Jak minął dzień 3

27 maja 2019 19:31 / 2 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Teraz pada ,cały dzień jakoś wytrzymało no ale nie ma tak dobrze:-)Dziś zakupki i kawa z imienniczką :gathering:fajowo.Taka oto przed chwilą myśl mi się w głowie nieśmiało zrodziła :hihi:


Od dziś rozrabiam
Muszę jakieś psoty wymyślić 
27 maja 2019 19:51 / 3 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Jesteś tam pierwszą opiekunką o ile dobrze pamiętam,zapytaj czy od  dawna ma ten kaszel.Nie wiem co bierze za leki ale betablokery (np.bisokard ) wywołują często kaszel, zwłaszcza jak biorą je latami .

Tak,zgadza się, jestem tutaj jako pierwsza.
Sprawdziłam, nie bierze tego,o czym piszesz .
Bierze tylko to,co prawie każda z wcześniejszych moich podopiecznych-coś na "wodę ",regulację ciśnienia, które ma wręcz wzorcowe, i jakieś inne ,ogólnie wzmacniające. Nic specjalnego. Z tego,co sama mówi, od dawna ma problemy z oskrzelami, przed moim przejazdem, w czasie pobytu w klinice rehabilitacyjnej, miała zapalenie oskrzeli, ale lekarz powiedział, że płuca i oskrzela są czyste. Kaszel ma przynajmniej od 2 m-cy,z tym że teraz się nasilił.Pije herbatki z wit C,raz z imbirem,raz czarnym bzem lub imbirem, te rozpuszczalne .
Robię jej też herbatę że świeżym imbirem,cytryną i miodem.
Nacierałam ja maścią na przeziębienie, dzisiaj kupiłam Vick VapoRup.
Zrobiłam też ten syrop z cebuli i miodu,nawet sprężarka mi go poleciła spróbować. 
Żal mi jej,bo ten kaszel naprawdę ją męczy, na dodatek dostała kataru.
Cóż,trzeba odczekać, tyle że przeziębienie w jej wieku bywa niebezpieczne.
Dzięki Konwalia za odpowiedź. Przy następnej wizycie lekarza w przyszłym tygodniu, zapytam,czy przypadkiem któryś z leków nie jest przyczyną tego kaszlu
27 maja 2019 19:53 / 4 osobom podoba się ten post
O matko,wyszło mi,że tutaj nie aptekarki,A sprężarki w aptece pracują
27 maja 2019 21:55 / 3 osobom podoba się ten post
zaliczony, Lidl też, można już żegnać dzionek
27 maja 2019 21:59 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

O matko,wyszło mi,że tutaj nie aptekarki,A sprężarki w aptece pracują :-):-)

Też się muszą sprężać
27 maja 2019 22:16 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Tak,zgadza się, jestem tutaj jako pierwsza.
Sprawdziłam, nie bierze tego,o czym piszesz .
Bierze tylko to,co prawie każda z wcześniejszych moich podopiecznych-coś na "wodę ",regulację ciśnienia, które ma wręcz wzorcowe, i jakieś inne ,ogólnie wzmacniające. Nic specjalnego. Z tego,co sama mówi, od dawna ma problemy z oskrzelami, przed moim przejazdem, w czasie pobytu w klinice rehabilitacyjnej, miała zapalenie oskrzeli, ale lekarz powiedział, że płuca i oskrzela są czyste. Kaszel ma przynajmniej od 2 m-cy,z tym że teraz się nasilił.Pije herbatki z wit C,raz z imbirem,raz czarnym bzem lub imbirem, te rozpuszczalne .
Robię jej też herbatę że świeżym imbirem,cytryną i miodem.
Nacierałam ja maścią na przeziębienie, dzisiaj kupiłam Vick VapoRup.
Zrobiłam też ten syrop z cebuli i miodu,nawet sprężarka mi go poleciła spróbować. 
Żal mi jej,bo ten kaszel naprawdę ją męczy, na dodatek dostała kataru.
Cóż,trzeba odczekać, tyle że przeziębienie w jej wieku bywa niebezpieczne.
Dzięki Konwalia za odpowiedź. Przy następnej wizycie lekarza w przyszłym tygodniu, zapytam,czy przypadkiem któryś z leków nie jest przyczyną tego kaszlu

