Na wyjeździe 41

13 marca 2019 13:34 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Najgorsze jest to, że zanim się człowiek wybudzi i zerwie z łóżka to on już się drze w nieboglosy. Dzisiaj się bawił "zegarkiem" i nacisnął guzik że policzył się z centrum pomocy. Ci zaraz zaczęli oddzwaniać a ja musiałam się tłumaczyć co i dlaczego. Szklg mnie trafił i zdjęłam mu ten zegareczek .

No tak, wierze..wiem jak jest. Jakby obdzierali go ze skóry. Czasami zasatanawiam się w takich przypadkach na ile to jest dobra gra, a faktycznie zero kontaktu ze światem zewnętrznym. W zalezności jaki jest stan zdrowia Twojego dziadka. Czy tylko żyje w swoim świecie czy też jest na tyle kontaktowy, że można z nim porozmawiać? Akcja na sto fajerek...cały dom postawiony na nogi. Te wszystkie gadżety maja pomagać nam funkcjonować, a nie utudniać życie. A w tym przypadku ewidentnie zrobiło wielką akcję z małego pierdołu.    
15 marca 2019 14:24 / 2 osobom podoba się ten post
a mnie chyba czeka trochę zarwanej nocki, haha. Dotarł router, nic tylko popodłączać, wcześniej zapoznając się z instrukcją, w jęz.niemieckim,buu. Ale żaden problem.Tutaj dziadki nie mają telefonu, więc chyba z Telekomu nikt nie przyjeżdża.
17 marca 2019 10:31 / 3 osobom podoba się ten post
Pogoda się zkiepściła o litości ale ponoć od środy ma być lepiej. Zula je już 1,5h śniadanie ale nie poganiam bo to dla niej miła chwila i przy jej niedowładzie nie ma co walczyć z tempem i każda czynność jest na wagę złota. Potem zrobi dżemkę do 13, a ja przewietrze myśli na spacerze. Lampka w lifcie mruga na czerwono, nie mogę znależć ładowarki a zmienniczka nie odbiera telefonu i nie odpowiada na sms-y, kiepsko.
17 marca 2019 10:43 / 3 osobom podoba się ten post
No i muszę zacząć używać mój pas na kręgosłup  bo dziś źle pdp.podczas porannej toalety chwyciłam .Cała toaleta jest w łóżku ale to można przeżyć tylko że pdp.sie zsuwa i trzeba podciągnąć do góry,myślę że miałam stanąć z tyłu za głową pod pachy i w górę .A tak nie zrobiłam . Tu Pflege nie przychodzi a ja zbyt umięśniona nie jestem( slabe ręce mam cholewcia)Leżąc osoba która nie współpracuje jest bezwładna i cięższa niż w rzeczywistości ,ale to wiecie.Papierka opiekuna medycznego nie posiadam a na tym kursie na pewno uczą jak prawidłowo chwytać taką osobę.Czasem podglądałam jak to robią Pflege ale one mają wprawę a ja najczęściej chodzących mam albo przynajmniej wspòlpracujacych.Oj chyba bez tabletki się nie obejdzie.
17 marca 2019 11:00 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08

No i muszę zacząć używać mój pas na kręgosłup :zaskoczenie: bo dziś źle pdp.podczas porannej toalety chwyciłam .Cała toaleta jest w łóżku ale to można przeżyć tylko że pdp.sie zsuwa i trzeba podciągnąć do góry,myślę że miałam stanąć z tyłu za głową pod pachy i w górę .A tak nie zrobiłam . Tu Pflege nie przychodzi a ja zbyt umięśniona nie jestem( slabe ręce mam cholewcia)Leżąc osoba która nie współpracuje jest bezwładna i cięższa niż w rzeczywistości ,ale to wiecie.Papierka opiekuna medycznego nie posiadam a na tym kursie na pewno uczą jak prawidłowo chwytać taką osobę.Czasem podglądałam jak to robią Pflege ale one mają wprawę a ja najczęściej chodzących mam albo przynajmniej wspòlpracujacych.Oj chyba bez tabletki się nie obejdzie.:zaskoczenie:

