Na wyjeździe 41

29 stycznia 2019 19:28 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Jeśli mogę Ci coś doradzić to poszperaj w necie jak znajdziesz chwilkę wiele firm ma już zlecenia na drugą połowę lutego i marzec jest w czym wybierać.Mozesz przecież wypowiedziec umowę swojej firmie jeśli jesteś nie zadowolona i podjąć pracę w nowej.

Ale czy na zleceniu (mam podpisaną umowę) do 20 lutego mogę wypowiedzenie złożyć czy po zakonczobym zleceniu. ?
29 stycznia 2019 19:43 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Ale czy na zleceniu (mam podpisaną umowę) do 20 lutego mogę wypowiedzenie złożyć czy po zakonczobym zleceniu. ?

Tak możesz   i w między czasie załatwiasz sobie nowe miejsce.Nie tracisz czasu .Obowiązuje Cię 2 tyg okres wypowiedzenia bez podawania przyczyny Jak już umowa zostanie rozwiązana podpisujesz nową  z inną firmą( dwa zusy nie mogą być odprowadzane).
29 stycznia 2019 20:25
Konwalia08

Tak możesz   i w między czasie załatwiasz sobie nowe miejsce.Nie tracisz czasu .Obowiązuje Cię 2 tyg okres wypowiedzenia bez podawania przyczyny Jak już umowa zostanie rozwiązana podpisujesz nową  z inną firmą( dwa zusy nie mogą być odprowadzane).

To jeszcze teraz polećcie mi fajna i w miarę normalna agencje. Dziękuję.
29 stycznia 2019 20:25 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Tak możesz   i w między czasie załatwiasz sobie nowe miejsce.Nie tracisz czasu .Obowiązuje Cię 2 tyg okres wypowiedzenia bez podawania przyczyny Jak już umowa zostanie rozwiązana podpisujesz nową  z inną firmą( dwa zusy nie mogą być odprowadzane).

To jeszcze teraz polećcie mi fajna i w miarę normalna agencje. Dziękuję.
29 stycznia 2019 20:37
Dusia1978

No właśnie jak teraz. Babcia podupada na zdrowiu. Właśnie posadzili ja na wózek. Nagrałam mojej koordynator w jakich warunkach ja muszę pokonywać "tor przeszkód" z pdp na wózku. I zapytałam czy ok? Nie miały nic do powiedzenia. Wysoki parter ze strony schodami bez windy, niemożność wjazdu wózkiem do WC i łazienki s już o kuchni nie wspomnę . I jak ta babkowina na schodzić po tych schodach. Mam ja wsiąść na plecy. Ale co dla rodziny to "muss spaziren" i że to jest moja praca. Do tego zero pomocy od dzieci. A jeden syn stary kawaler mieszkający w tym samym mieszkaniu z babka. 

Dziwne przecież ostatnio pisałaś..że po tym zleceniu wracasz w miejsce,gdzie już byłaś,.Proponuję przed pisaniem zastanowić się,
29 stycznia 2019 22:12 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

To jeszcze teraz polećcie mi fajna i w miarę normalna agencje. Dziękuję.:zakochany2:

Nie napiszę Ci która firma dobra ,która zła bo każdy w każdej znajdzie + i - wiadomo jak jest .Kiedyś jedna z koleżanek bardzo wychwala mi swoją firmę i może jadąc z tej firmy trafiała na fajne miejsca, ja sie skusiłam, pojechałam na 2  różne i było ciężko ,ale przeżyłam i dotrwałam do konca.Teraz już tam nie pracuje .Bardzo trudno komuś coś polecić.Ja sprawdzam w necie ,dzwonię jeśli coś mnie interesuje wypytuje konkretnie ,nie biorę par ani ze zdrowymi żonami ani też z dziećmi pod jednym dachem(np.wspólna kuchnia) i bez wstawania w nocy.Zwracam uwagę na wagę i wzrost.Czy się porusza samodzielnie a jak nie to co jest w domu i czy pdp.współpracuje,czy przychodzi niemiecka Pflege i jaki jest kontakt z koordynatorem !!!Jak mam numer do zmienniczki to podpytam jak z jedzeniem.Fakt chce dużo wiedzieć ale mam do tego prawo.No i koniecznie pierwszy wyjazd z nową firmą krótki 4-5 tyg. 
29 stycznia 2019 22:30 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

Nie napiszę Ci która firma dobra ,która zła bo każdy w każdej znajdzie + i - wiadomo jak jest .Kiedyś jedna z koleżanek bardzo wychwala mi swoją firmę i może jadąc z tej firmy trafiała na fajne miejsca, ja sie skusiłam, pojechałam na 2  różne i było ciężko ,ale przeżyłam i dotrwałam do konca.Teraz już tam nie pracuje .Bardzo trudno komuś coś polecić.Ja sprawdzam w necie ,dzwonię jeśli coś mnie interesuje wypytuje konkretnie ,nie biorę par ani ze zdrowymi żonami ani też z dziećmi pod jednym dachem(np.wspólna kuchnia) i bez wstawania w nocy.Zwracam uwagę na wagę i wzrost.Czy się porusza samodzielnie a jak nie to co jest w domu i czy pdp.współpracuje,czy przychodzi niemiecka Pflege i jaki jest kontakt z koordynatorem !!!Jak mam numer do zmienniczki to podpytam jak z jedzeniem.Fakt chce dużo wiedzieć ale mam do tego prawo.No i koniecznie pierwszy wyjazd z nową firmą krótki 4-5 tyg. 