Ta sprężarka to dobretłokową podsyłam, nowy model
27 maja 2019 22:19 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

:bravo:
Od dziś rozrabiam:bravo::smiech3:
Muszę jakieś psoty wymyślić :smiech2:

Spróbuj w takim kostiumie jak na wyżej pokazanym obrazku rano przed dziadkiem paradować
27 maja 2019 22:36 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

:jazda na rowerze:zaliczony, Lidl też, można już żegnać dzionek:-)

Fajne pleciuchy z płótna w Lidlu były męskie i damskie na stópki do chodzenia, widziałeś ?Granatowe i beżowe  granatowe- do plecaka będą pasować taką tylko sugeracje mam 
27 maja 2019 22:47 / 1 osobie podoba się ten post
To muszę kuknąć
27 maja 2019 23:01 / 5 osobom podoba się ten post
Dziś słyszałam na świetlicy rozmowy pomiędzy bliskimi Seniorów, że "polki to takie troskliwe , że ten pl.pflegekraft jest szybki, sprawny i jak to gotuje......" Pod nosem się śmiałam(bo nie wyglądam miowie jak typowa pl.) ale tak odpowiedziałam pod nosem "... beim unshere team gebt auch par leute aus pl." Popatrzyły tylko na mnie głupio....gadały po niem.jak to Niemki, ale zdziwione czemu zagailam...słyszę często "sie kommt aus romenia?" A ja do jaj "aus Albania"
28 maja 2019 16:51 / 3 osobom podoba się ten post
Rower jest!!! Tu wokół, tak do 10 km jest parę miejscowości, fajnych miejsc. Pożyczałam od koleżanek ich rowery. A teraz jest na miejscu. Ponoć roczny. Leciutki. Z dużą ilością przerzutek- przy moich domowych kilku muszę je spraktykować. I kask też będzie- może jutro. Cieszę bardzo!
28 maja 2019 18:11 / 3 osobom podoba się ten post
Rower powinien dostać doceniony jakiś pomnik? Najwierniejszy przyjaciel opiekunki/a
28 maja 2019 18:13 / 3 osobom podoba się ten post
Ja dzisiaj zmarzłam, zmoklam , burza mnie goniła , s ja na roeerze dałam radę pod , teraz trochę pokazałam na miotle przed kamienica
28 maja 2019 18:44 / 3 osobom podoba się ten post
O, rowerowy pomnik by mi się podobał! Chłopaki do szkoły zima czy lato jeżdżą. Ja też zimą jeździłam, jak byłam w "ciągu". Teraz, jak wracam a jest śnieg to nie wsiadam. Ale plany na wakacje rowerowe są, dlatego fajnie, że już o kondycję mogę zadbać. I tak na mnie ze znudzonymi minami synowie czekają po drodze, bo jeżdżę powoli. Ale najważniejsze, że chcą razem ze mną się wybrać. Teraz też mamy w planach- 5-7 dni szlakiem Green Velo gdzieś koło nas.
28 maja 2019 18:55 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

O, rowerowy pomnik by mi się podobał! Chłopaki do szkoły zima czy lato jeżdżą. Ja też zimą jeździłam, jak byłam w "ciągu". Teraz, jak wracam a jest śnieg to nie wsiadam. Ale plany na wakacje rowerowe są, dlatego fajnie, że już o kondycję mogę zadbać. I tak na mnie ze znudzonymi minami synowie czekają po drodze, bo jeżdżę powoli. Ale najważniejsze, że chcą razem ze mną się wybrać. Teraz też mamy w planach- 5-7 dni szlakiem Green Velo gdzieś koło nas.

Super , słyszałem o Green Velo