Na wyjeździe 41

17 marca 2019 18:57 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Dzięki bardzo na pewno spróbuję ale za skutek nie ręcze:piatka:

I na pewno dasz radę śpiewająco '' Training macht den Meister'' jeszcze ci się spodoba i Pdp będzie samoloty w łóżku kręcił
17 marca 2019 19:03 / 1 osobie podoba się ten post
Konwalia08 dorotee udzieliła rady wcześniej niż ja, a ja nadmieniłem o zaletach regulacji łóżka. Podkład też wykorzystywałem często. A jeśli pdp może zgiąć nogi w kolanach, to poproś, żeby z Twoją pomocą do tyłu się przesunął. A jeżeli pacjent musi wstać do transferu, to część łóżka, na którym trzyma głowę podnieś do 70-90 stopni , wtedy łatwiej po obrócić na siedząco. A jeżeli trzeba np. założyć spodnie czy buty, to łóżko podnieść na tyle wysoko, żeby nadmiernie nie zginać się.
17 marca 2019 19:36
Luke dziekuje
17 marca 2019 20:00 / 4 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Dzięki bardzo na pewno spróbuję ale za skutek nie ręcze:piatka:

Nie cykaj - poradzisz sobie. Instrukcja Evvex jest jak najbardziej w uzyciu. Jeżeli chory posiada regulowany Krankenbett, to jeśli przesunie się do przodu, to oprocz tego że możesz go przesunąć na podkładzie( jeżeli nie masz- możesz użyć ręcznika )-podnieś pilotem część łóżka na której spoczywają nogi, tak aby były uniesione wyżej niż głowa. Przesuniesz wtedy chorego bez większego wysiłku stając u wezgłowia łóżka i łapiąc za podkład. Możesz też poprosic chorego (o ile jest to w stanie zrobić ) aby zgiął nogi w kolanach, zaparł się pietami o łóżko i próbował się odepchnąć. To funkcjonuje również w przypadku jednostronnie sparaliżowanych osób-rozgarniety fizjo powinien już wcześniej taki manewr z chorym wyćwiczyć.
17 marca 2019 20:01 / 2 osobom podoba się ten post
Evvex

I na pewno dasz radę śpiewająco '' Training macht den Meister'' jeszcze ci się spodoba i Pdp będzie samoloty w łóżku kręcił :-)

Warto czekać na coś takiego...
17 marca 2019 21:40 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Nie cykaj - poradzisz sobie. Instrukcja Evvex jest jak najbardziej w uzyciu. Jeżeli chory posiada regulowany Krankenbett, to jeśli przesunie się do przodu, to oprocz tego że możesz go przesunąć na podkładzie( jeżeli nie masz- możesz użyć ręcznika )-podnieś pilotem część łóżka na której spoczywają nogi, tak aby były uniesione wyżej niż głowa. Przesuniesz wtedy chorego bez większego wysiłku stając u wezgłowia łóżka i łapiąc za podkład. Możesz też poprosic chorego (o ile jest to w stanie zrobić ) aby zgiął nogi w kolanach, zaparł się pietami o łóżko i próbował się odepchnąć. To funkcjonuje również w przypadku jednostronnie sparaliżowanych osób-rozgarniety fizjo powinien już wcześniej taki manewr z chorym wyćwiczyć.

Dzięki i to mi się na tym forum podoba ,że można liczyć na dobre rady z waszej strony .To naprawde bardzo miłe 
18 marca 2019 11:11 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj mój szczęśliwy dzień najpierw sąsiadek sholował mi kubły po bio i papierze, potem zapukały ''bofrosty'' z promocją. Lubię od nich kupić mieszanki warzywne na zupę, szpecle z serem i ukochane Zulki Butterkuchen, wyszło 30 parę euro i 10 dostałam z powrotem przyjechały pampki i chłopak mi zniósł wszyskie pudła do piwnicy bez proszenia
18 marca 2019 11:40
A zapora mi ktoś stronę , gdzie można zamówić wkładki? Mogą być z tych droższych. Zapomniałam wszystkie adresy
18 marca 2019 11:44 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

A zapora mi ktoś stronę , gdzie można zamówić wkładki? Mogą być z tych droższych. Zapomniałam wszystkie adresy

Swego czasu sprawdzone- nie wiem czy honorują recepty jeżeli takową masz, ale takie strony też są.
https://www.insenio.de/
18 marca 2019 11:49 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Swego czasu sprawdzone- nie wiem czy honorują recepty jeżeli takową masz, ale takie strony też są.
https://www.insenio.de/

Tak , to in  mi wypadlo dzięki 
Myślę , żeby przejść na trochę lepsze . Pdp jest w prywatnej kasie to największy wybór na receptę .
18 marca 2019 12:00 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Tak , to in  mi wypadlo:-) dzięki 
Myślę , żeby przejść na trochę lepsze . Pdp jest w prywatnej kasie to największy wybór na receptę .

Na receptę to tu
https://www.besser-leben.de/
Też wypróbowane.
18 marca 2019 12:06 / 1 osobie podoba się ten post
Smutno mi bo dziadzio wczoraj wieczorem zmarł .w środę jadę do domciu nie chce tutaj sama zostawać. 
18 marca 2019 12:19
Współczuję bardzo, wiem jakie to uczucie.Kiedy moja pdp.w szpitalu zmarła to była okropna pustka.. taka nasza praca..Trzymaj się dzielnie i zbieraj siły w domku (wśród najbliższych jest najlepiej).I wracaj do nas
18 marca 2019 12:28
Elka40

Współczuję bardzo, wiem jakie to uczucie.Kiedy moja pdp.w szpitalu zmarła to była okropna pustka.. taka nasza praca..Trzymaj się dzielnie :aniolki:i zbieraj siły w domku (wśród najbliższych jest najlepiej).I wracaj do nas:kwiatek dla ciebie:

Jak to wygląda że strony "pogrzebu "?.  I tak bym nie została no w środę już wyjeżdżam. Ale jak to jest w DE? Kiedy są pogrzeby? On chyba nie był katolikiem. Czy mam zostawić im kartkę z kondolencjami. I kiedy? Już dziś czy w dniu wyjazdu postawić na stole? Dziekuje. 
18 marca 2019 13:41 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Jak to wygląda że strony "pogrzebu "?.  I tak bym nie została no w środę już wyjeżdżam. Ale jak to jest w DE? Kiedy są pogrzeby? On chyba nie był katolikiem. Czy mam zostawić im kartkę z kondolencjami. I kiedy? Już dziś czy w dniu wyjazdu postawić na stole? Dziekuje. :-(

Wspòłczuje bardzo!
Pogrzeb bywa różnie często po 7 dniach. Czy katolicki czy ewangelicki nie ma zbyt wielu różnic . Może być skremowany .
Karta jest miłym gestem .