Właśnie ja teraz popadłam w takie "gówno". Syn stary kawaler mieszkający z mamusia. Poprzedniczki go nauczyły, że gotowały i Dla niego i prały mu ubrania. Ja go raz dwa odliczenia tego. Gotuję tylko po troszkę dla siebie i babci. Pranie jego zostawiam dalej w koszu na bieliznę. Powiedziałam mu, że jestem opiekunka jego matki a nie jego. I dlatego stąd uciekam 20 lutego. Nie ma mowy. Nie będę czyjąś pomoc domowa. 
29 stycznia 2019 22:32
Konwalia08

Tak możesz   i w między czasie załatwiasz sobie nowe miejsce.Nie tracisz czasu .Obowiązuje Cię 2 tyg okres wypowiedzenia bez podawania przyczyny Jak już umowa zostanie rozwiązana podpisujesz nową  z inną firmą( dwa zusy nie mogą być odprowadzane).

No jak to nie mogą być odprowadzane dwa zusy - oczywiście , że moga 
29 stycznia 2019 22:33
nadzieja

Dziwne przecież ostatnio pisałaś..że po tym zleceniu wracasz w miejsce,gdzie już byłaś,.Proponuję przed pisaniem zastanowić się,

Czytaj dokładnie. No właśnie po tym zleceniu. Dopiero jestem od 20 stycznia do 20 lutego. Potem przejeżdżam do mojego dziadka. A już teraz rozglądam się za nową agencja, bo w tej co jestem umowa mi się kończy na początku kwietnia. Czytaj uważniej !!!!!?!
29 stycznia 2019 22:39
Aniabeznazwy

No jak to nie mogą być odprowadzane dwa zusy - oczywiście , że moga :-)

Nie rozumiem???
29 stycznia 2019 22:48
Aniabeznazwy

No jak to nie mogą być odprowadzane dwa zusy - oczywiście , że moga :-)

Zostało mi jasno powiedziane ,że muszę się z jednej firmy wyrejestrować ,żeby podjąć pracę w innej.Przechodze do nowej z dnia na dzień ,nie mam przerwy mam zachowaną ciągłość.Pierwsza firma przestaje mi płaćić ZUS i zaczyna druga.No nie mogę przecież w trakcie trwania umowy z jedną firmą ,będąc na postoju pracować w drugiej konkurencyjnej.
30 stycznia 2019 07:55 / 1 osobie podoba się ten post
Aniabeznazwy

No jak to nie mogą być odprowadzane dwa zusy - oczywiście , że moga :-)

Oczywiście ,że mogą ,nawet 22 ZUSy:)Wystarczy znać przepisy:)
 
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kilka-umow-zlecenia-ktora-bedzie-tytulem-do-ubezpieczenia
30 stycznia 2019 08:14 / 1 osobie podoba się ten post
Tylko nie może być to umowa na niemieckich warunkach i ZUS. Ja taką miałam, po jej skończeniu mąż mnie u siebie w pracy w Polsce zarejestrował. I nie wiem czemu daty się nie zgadzały przy zgłoszeniu niemieckim i parę miesięcy borykałam się z ZUS, wyjaśnienia, pisma, itp. żeby wyjaśnić, że nie byłam jednocześnie ubezpieczona w Polsce i za granicą- bo w pismach było, że nie mogą być dwa tytuły ubezpieczenia.
30 stycznia 2019 08:57
Werska

Tylko nie może być to umowa na niemieckich warunkach i ZUS. Ja taką miałam, po jej skończeniu mąż mnie u siebie w pracy w Polsce zarejestrował. I nie wiem czemu daty się nie zgadzały przy zgłoszeniu niemieckim i parę miesięcy borykałam się z ZUS, wyjaśnienia, pisma, itp. żeby wyjaśnić, że nie byłam jednocześnie ubezpieczona w Polsce i za granicą- bo w pismach było, że nie mogą być dwa tytuły ubezpieczenia.

Umowa na warunkach niemieckich nie jest i nie może być traktowana jako umowa-zlecenie.Stąd problemy.
Zamiast ślepo słuchać i wierzyć co mówią agencje warto samemu sprawdzić przed podpisaniem .Jak to mówią "nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności".
30 stycznia 2019 09:38
Aniabeznazwy

No jak to nie mogą być odprowadzane dwa zusy - oczywiście , że moga :-)

Prawda  że może być nawet kilka odprowadzanych ,ale mam na myśli A1