Tak , stajesz u wezgłowia łóżka pod pachy i do góry , można też na podkładzie , lżej , tylko potem podkład trzeba wyjąć i podłożyć pod pupę , jak podjedzie .
17 marca 2019 13:11 / 1 osobie podoba się ten post
Dzięki Dorotee tak też myślałam ,spróbowałam przed chwilą pod pachy chwyciłam i podciągnęłam,,,,, znacznie lepiej
17 marca 2019 14:13 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08 a masz plfegebett, regulowane ?
W mojej szkole bynajmniej uczą, technik transferu też. Do tego dochodzą praktyki w DPS lub w szpitalu. Bardzo dużo mnie tam nauczono, więc zdobyta tam wiedza procentuje w pracy tutaj.  Chociaż nie ma to przełożenia na jakieś ekstra pieniążki na zleceniu
17 marca 2019 16:25 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Dzięki Dorotee :-)tak też myślałam ,spróbowałam przed chwilą pod pachy chwyciłam i podciągnęłam,,,,, znacznie lepiej:super:

Przy podnoszeniu, podciąganiu zawsze pamiętaj o ugięciu kolan . Łóżko oczywiście podwyższamy.
17 marca 2019 16:33 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Przy podnoszeniu, podciąganiu zawsze pamiętaj o ugięciu kolan . Łóżko oczywiście podwyższamy.

Tak o tym pamiętam od czasu kiedy w bardzo dziwnej pozycji zostałam ale to było jakieś 15 lat temu.Tak na prawdę od tego czasu muszę uważać .Lekarz zawsze mówił zginać nogi w kolanach
17 marca 2019 16:35
Luke

Konwalia08 a masz plfegebett, regulowane ?
W mojej szkole bynajmniej uczą, technik transferu też. Do tego dochodzą praktyki w DPS lub w szpitalu. Bardzo dużo mnie tam nauczono, więc zdobyta tam wiedza procentuje w pracy tutaj.  Chociaż nie ma to przełożenia na jakieś ekstra pieniążki na zleceniu

Tak
17 marca 2019 18:13 / 2 osobom podoba się ten post
Korzystaj, ile wlezie, z możliwości regulacji łóżka. Naprawdę ułatwia, zwłaszcza transferek z i na wózek czy krzesło toaletowe.
17 marca 2019 18:35 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Dzięki Dorotee :-)tak też myślałam ,spróbowałam przed chwilą pod pachy chwyciłam i podciągnęłam,,,,, znacznie lepiej:super:

Spróbuj na podkładzie, starsi ludzie mają bardzo delikatną skórę nawet fałdy i załamki na ubraniu i pościeli mogą spowodować odleżynę. Jeżeli to robisz często dojdzie do obtarć, długo i żle się goi w takich miejscach.  Przewracanie na boki też na podkładach lub z zastosowaniem dżwigni z własnego ramienia tz; podkładasz rękę pod nogę od spodu a dłoń otwartą kładziesz na wierzchu drugiej nogi zgodnie z kierunkiem w który ma się pdp-ny obrócić i drugą otwartą dłonią popychasz plecy.
17 marca 2019 18:42
Luke

Korzystaj, ile wlezie, z możliwości regulacji łóżka. Naprawdę ułatwia, zwłaszcza transferek z i na wózek czy krzesło toaletowe.

Toś mi naprawdę dużo podpowiedzial czyli sugerujesz żebym sama pokombinował a  i ewentualnie poszukała w necie?Dorotee wskazówek udzieliła i jakoś poszło z górkiale dzięki za cenną wskazówkę 
17 marca 2019 18:42 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Korzystaj, ile wlezie, z możliwości regulacji łóżka. Naprawdę ułatwia, zwłaszcza transferek z i na wózek czy krzesło toaletowe.

Masz rację, ale do pełnego transferu powinien być lift, chociaż w Heimie nawet do pomagających w transferze chorych używają liftów, tam się żadna Pflege mimo techniki nie będzie nadwyrężać.
17 marca 2019 18:50 / 2 osobom podoba się ten post
Evvex

Spróbuj na podkładzie, starsi ludzie mają bardzo delikatną skórę nawet fałdy i załamki na ubraniu i pościeli mogą spowodować odleżynę. Jeżeli to robisz często dojdzie do obtarć, długo i żle się goi w takich miejscach.  Przewracanie na boki też na podkładach lub z zastosowaniem dżwigni z własnego ramienia tz; podkładasz rękę pod nogę od spodu a dłoń otwartą kładziesz na wierzchu drugiej nogi zgodnie z kierunkiem w który ma się pdp-ny obrócić i drugą otwartą dłonią popychasz plecy.

Dzięki bardzo na pewno spróbuję ale za skutek nie ręcze