i pieniazki tez potrzebne. 

Zanim dziecko dorośnie, trzeba je wychować.
Małego dziecka bym nie zostawiła ale wiem, że różne są sytuacje w życiu.
14 maja 2018 13:49 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

Zanim dziecko dorośnie, trzeba je wychować.
Małego dziecka bym nie zostawiła ale wiem, że różne są sytuacje w życiu.

Ma 14 lat jest pod opieką mojej mamy i mojej siostry. Z ojcem nie utrzymuje kontaktów. Życie zmusiło bo inaczej czeka mnie mieszkanie pod mostem po podziale majątku. 
14 maja 2018 14:24 / 1 osobie podoba się ten post
Zofija

Chciałam Was poinformować, że w niedzielę o 22.55 w niemieckiej telewizji na mdr będzie ciekawy program o polskich eurosierotach "Mama arbeitet im Westen"

Informowałam Was o tym programie, a sama go przegapiłam
14 maja 2018 14:37 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

Pierogi z mięsem są ciężkie, muszę wypróbować przepis na połączenie farszu mięsnego z kapustą i grzybami.

Myślę, że wcale nie będą lżejsze Ja znam taką jedną odmianę pierogów, które są delikatniejsze. Są to parowane pierogi z jagodami, które robię w jagodowym sezonie......... mniam, mniam