Na wyjeździe 41

22 sierpnia 2018 18:27 / 3 osobom podoba się ten post
Jak czytam o Waszych problemach z postępujacymi niedołężnościami Waszych PDP, to błogosławię Opatrzność, że mnie skierowała na inne tory pracy opiekunkowej w DE. W Heimie nie muszę sama borykać się z takimi sprawami, robię co do mie należy, kończę dyżur i wychodzę na wolność.
22 sierpnia 2018 18:56 / 4 osobom podoba się ten post
Ewelina645

Co to za pielęgniarki kuźwa . Zamiast zareagować zmierzyć ciśnienie cokolwiek ... Zgłoś do firmy że stan się pogorszył że prawdopodobnie mial udar i jest słaby postaw sprawę jasno że nie będziesz go dźwigać . Powiedz że rodzina to ma w nosie . Jeżeli firma też to zlekceważy pakuj się i do domu szkoda zdrowia . 

Tak zrobiłam. Jeśli do piątku rodzina nie zareaguje ( a widać to , że mają wszystko w nosie) po niedzieli zażądałam zmiany miejsca pracy. Do obecnego stanu zdrowia pdp potrzebny jest wysoki i silny mezczyzna. 
22 sierpnia 2018 19:35 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dziewczyny kochane. Co mam robić. Zauważyłam pogorszenie się stanu zdrowia mojego pdp. I proszę się tutaj ze mnie nie śmiać. Mój pdp 90 lat, demencja, cukrzyca, 2 msce temu przeszedł operację po złamaniu szyjki kości udowej. Doszedł do sprawności. Ale to nie to. Zauważyłam, że chyba w poniedziałek mój pdp przeszedł lekki udar. Objawy typowe dla tego stanu. Powiedziałam corce i pielęgniarkom, które przychodzą codziennie rano. Pielegniarki usmiechnely sie tylko gdy im to powiedzialam. Lekarz przyszedł zmierzyl  ciśnienie i na tym tyle. Całkowicie odjęlo dziadkowi lewa reke i nogę. Nawet nie ma siły  utrzymac kubka w ręce. Poprostu ścina go z nóg jak wstaje. Nie rozumiem jak można zbagatelizować taki stan. Zgłosiłam dziś do swojej agencji i jeśli nie rozwiążą tego problemu ja poprostu zjeżdżam do domu. Dziadek ma ok 1,90 wzrostu i ok 90 kg więc kawał chłopa. Jeśli mi upadnie nie będę wstanie nawet go podnieść. Co mam dalej robić. Czy czekać na ruch agencja-rodzina.,? Proszę o odpowiedź. Dziękuję. 

Jak pdp upadnie to i tak wzywamy odpowiednie służby, nawet będąc mężczyzna. Także spokojnie .
23 sierpnia 2018 16:34
Dusia1978

Dziewczyny kochane. Co mam robić. Zauważyłam pogorszenie się stanu zdrowia mojego pdp. I proszę się tutaj ze mnie nie śmiać. Mój pdp 90 lat, demencja, cukrzyca, 2 msce temu przeszedł operację po złamaniu szyjki kości udowej. Doszedł do sprawności. Ale to nie to. Zauważyłam, że chyba w poniedziałek mój pdp przeszedł lekki udar. Objawy typowe dla tego stanu. Powiedziałam corce i pielęgniarkom, które przychodzą codziennie rano. Pielegniarki usmiechnely sie tylko gdy im to powiedzialam. Lekarz przyszedł zmierzyl  ciśnienie i na tym tyle. Całkowicie odjęlo dziadkowi lewa reke i nogę. Nawet nie ma siły  utrzymac kubka w ręce. Poprostu ścina go z nóg jak wstaje. Nie rozumiem jak można zbagatelizować taki stan. Zgłosiłam dziś do swojej agencji i jeśli nie rozwiążą tego problemu ja poprostu zjeżdżam do domu. Dziadek ma ok 1,90 wzrostu i ok 90 kg więc kawał chłopa. Jeśli mi upadnie nie będę wstanie nawet go podnieść. Co mam dalej robić. Czy czekać na ruch agencja-rodzina.,? Proszę o odpowiedź. Dziękuję. 

Przy takiej zmianie powinien być zabrany do szpitala na badania. Chyba nie chcą jego śmierci?
Wczoraj moja podopieczna źle się czuła, siedziałam z nią jak pies. Udało się i dzisiaj byłam z nią u lekarza.
Nawet ciasta jeszcze nie zrobiłam. Wieczorem zrobię bo wczoraj byłam taka zmęczona, że musiałam położyć się wcześniej spać.
23 sierpnia 2018 16:35 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Dziewczyny kochane. Co mam robić. Zauważyłam pogorszenie się stanu zdrowia mojego pdp. I proszę się tutaj ze mnie nie śmiać. Mój pdp 90 lat, demencja, cukrzyca, 2 msce temu przeszedł operację po złamaniu szyjki kości udowej. Doszedł do sprawności. Ale to nie to. Zauważyłam, że chyba w poniedziałek mój pdp przeszedł lekki udar. Objawy typowe dla tego stanu. Powiedziałam corce i pielęgniarkom, które przychodzą codziennie rano. Pielegniarki usmiechnely sie tylko gdy im to powiedzialam. Lekarz przyszedł zmierzyl  ciśnienie i na tym tyle. Całkowicie odjęlo dziadkowi lewa reke i nogę. Nawet nie ma siły  utrzymac kubka w ręce. Poprostu ścina go z nóg jak wstaje. Nie rozumiem jak można zbagatelizować taki stan. Zgłosiłam dziś do swojej agencji i jeśli nie rozwiążą tego problemu ja poprostu zjeżdżam do domu. Dziadek ma ok 1,90 wzrostu i ok 90 kg więc kawał chłopa. Jeśli mi upadnie nie będę wstanie nawet go podnieść. Co mam dalej robić. Czy czekać na ruch agencja-rodzina.,? Proszę o odpowiedź. Dziękuję. 

Z tego co obserwuję w moim Heimie, zauważyłam, że Niemcy mają bardzo stoickie podejście do podupadania na zdrowiu seniorów wokolicach i po 90. roku życia. Podchodzą do tego w ten sposób, że wszystko jest normalną koleją życia i w tym wieku udzielają pomocy medycznej raczej na zasadzie zachowawczej i pielęgnacyjnej, niż intensywnej terapii. Można powiedzieć, że zdrowie i życie tych ludzi pozostawiają naturze. Wiadomo zdrowia ludziom po 90. nie przywróci się, choćby stosować cud terapie, tak samo jak nie wróci się młodości. Także nie spodziewaj się, ze twój PDP będzie intensywnie rehabilitowany, REHA już nie dla ludzi w jego wieku. Smutne to, ale prawdziwe. Ty możesz tylko zrezygnować z opieki nad tak chorym człowiekiem.
23 sierpnia 2018 16:38
dorotee

Może tarta?

Tarta to też kruche, ale szybko się robi.
Mam już przepis z internetu, jutro będzie do kawy.
23 sierpnia 2018 18:16
Zofija

Z tego co obserwuję w moim Heimie, zauważyłam, że Niemcy mają bardzo stoickie podejście do podupadania na zdrowiu seniorów wokolicach i po 90. roku życia. Podchodzą do tego w ten sposób, że wszystko jest normalną koleją życia i w tym wieku udzielają pomocy medycznej raczej na zasadzie zachowawczej i pielęgnacyjnej, niż intensywnej terapii. Można powiedzieć, że zdrowie i życie tych ludzi pozostawiają naturze. Wiadomo zdrowia ludziom po 90. nie przywróci się, choćby stosować cud terapie, tak samo jak nie wróci się młodości. Także nie spodziewaj się, ze twój PDP będzie intensywnie rehabilitowany, REHA już nie dla ludzi w jego wieku. Smutne to, ale prawdziwe. Ty możesz tylko zrezygnować z opieki nad tak chorym człowiekiem.

Rodzina nie reaguje i mówią .że nie ma żadnego problemu bo że wszystko jest "gut". Szkoda gadać.....
23 sierpnia 2018 18:56
ela.p

Tarta to też kruche, ale szybko się robi.
Mam już przepis z internetu, jutro będzie do kawy. :-)

Z morelami? Podasz stronę?
23 sierpnia 2018 19:42 / 6 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Rodzina nie reaguje i mówią .że nie ma żadnego problemu bo że wszystko jest "gut". Szkoda gadać.....:do bani:

Dusia , tylko nie panikuj , Zosia ma rację, a pielęgniarki się uśmiechają bo co mają zrobić , przecież wieczny nie będzie. Jeżeli ci upadnie wezwiesz pogotowie i to wszystko . Monitowałaś , firma powiadomiona jesteś jak najbardziej w porządku , wiem że nie jest ci łatwo ale zrobiłaś wszystko naprawdę wszystko i możesz tylko czekać na decyzję rodziny. Pamiętam podobną sytucję , mój Pdp był bardzo już chory i lekarz powiedział dosłownie '' ty to zadbaj o siebie , bo co mu się moze stać , może co najwyżej umrzeć'' Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze i trzymam kciuki.
24 sierpnia 2018 11:24
U mnie pada
25 sierpnia 2018 17:59 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Z morelami? Podasz stronę?:-)

Poszłam na łatwiznę, ciasto szybko się robi. Na górę dałam cienko pokrojone morele.
https://aniastarmach.pl/przepis/tarta-z-truskawkami/
 
26 sierpnia 2018 11:06
Wczoraj upiekłam ciasto migdałowe a dziś siedzę na tyłku ,zero roboty -nudzę się strasznie no bo ile można przez telefon gadać.
26 sierpnia 2018 12:19 / 1 osobie podoba się ten post
Zofija

Z tego co obserwuję w moim Heimie, zauważyłam, że Niemcy mają bardzo stoickie podejście do podupadania na zdrowiu seniorów wokolicach i po 90. roku życia. Podchodzą do tego w ten sposób, że wszystko jest normalną koleją życia i w tym wieku udzielają pomocy medycznej raczej na zasadzie zachowawczej i pielęgnacyjnej, niż intensywnej terapii. Można powiedzieć, że zdrowie i życie tych ludzi pozostawiają naturze. Wiadomo zdrowia ludziom po 90. nie przywróci się, choćby stosować cud terapie, tak samo jak nie wróci się młodości. Także nie spodziewaj się, ze twój PDP będzie intensywnie rehabilitowany, REHA już nie dla ludzi w jego wieku. Smutne to, ale prawdziwe. Ty możesz tylko zrezygnować z opieki nad tak chorym człowiekiem.

Ale to jest normale to są ludzie którzy juz dużo przeżyli maja 90lat to każdy dzień jest jak w loterii wygrana 
26 sierpnia 2018 13:33
Walizka w przedpokoju , dziś noc w hotelu , w nocy lub nad ranem przyjedzie zmienniczka...
26 sierpnia 2018 14:15
didusia

Wczoraj upiekłam ciasto migdałowe a dziś siedzę na tyłku ,zero roboty -nudzę się strasznie no bo ile można przez telefon gadać.

No i prawidłowo, w niedziele nie pracujemy, wykonujemy tylko konieczne prace Jest wiele fajnych rzeczy czym ożna wypelnic wolny czas, nie nudź kochana.